596407-2026 - Wettbewerb
Polen – Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen – Dostawa, montaż, uruchomienie oraz przekazanie do eksploatacji kompletnej instalacji fotowoltaicznej wraz z towarzyszącymi robotami budowlanymi - zamówienie udzielane w 2 częściach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa, montaż, uruchomienie oraz przekazanie do eksploatacji kompletnej instalacji fotowoltaicznej wraz z towarzyszącymi robotami budowlanymi - zamówienie udzielane w 2 częściach
Beschreibung„Dostawa, montaż, uruchomienie oraz przekazanie do eksploatacji kompletnej instalacji fotowoltaicznej wraz z towarzyszącymi robotami budowlanymi - zamówienie udzielane w 2 częściach” w ramach zad. inw. pn.: „Zwiększenie produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w budynkach użyt. publ. Miasta Katowice - etap II”. Przedmiot zamówienia jest podzielony na 2 części i obejmuje: Część I – budynek Pałacu Młodzieży im prof. A. Kamińskiego przy ul. Mikołowskiej 26 Część II - budynek Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” przy ul. Hallera 28 Szczegóły zakresu zamówienia: I. Dla Części I (Pałac Mł. im prof. A. Kamińskiego przy ul. Mikołowskiej 26) zakres obejmuje: a) Zaproj. i uzgodnienie instalacji fotowoltaicznej wraz ze wszystkimi niezb. składnikami, przebudowami i włączeniem do instalacji elektrycznej, b) Uzyskanie wymaganych pozwoleń/zgód na realizację zadania, jeżeli takowe będą wymagane, c) Uzysk. wym. prawem opinii, prawomocnych pozwoleń, sprawdzeń, uzgodnień i zatwierdzeń dokumentacji proj., w tym w szczególności uzgodnień z Zam., rzeczoznawcami ds. przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz sanitarno-higienicznych, właściwym Kons. Zabytków d) Sprawowanie nadz. autorskiego e) Dostarczanie urządzeń i materiałów budowlanych na teren prowadzenia robót bud., niezbędnych do wykonania instalacji fotowolt., f) Przebudowę lub wymianę instalacji elektr. w niezbędnym zakresie g) Wykonanie niezbędnych prac poleg. na stworzeniu współpracującego automatycznie systemu paneli fotowolt., inwertera, układu kompensacji mocy biernej, instalacji elektrycznej i zabezpieczenia oraz uziemienia, h) Przebudowę i dostosowanie instalacji odgromowej, i) Wykonanie niezbędnych konstrukcji dla instalacji modułów PV j) Ułożenie okablowania do podłączenia paneli PV, k) Zamontowanie inwerterów dla obsługi paneli PV, l) Zamontowanie urządzenia smartmeter, m) Dostawę i montaż kompensatora mocy biernej dla każdego przyłącza, n) Dostosowanie instalacji do obow. przepisów m.in. przeciwpożarowego wyłącznika prądu, o) Przeprowadzenie prób całej instalacji oraz niezbędnych pomiarów, p) Zaprogramowanie i uruchomienie układu sterującego, q) Przeprowadzenie rozruchu instalacji, r) Przeszkolenie osób wskazanych przez Zam. w zakresie obsługi oraz bezp. użytkowania instalacji fotowolt. s) Wszystkie urządzenia składowe instalacji fotowoltaicznej muszą posiadać wymagane certyfikaty i dopuszczenia oraz powinna być zapewniona ich kompatybilność (również z centralnym systemem monitoringu wdrożonym w mieście Katowice pn. „System monitoringu nośników energii i wody wraz z możliwością sterowania w ob. użyt. publicznej m. Katowice - SMiS). t) Wykonanie, dostawa i montaż tablicy informacyjno-pamiątkowej. Panele