2. Verfahren
Verfahren
Titel: KURSY TEORETYCZNE I PRAKTYCZNE DLA PERSONELU LATAJĄCEGO I NAZIEMNEGO NA ŚMIGŁOWIEC S-70I
Beschreibung: I OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi dotyczącej szkolenia pilotów do uzyskania uprawnień i dopuszczeń do wykonywania lotów na śmigłowcu S-70i w konfiguracji przygotowanej dla Wojsk Specjalnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (do statusu Flight Ready/ Type Rating), osób personelu Crew Chief do uzyskania uprawnień umożliwiających wykonywanie bezpośredniej obsługi technicznej i lotów w składzie załogi śmigłowca S-70i oraz przeszkolenia osób personelu obsługi naziemnej, Obiektywnej Kontroli Lotów, zabezpieczenia wysokościowo-ratowniczego do uzyskania uprawnień umożliwiających wykonywanie wszystkich niezbędnych obsług do prawidłowej eksploatacji śmigłowca S-70i jak też obsług poziomu warsztatowego zapewniającego ciągłość eksploatacyjną śmigłowca S-70i. Wytypowany personel dla zadań 1, 3-12 zostanie skierowany do certyfikowanego lub pozytywnie zweryfikowanego przez Władze Lotnictwa Wojskowego ośrodka szkolenia Wykonawcy prowadzącego specjalistyczne (dla poszczególnych specjalistów) kursy na platformę S-70i w terminach uzgodnionych z Wykonawcą na podstawie haromonogramu szkolenia wykonanego przed podpisaniem umowy pomiędzy stronami. Niżej podany zakres usługi szkolenia powinien umożliwić osiągnięcie przez personel JW PJOS poziomu niezbędnego do osiągnięcia statusu Flight Ready/ Type Rating oraz zapewnienia ciągłości eksploatacyjno-obsługowej śmigłowca S-70i w konfiguracji przygotowanej dla Wojsk Specjalnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. 2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na dowolną liczbę zadań z podziałem na 12 zadań w poniższym zakresie: Zadanie nr 1 - Kurs zapoznawczy w zakresie śmigłowca S-70i. Zadanie nr 2 - Kurs dla pilotów na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i (szkolenie teoretyczne i symulatorowe). Zadanie nr 3. Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla technika pokładowego (Crew Chief) w zakresie wykonywania lotów w dzień oraz w nocy (NVG) na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i. Zadanie nr 4 - Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w specjalności awionik w wykonywaniu obsług na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i. Zadanie nr 5 - Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w specjalności płatowiec i silnik w wykonywaniu obsług na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i. Zadanie nr 6 - Kursu teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w zakresie obsługi zintegrowanego systemu diagnostycznego na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i. Zadanie nr 7 - Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w zakresie zapewniania jakości na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i. Zadanie nr 8 - Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w zakresie zarządzania obsługami na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i. Zadanie nr 9 - Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w zakresie wykonywania naprawy łopat wirnika nośnego oraz ogonowego statku powietrznego - śmigłowiec S-70i. Zadanie nr 10 - Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w zakresie wykonywania regulacji układu sterowania statku powietrznego - śmigłowiec S-70i. Zadanie nr 11 - Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w zakresie obsługi silnika T700-GE-701D na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i. Zadanie nr 12 - Kurs dla personelu obsługowego z zakresu wyposażenia ratunkowego (ALSE) na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i. II WYMAGANIA STAWIANE WYKONAWCY 1. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował niezbędnym wyposażeniem technicznym w celu realizacji przedmiotu zamówienia, w tym: a. w zadaniu numer 2, symulatora wraz ze szczegółowo odwzorowaną kabiną załogi śmigłowca S-70i uwzględniając położenie wszystkich instrumentów pokładowych, paneli kontrolnych, wyświetlaczy oraz ustawienie foteli pilotów względem kokpitu. Symulator musi posiadać klasę co najmniej FFS (Full Flight Simulators); b. w zadaniu nr 3 urządzeń nocnego widzenia (NVG); c. w zadaniach nr 1-10, 12 śmigłowca S-70i, oraz realizacji szkolenia na typie śmigłowca wskazanym przez Zamawiającego zgodnym z Opisem Przedmiotu Zamówienia, którym jest śmigłowiec S-70i; d. w zadaniu numer 11, silnika lotniczego T700-GE-701D do celów szkoleniowych. 2. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania zapisów wytycznych specjalistycznych Szefa Pionu Zdatności – Głównego Inżyniera Lotnictwa Wojskowego z dnia 24 grudnia 2024r, dotyczących szczegółowych procedur wprowadzania w Siłach Zbrojnych RP dokumentów EMAR. Powyższy zapis dotyczy zadań 1 oraz 3-12. 3. Wykonawca powinien posiadać dostęp do dokumentacji technicznej dedykowanej dla wersji śmigłowca S-70i w konfiguracji przygotowanej dla Wojsk Specjalnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej; 4. Materiały, wyposażenie oraz sprzęt niezbędny do przeprowadzenia szkolenia i treningu zapewni Wykonawca. 5. Zamawiający zastrzega, aby ze względu na interesy związane z bezpieczeństwem państwa oraz wspólne standardy, szkolenie realizowane było w kraju członkowskim NATO, lub Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. Wykonawca w ofercie zobowiązany jest określić nazwę i adres ośrodka szkoleniowego, w którym odbędą się poszczególne szkolenia. 6. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia na terytorium Polski zgodnie z założeniami szkoleniowymi zadania nr 1. - kursu zapoznawczego w zakresie S-70i - 40 szkolonych (kurs przeprowadzony w Polsce). 7. Wyłoniony w przetargu wykonawca zobowiązany jest do poddania się procesowi certyfikacji przeprowadzanej przez Władzę Lotnictwa Wojskowego zgodnie z zapisami zawartymi we wzorze umowy.
