2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi utrzymania i rozwoju Systemu nSIU
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności następujące usługi: 1) Zaprojektowanie, zapewnienie, obsługa i zarządzanie Podstawowym Ośrodkiem Obliczeniowym i Zapasowym Ośrodkiem Obliczeniowym, których infrastruktura (serwery, macierze, oraz łącza teleinformatyczne itp.) będzie przeznaczona wyłącznie dla nSIU, tzn. przeznaczona wyłącznie dla Zamawiającego i na potrzeby realizacji zamówienia objętego Umową, wraz z zapewnieniem odpowiedniego stopnia bezpieczeństwa oraz integracji z ZSI KRUS; 2)Przeprowadzenie migracji do obu Ośrodków Obliczeniowych, o których mowa w pkt 1) oraz start eksploatacji w Ośrodkach Obliczeniowych nSIU, wraz z migracją danych; 3) Świadczenie usług bieżącej administracji i eksploatacji Ośrodkami Obliczeniowymi wraz z nSIU; 4) Wykonywanie Modyfikacji nSIU w zakresie potrzeb Zamawiającego oraz zmian prawnych; 5) Świadczenie Usług Utrzymania i Serwisu nSIU, zapewniających jego nieprzerwane, bezawaryjne działanie, wraz z Ośrodkami Obliczeniowymi (Podstawowym i Zapasowym); 6) Przyjęcie do wdrożenia, uruchomienia i rozpoczęcia eksploatacji w Ośrodkach Obliczeniowych, Modyfikacji nSIU dostarczonej przez Zamawiającego, która jest produktem wykonanym przez podmioty trzecie; 7) Przekazanie świadczenia usług eksploatacji i utrzymania nSIU nowemu wykonawcy lub Zamawiającemu. 2. Usługi Wykonawcy muszą być świadczone w oparciu o wdrożony po stronie Wykonawcy system zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodny z wymaganiami normy PN-ISO/IEC 27001:2023-08 lub równoważnej. Wykonawca, przez cały okres realizacji zamówienia, winien posiadać ważny certyfikat PN-ISO/IEC 27001:2023-08 lub równoważny, przy czym spełnione winny być następujące warunki: a) audyt certyfikujący/recertyfikujący, w wyniku którego Wykonawca uzyskał certyfikat, winien być przeprowadzony w trakcie realizacji co najmniej jednej z usług referencyjnych, wykazanych na spełnienie warunku określonego Sekcji 5.1.9. 1), b) audyt certyfikujący/recertyfikujący, w wyniku którego Wykonawca uzyskał certyfikat, winien obejmować pełen zakres działalności Wykonawcy, tj. wszystkie obszary biznesowe świadczonych przez Wykonawcę usług, lub co najmniej obszary/działy/departamenty Wykonawcy, które realizują usługi związane z rozwojem, utrzymaniem oraz bezpieczeństwem systemów IT. Za równoważny Zamawiający uzna certyfikat, wystawiony przez niezależny podmiot zajmujący się poświadczaniem zgodności działań Wykonawcy z normami jakościowymi, o ile podmiot ten posiada akredytację udzieloną przez Polskie Centrum Akredytacji lub przez równorzędny podmiot zagraniczny, o ile jednostka akredytacyjna jest sygnatariuszem i pełnoprawnym członkiem EA MLA (European co-operation for Accreditation Multilateral Agreement) lub IAF MLA (International Accreditation Forum Multilateral Recognition Arrangement). 3. Zamawiający informuje, że każdy Wykonawca, który zwróci się z wnioskiem do Zamawiającego otrzyma indywidualne hasło umożliwiające dostęp do zasobu sieciowego w chmurze KRUS, na którym Zamawiający udostępnił: - dokumentację analityczną nSIU, - dokumentację użytkownika nSIU, - dokumentację administracyjną nSIU, - dane dotyczące zgłoszeń serwisowych nSIU z ostatnich 36 miesięcy, - dane dotyczące historii modyfikacji nSIU z ostatnich 48 miesięcy. Tryb udostępnienia materiałów a) Ze względu na poufny charakter informacji zawartych w zgodnie z art. 8 ust. 2a oraz art. 37 ust. 6 ustawy Pzp, Zamawiający nie udostępni jej na swojej stronie internetowej. b) Dostęp do zasobu sieciowego w chmurze KRUS można będzie otrzymać po uprzednim złożeniu wniosku, stanowiącego Załącznik nr 10 do SWZ, wraz z oświadczeniem zawierającym zobowiązanie do wypełnienia postanowień wskazanych w pkt. d – f. c) Wnioski wraz z oświadczeniem można składać za pośrednictwem Portalu, o którym mowa w Rozdziale XIII SWZ. Do wniosku złożonego w imieniu przedsiębiorstwa (firmy), należy każdorazowo dołączyć stosowne upoważnienie dla osoby, która go podpisała. Wzór Wniosku wraz z oświadczeniem stanowi Załącznik nr 10 do SWZ. d) Zamawiający dla udostępnionych materiałów, będących utworami w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2025 r. poz. 24 ze zm.), udziela Wykonawcy prawa do nieodpłatnego korzystania z utworów do momentu zakończenia postępowania o zamówienie publiczne, materiały będą wykorzystane jedynie na czas i potrzeby przygotowania oferty w niniejszym postępowaniu przetargowym. e) Wykonawca jest uprawniony do zwielokrotniania i modyfikowania utworów w całości lub w części, w sposób uzasadniony koniecznością realizacji Zadania. W ramach udzielonego przez Zamawiającemu prawa do korzystania z utworów Wykonawca nie jest uprawniony do odsprzedawania, wynajmowania, wydzierżawiania, użyczania lub rozpowszechniania utworów w jakikolwiek sposób. f) Wykonawca zobowiązuje się do trwałego usunięcia ze wszystkich urządzeń elektronicznych, w tym komputerów, urządzeń mobilnych i wszelkich nośników danych, udostępnionych przez Zamawiającego materiałów oraz zniszczenie wszystkich posiadanych przez siebie kopii i wytworzonych na ich podstawie opracowań, po zakończeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w terminie nie późniejszym niż 30 dni od udzielenia zamówienia publicznego. 4.Zamawiający na podstawie art. 121 ustawy Pzp informuje, że Wykonawca nie może zlecić podwykonawcom wykonania przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w: a) Załączniku nr 1 do Umowy – Rozdział II, Podrozdział II.1, Etap 1, pkt 1 i pkt 2 b) Załączniku nr 2 do Umowy – Podrozdział 2.1. 5. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 1 do Umowy - Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia.
Interne Kennung: 0000-ZP.261.17.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72262000 Software-Entwicklung, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 72310000 Datenverarbeitung, 72317000 Datenspeicherung, 72514200 Anlagenverwaltung für die Computersystementwicklung, 72514300 Anlagenverwaltung für die Computersystemwartung, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72230000 Entwicklung von kundenspezifischer Software
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności następujące usługi: 1) Zaprojektowanie, zapewnienie, obsługa i zarządzanie Podstawowym Ośrodkiem Obliczeniowym i Zapasowym Ośrodkiem Obliczeniowym, których infrastruktura (serwery, macierze, oraz łącza teleinformatyczne itp.) będzie przeznaczona wyłącznie dla nSIU, tzn. przeznaczona wyłącznie dla Zamawiającego i na potrzeby realizacji zamówienia objętego Umową, wraz z zapewnieniem odpowiedniego stopnia bezpieczeństwa oraz integracji z ZSI KRUS; 2)Przeprowadzenie migracji do obu Ośrodków Obliczeniowych, o których mowa w pkt 1) oraz start eksploatacji w Ośrodkach Obliczeniowych nSIU, wraz z migracją danych; 3) Świadczenie usług bieżącej administracji i eksploatacji Ośrodkami Obliczeniowymi wraz z nSIU; 4) Wykonywanie Modyfikacji nSIU w zakresie potrzeb Zamawiającego oraz zmian prawnych; 5) Świadczenie Usług Utrzymania i Serwisu nSIU, zapewniających jego nieprzerwane, bezawaryjne działanie, wraz z Ośrodkami Obliczeniowymi (Podstawowym i Zapasowym); 6) Przyjęcie do wdrożenia, uruchomienia i rozpoczęcia eksploatacji w Ośrodkach Obliczeniowych, Modyfikacji nSIU dostarczonej przez Zamawiającego, która jest produktem wykonanym przez podmioty trzecie; 7) Przekazanie świadczenia usług eksploatacji i utrzymania nSIU nowemu wykonawcy lub Zamawiającemu. 