należy zamontować na dachu budynku Pał. Młodzieży przy ul. Mikołowskiej 26 o mocy sumarycznej nie mniejszej niż 2 x 49,755 kWp = 99,51 kWp i nie większej niż 2 x 50 kWp. Niezwłocznie po rozpoczęciu robót bud. dla danej części zamówienia Wykonawca zobow. jest wykonać, dostarczyć i zamontować tablicę informacyjno-pamiątkową (o wymiarach 80x40 cm), która będzie promowała realizację inwestycji współfinansowanej z UE. II. Dla Części II (Miejski Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” przy ul. Hallera 28) zakres obejmuje: a) Zaprojekt. i uzgodnienie instalacji fotowoltaicznej wraz ze wszystkimi niezbędnymi składnikami, przebudowami i włączeniem do instalacji elektrycznej, b) Uzyskanie wymaganych pozwoleń/zgód na realizację zadania, jeżeli takowe będą wymagane, c) Uzysk. wym. prawem opinii, prawomocnych pozwoleń, sprawdzeń, uzgodnień i zatwierdzeń dokumentacji projektowej, w tym w szczeg. uzgodnień z Zamawiającym, rzeczoznawcami ds. przeciwpożarowych, bezp. i higieny pracy oraz sanitarno-higienicznych, właściwym Kons. Zabytków d) Sprawowanie nadz. autorskiego; e) Dostarczanie urządzeń i materiałów budowlanych na teren prowadzenia robót budowlanych, niezbędnych do wykonania instalacji fotowolt. f) Przebudowę lub wymianę instalacji elektrycznej w niezbędnym zakresie g) Wykonanie niezbędnych prac poleg. na stworzeniu współpracującego automatycznie systemu paneli fotowolt., magazynu energii, inwertera, ukł. kompensacji mocy biernej, instalacji elektrycznej i zabezpieczenia oraz uziemienia, h) Przebudowę i dostosowanie instal. odgromowej, i) Wykonanie niezbędnych konstrukcji dla instalacji modułów PV, j) Wykonanie dodatkowej warstwy papy termozgrzewalnej w miejscu montażu instalacji na dachu budynku administracyjno-biurowego, k) Ułożenie okablowania do podłączenia paneli PV, l) Zamontowanie inwerterów dla obsługi paneli PV, m) Montaż magazynu energii w uzgodnionej lokalizacji, w tym przebudowa pomieszczenia uwzględniająca obow. przepisy, n) Zamontowanie urządzenia smartmeter, o) Dostawie i montażu kompensatora mocy biernej p) Dostosowanie instalacji do obow. przepisów m.in. przeciwpożarowego wyłącznika prądu, q) Przepr. prób całej instalacji oraz niezbędnych pomiarów, r) Zaprogr. i uruchomienie ukł. sterującego, s) Przeprowadzenie rozruchu instalacji, t) Przeszkolenie osób wskazanych przez Zam. w zakresie obsługi oraz bezp. użytkowania instalacji fotowolt. u) Wszystkie urządzenia składowe instalacji fotowolt. muszą posiadać wymagane certyfikaty i dopuszczenia oraz powinna być zapewniona ich kompatybilność (również z centralnym systemem monitoringu wdrożonym w m. Katowice pn. „System monitoringu nośników energii i wody wraz z możliwością sterowania w obiektach użyt. publ. miasta Katowice - SMiS). v) Wykonanie, dostawa i montaż tablicy informacyjno-pamiątkowej. Panele należy zamontować na dachu MDK „Szopienice-Giszowiec” przy ul. Hallera 28 o mocy nie mniejszej niż 20,33 kWp i nie większej niż 50 kWp. Zadanie obejmuje również wykonanie magazynu energii (nie mniejszego niż 24,84 kWh). Niezwłocznie po rozp. robót bud.dla danej części zam. Wykonawca zobow. jest wykonać, dostarczyć i zamontować tablicę inform.-pamiątkową (o wym. 80x40 cm), która będzie promowała realiz. inwestycji współ. z UE.