Interne Kennung: 7/OB/2025
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Poprzednie postępowanie przetargowe dotyczące realizacji kursu teoretycznego i praktycznego dla personelu latającego oraz naziemnego na śmigłowiec S-70i zostało unieważnione w dniu 15 lipca 2025 r. Z uwagi na powyższe konieczne jest niezwłoczne wszczęcie nowego postępowania w trybie skróconym (do 10 dni dla każdego z etapów), aby zapewnić terminowe przeprowadzenie szkolenia. Powietrzna Jednostka Operacji Specjalnych ma w najbliższym czasie przyjąć na ewidencję śmigłowce S-70i i osiągnąć pełną gotowość do realizacji zadań stawianych przez wyższych przełożonych, co bezpośrednio wiąże się z koniecznością przeszkolenia personelu. Ponadto należy uwzględnić wymogi dyscypliny finansów publicznych – środki na realizację przedmiotowego szkolenia zostały zabezpieczone w budżecie na rok 2025 i muszą zostać wykorzystane w całości do końca roku budżetowego, co dodatkowo uzasadnia konieczność skrócenia terminów postępowania i realizacji zamówienia. Mając powyższe na uwadze, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako konieczne do zachowania ważnego interesu bezpieczeństwa i obronności jednostki wojskowej oraz kraju, które to mieszczą się w zakresie pojęcia pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, zawartego w art. 411 ust 7 i ust. 16 ustawy Prawo zamówień publicznych. Jednocześnie skrócenie terminów składania ofert i wniosków do 10 dni dla każdego z tych etapów, nie pozbawia wykonawców skutecznego przygotowania wniosków i ofert w zakresie przedmiotowego zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80511000 Ausbildung des Personals
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1.Kurs zapoznawczy w zakresie śmigłowca S-70i
Beschreibung: Kurs zapoznawczy w zakresie śmigłowca S-70i. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia będzie przekazany Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert.
Interne Kennung: Zadanie 1
Los: LOT-0002
Titel: 2.Kurs dla pilotów na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i (szkolenie teoretyczne i symulatorowe)
Beschreibung: Kurs dla pilotów na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i (szkolenie teoretyczne i symulatorowe). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia będzie przekazany Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert.
Interne Kennung: Zadanie 2
Los: LOT-0003
Titel: 3.Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla technika pokładowego (Crew Chief) w zakresie wykonywania lotów w dzień oraz w nocy (NVG) na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i
Beschreibung: Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla technika pokładowego (Crew Chief) w zakresie wykonywania lotów w dzień oraz w nocy (NVG) na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia będzie przekazany Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert.
Interne Kennung: Zadanie 3
Los: LOT-0004
Titel: 4.Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w specjalności awionik w wykonywaniu obsług na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i
Beschreibung: Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w specjalności awionik w wykonywaniu obsług na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia będzie przekazany Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert.
Interne Kennung: Zadanie 4
Los: LOT-0005
Titel: 5.Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w specjalności płatowiec i silnik w wykonywaniu obsług na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i
Beschreibung: Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w specjalności płatowiec i silnik w wykonywaniu obsług na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia będzie przekazany Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert.
Interne Kennung: Zadanie 5
Los: LOT-0006
Titel: 6.Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w zakresie obsługi zintegrowanego systemu diagnostycznego na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i
Beschreibung: Kursu teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w zakresie obsługi zintegrowanego systemu diagnostycznego na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia będzie przekazany Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert.
Interne Kennung: Zadanie 6
Los: LOT-0007
Titel: 7.Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w zakresie zapewniania jakości na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i
Beschreibung: Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w zakresie zapewniania jakości na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia będzie przekazany Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert.
Interne Kennung: Zadanie 7
Los: LOT-0008
Titel: 8.Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w zakresie zarządzania obsługami na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i
Beschreibung: Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w zakresie zarządzania obsługami na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia będzie przekazany Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert.
Interne Kennung: Zadanie 8
Los: LOT-0009
Titel: 9.Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w zakresie wykonywania naprawy łopat wirnika nośnego oraz ogonowego statku powietrznego - śmigłowiec S-70i
Beschreibung: Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w zakresie wykonywania naprawy łopat wirnika nośnego oraz ogonowego statku powietrznego - śmigłowiec S-70i. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia będzie przekazany Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert.
Interne Kennung: Zadanie 9
Los: LOT-0010
Titel: 10.Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w zakresie wykonywania regulacji układu sterowania statku powietrznego - śmigłowiec S-70i
Beschreibung: Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w zakresie wykonywania regulacji układu sterowania statku powietrznego - śmigłowiec S-70i. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia będzie przekazany Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert.
Interne Kennung: Zadanie 10
Los: LOT-0011
Titel: 11. Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w zakresie obsługi silnika T700-GE-701D na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i
Beschreibung: Kurs teoretyczny oraz praktyczny dla personelu obsługi naziemnej w zakresie obsługi silnika T700-GE-701D na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia będzie przekazany Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert.
Interne Kennung: Zadanie 11
Los: LOT-0012
Titel: 12. Kurs dla personelu obsługowego z zakresu wyposażenia ratunkowego (ALSE) na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i
Beschreibung: Kurs dla personelu obsługowego z zakresu wyposażenia ratunkowego (ALSE) na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia będzie przekazany Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert.
Interne Kennung: Zadanie 12