2. Usługi Wykonawcy muszą być świadczone w oparciu o wdrożony po stronie Wykonawcy system zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodny z wymaganiami normy PN-ISO/IEC 27001:2023-08 lub równoważnej. Wykonawca, przez cały okres realizacji zamówienia, winien posiadać ważny certyfikat PN-ISO/IEC 27001:2023-08 lub równoważny, przy czym spełnione winny być następujące warunki: a) audyt certyfikujący/recertyfikujący, w wyniku którego Wykonawca uzyskał certyfikat, winien być przeprowadzony w trakcie realizacji co najmniej jednej z usług referencyjnych, wykazanych na spełnienie warunku określonego w Sekcji 5.1.9. 1), b) audyt certyfikujący/recertyfikujący, w wyniku którego Wykonawca uzyskał certyfikat, winien obejmować pełen zakres działalności Wykonawcy, tj. wszystkie obszary biznesowe świadczonych przez Wykonawcę usług, lub co najmniej obszary/działy/departamenty Wykonawcy, które realizują usługi związane z rozwojem, utrzymaniem oraz bezpieczeństwem systemów IT. Za równoważny Zamawiający uzna certyfikat, wystawiony przez niezależny podmiot zajmujący się poświadczaniem zgodności działań Wykonawcy z normami jakościowymi, o ile podmiot ten posiada akredytację udzieloną przez Polskie Centrum Akredytacji lub przez równorzędny podmiot zagraniczny, o ile jednostka akredytacyjna jest sygnatariuszem i pełnoprawnym członkiem EA MLA (European co-operation for Accreditation Multilateral Agreement) lub IAF MLA (International Accreditation Forum Multilateral Recognition Arrangement). 3. Zamawiający informuje, że każdy Wykonawca, który zwróci się z wnioskiem do Zamawiającego otrzyma indywidualne hasło umożliwiające dostęp do zasobu sieciowego w chmurze KRUS, na którym Zamawiający udostępnił:dokumentację analityczną nSIU, dokumentację użytkownika nSIU, dokumentację administracyjną nSIU, dane dotyczące zgłoszeń serwisowych nSIU z ostatnich 36 miesięcy, dane dotyczące historii modyfikacji nSIU z ostatnich 48 miesięcy. Tryb udostępnienia materiałów: a) Ze względu na poufny charakter informacji zawartych w zgodnie z art. 8 ust. 2a oraz art. 37 ust. 6 ustawy Pzp, Zamawiający nie udostępni jej na swojej stronie internetowej. b) Dostęp do zasobu sieciowego w chmurze KRUS można będzie otrzymać po uprzednim złożeniu wniosku, stanowiącego Załącznik nr 10 do SWZ, wraz z oświadczeniem zawierającym zobowiązanie do wypełnienia postanowień wskazanych w pkt. d – f. c) Wnioski wraz z oświadczeniem można składać za pośrednictwem Portalu, o którym mowa w Rozdziale XIII SWZ. Do wniosku złożonego w imieniu przedsiębiorstwa (firmy), należy każdorazowo dołączyć stosowne upoważnienie dla osoby, która go podpisała. Wzór Wniosku wraz z oświadczeniem stanowi Załącznik nr 10 do SWZ. d) Zamawiający dla udostępnionych materiałów, będących utworami w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2025 r. poz. 24 ze zm.), udziela Wykonawcy prawa do nieodpłatnego korzystania z utworów do momentu zakończenia postępowania o zamówienie publiczne, materiały będą wykorzystane jedynie na czas i potrzeby przygotowania oferty w niniejszym postępowaniu przetargowym. e) Wykonawca jest uprawniony do zwielokrotniania i modyfikowania utworów w całości lub w części, w sposób uzasadniony koniecznością realizacji Zadania. W ramach udzielonego przez Zamawiającemu prawa do korzystania z utworów Wykonawca nie jest uprawniony do odsprzedawania, wynajmowania, wydzierżawiania, użyczania lub rozpowszechniania utworów w jakikolwiek sposób. f) Wykonawca zobowiązuje się do trwałego usunięcia ze wszystkich urządzeń elektronicznych, w tym komputerów, urządzeń mobilnych i wszelkich nośników danych, udostępnionych przez Zamawiającego materiałów oraz zniszczenie wszystkich posiadanych przez siebie kopii i wytworzonych na ich podstawie opracowań, po zakończeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w terminie nie późniejszym niż 30 dni od udzielenia zamówienia publicznego.