Interne KennungKISA/DZP/PN/34/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 09332000 Sonnenenergieanlage, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa, montaż, uruchomienie oraz przekazanie do eksploatacji kompletnej instalacji fotowoltaicznej wraz z towarzyszącymi robotami budowlanymi - zamówienie udzielane w 2 częściach Część I – budynek Pałacu Młodzieży im prof. A. Kamińskiego przy ul. Mikołowskiej 26
BeschreibungDla Części I (Pałac Młodzieży im prof. A. Kamińskiego przy ul. Mikołowskiej 26) zakres obejmuje: a) Zaprojektowanie i uzgodnienie instalacji fotowoltaicznej wraz ze wszystkimi niezbędnymi składnikami, przebudowami i włączeniem do instalacji elektrycznej, b) Uzyskanie wymaganych pozwoleń/zgód na realizację zadania, jeżeli takowe będą wymagane, c) Uzyskanie wymaganych prawem opinii, prawomocnych pozwoleń, sprawdzeń, uzgodnień i zatwierdzeń dokumentacji projektowej, w tym w szczególności uzgodnień z Zamawiającym, rzeczoznawcami ds. przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz sanitarno-higienicznych, właściwym Konserwatorem Zabytków d) Sprawowanie nadzoru autorskiego e) Dostarczanie urządzeń i materiałów budowlanych na teren prowadzenia robót budowlanych, niezbędnych do wykonania instalacji fotowoltaicznej, f) Przebudowę lub wymianę instalacji elektrycznej w niezbędnym zakresie g) Wykonanie niezbędnych prac polegających na stworzeniu współpracującego automatycznie systemu paneli fotowoltaicznych, inwertera, układu kompensacji mocy biernej, instalacji elektrycznej i zabezpieczenia oraz uziemienia, h) Przebudowę i dostosowanie instalacji odgromowej, i) Wykonanie niezbędnych konstrukcji dla instalacji modułów PV j) Ułożenie okablowania do podłączenia paneli PV, k) Zamontowanie inwerterów dla obsługi paneli PV, l) Zamontowanie urządzenia smartmeter, m) Dostawę i montaż kompensatora mocy biernej dla każdego przyłącza, n) Dostosowanie instalacji do obowiązujących przepisów m.in. przeciwpożarowego wyłącznika prądu, o) Przeprowadzenie prób całej instalacji oraz niezbędnych pomiarów, p) Zaprogramowanie i uruchomienie układu sterującego, q) Przeprowadzenie rozruchu instalacji, r) Przeszkolenie osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi oraz bezpieczeństwa użytkowania instalacji fotowoltaicznej s) Wszystkie urządzenia składowe instalacji fotowoltaicznej muszą posiadać wymagane certyfikaty i dopuszczenia oraz powinna być zapewniona ich kompatybilność (również z centralnym systemem monitoringu wdrożonym w mieście Katowice pn. „System monitoringu nośników energii i wody wraz z możliwością sterowania w obiektach użyteczności publicznej miasta Katowice - SMiS). t) Wykonanie, dostawa i montaż tablicy informacyjno-pamiątkowej. Panele należy zamontować na dachu budynku Pałacu Młodzieży przy ul. Mikołowskiej 26 o mocy sumarycznej nie mniejszej niż 2 x 49,755 kWp = 99,51 kWp i nie większej niż 2 x 50 kWp. Niezwłocznie po rozpoczęciu robót budowlanych dla danej części zamówienia Wykonawca zobowiązany jest wykonać, dostarczyć i zamontować tablicę informacyjno-pamiątkową (o wymiarach 80x40 cm), która będzie promowała realizację inwestycji współfinansowanej z UE. 2) Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa: - Opis Przedmiotu Zamówienia dla części I – załącznik nr 7a do SWZ - Projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 6 do SWZ - Inwentaryzacja, ekspertyza, ocena stanu technicznego, koncepcja doboru instalacji fotowoltaicznej dla części I – załącznik nr 8a do SWZ 3) Inwestycja dofinansowana w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację w ramach Działania: FESL.10.06-Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii. 4) Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady - Zamawiający wymaga, aby okres gwarancji jakości za wykonany przedmiot umowy wynosił 60 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego. Ponadto Zamawiający wymaga, aby okres rękojmi za wady wynosił 60 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego. Warunki gwarancji i rękojmi określone zostały w Załączniku nr 6 do SWZ– projektowane postanowienia umowy. Uwaga: w pkt XIX w ppkt 2.2) SWZ, w kryterium oceny ofert, dodatkowo punktowany jest wydłużony okres udzielonej gwarancji jakości i rękojmi za wady (dla części I i części II).
