See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SZP/243-254/2026 Zintegrowane stanowisko do obrazowania dla Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa pn.: Zintegrowane stanowisko do obrazowania, obejmujące mikroskop konfokalny z modułem do badań dynamicznych oraz mikroskop stereoskopowy– 1 szt. dla Katedry Inżynierii Procesowej i Technologii Materiałów Polimerowych i Węglowych Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej. Zakup zostanie sfinansowany ze środków dotacji celowych Ministra Nauki na realizację inwestycji związanej z działalnością naukową pn. „µBionicsLab - Laboratorium mikrofabrykacji systemów bionicznych ”, umowa nr 2323/0223/IA/SP/2025. 2. Kod CPV: 38510000-3 mikroskopy. 3. Miejsce dostawy: Budynek C-6 pok. 25, 50-371 Wrocław, ul. C.K. Norwida 4-6 4. Przedmiotu zamówienia obejmuje dostawę, montaż, uruchomienie oraz instruktażu z obsługi w zakresie wskazanym w Opisie przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 3 do SWZ. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3 do SWZ - OPZ. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 SWZ. 7. Termin realizacji dostawy: 90 dni. 8. Zgodnie z art. 257 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 9. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 10. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 16/12/2026 (90 dni). 11. Oferta musi składać się z następujących dokumentów: 1) formularza ofertowego Wykonawcy – stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ (interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia, wskazującego w szczególności cenę ofertową za całość przedmiotu zamówienia) 2) oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1 SWZ - JEDZ - interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia 3) oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1a SWZ - Oświadczenia zał. nr 5a i 5b do SWZ; 4) (jeżeli dotyczy) wykazania zastrzeżenia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa zgodnie rozdz. X pkt 6; 5) dokumentu/-ów, z których wynika prawo do podpisania Oferty tj. w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, Zamawiający żąda od wykonawcy odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru; 6) (jeżeli dotyczy) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - zgodnie z art. 117 ust. 4 uPzp; 7) Załącznik nr 3 do SWZ - opis oferowanego przedmiotu zamówienia (OPZ) - kalkulacja cenowa 8) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale VI SWZ oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. Zamawiający stawia warunek zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że zrealizował należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, dostarczył co najmniej 1 dostawa mikroskopu konfokalnego o wartości min. 600 000,00 PLN brutto. Dla ww. wartości wykazanych przez Wykonawcę w walucie innej niż PLN, Zamawiający przyjmie przelicznik według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego dla danej waluty z dnia wszczęcia niniejszego postępowania (tj. z dnia opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w DUUE). Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków podmiotowych wskazanych w SWZ rozdz.VII.
Interne Kennung: SZP/243-254/2026 Zintegrowane stanowisko do obrazowania dla Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38510000 Mikroskope
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: LotA