LosLOT-0002
TitelDostawa, montaż, uruchomienie oraz przekazanie do eksploatacji kompletnej instalacji fotowoltaicznej wraz z towarzyszącymi robotami budowlanymi - zamówienie udzielane w 2 częściach Część II - budynek Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” przy ul. Hallera 28
BeschreibungDla Części II (Miejski Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” przy ul. Hallera 28) zakres obejmuje: a) Zaprojektowanie i uzgodnienie instalacji fotowoltaicznej wraz ze wszystkimi niezbędnymi składnikami, przebudowami i włączeniem do instalacji elektrycznej, b) Uzyskanie wymaganych pozwoleń/zgód na realizację zadania, jeżeli takowe będą wymagane, c) Uzyskanie wymaganych prawem opinii, prawomocnych pozwoleń, sprawdzeń, uzgodnień i zatwierdzeń dokumentacji projektowej, w tym w szczególności uzgodnień z Zamawiającym, rzeczoznawcami ds. przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz sanitarno-higienicznych, właściwym Konserwatorem Zabytków d) Sprawowanie nadzoru autorskiego; e) Dostarczanie urządzeń i materiałów budowlanych na teren prowadzenia robót budowlanych, niezbędnych do wykonania instalacji fotowoltaicznej f) Przebudowę lub wymianę instalacji elektrycznej w niezbędnym zakresie g) Wykonanie niezbędnych prac polegających na stworzeniu współpracującego automatycznie systemu paneli fotowoltaicznych, magazynu energii, inwertera, układu kompensacji mocy biernej, instalacji elektrycznej i zabezpieczenia oraz uziemienia, h) Przebudowę i dostosowanie instalacji odgromowej, i) Wykonanie niezbędnych konstrukcji dla instalacji modułów PV, j) Wykonanie dodatkowej warstwy papy termozgrzewalnej w miejscu montażu instalacji na dachu budynku administracyjno-biurowego, k) Ułożenie okablowania do podłączenia paneli PV, l) Zamontowanie inwerterów dla obsługi paneli PV, m) Montaż magazynu energii w uzgodnionej lokalizacji, w tym przebudowa pomieszczenia uwzględniająca obowiązujące przepisy, n) Zamontowanie urządzenia smartmeter, o) Dostawie i montażu kompensatora mocy biernej p) Dostosowanie instalacji do obowiązujących przepisów m.in. przeciwpożarowego wyłącznika prądu, q) Przeprowadzenie prób całej instalacji oraz niezbędnych pomiarów, r) Zaprogramowanie i uruchomienie układu sterującego, s) Przeprowadzenie rozruchu instalacji, t) Przeszkolenie osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi oraz bezpieczeństwa użytkowania instalacji fotowoltaicznej u) Wszystkie urządzenia składowe instalacji fotowoltaicznej muszą posiadać wymagane certyfikaty i dopuszczenia oraz powinna być zapewniona ich kompatybilność (również z centralnym systemem monitoringu wdrożonym w mieście Katowice pn. „System monitoringu nośników energii i wody wraz z możliwością sterowania w obiektach użyteczności publicznej miasta Katowice - SMiS). v) Wykonanie, dostawa i montaż tablicy informacyjno-pamiątkowej. Panele należy zamontować na dachu Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” przy ul. Hallera 28 o mocy nie mniejszej niż 20,33 kWp i nie większej niż 50 kWp. Zadanie obejmuje również wykonanie magazynu energii (nie mniejszego niż 24,84 kWh). Niezwłocznie po rozpoczęciu robót budowlanych dla danej części zamówienia Wykonawca zobowiązany jest wykonać, dostarczyć i zamontować tablicę informacyjno-pamiątkową (o wymiarach 80x40 cm), która będzie promowała realizację inwestycji współfinansowanej z UE. 2) Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa: - Opis Przedmiotu Zamówienia dla części II – załącznik nr 7b do SWZ - Projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 6 do SWZ - Inwentaryzacja, ekspertyza, ocena stanu technicznego, koncepcja doboru instalacji fotowoltaicznej dla części II – załącznik nr 8b do SWZ. 3) Inwestycja dofinansowana w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację w ramach Działania: FESL.10.06-Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii. 4) Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady - Zamawiający wymaga, aby okres gwarancji jakości za wykonany przedmiot umowy wynosił 60 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego. Ponadto Zamawiający wymaga, aby okres rękojmi za wady wynosił 60 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego. Warunki gwarancji i rękojmi określone zostały w Załączniku nr 6 do SWZ– projektowane postanowienia umowy. Uwaga: w pkt XIX w ppkt 2.2) SWZ, w kryterium oceny ofert, dodatkowo punktowany jest wydłużony okres udzielonej gwarancji jakości i rękojmi za wady (dla części I i części II).