596547-2026 - Wettbewerb
Polen – OP-Ausrüstung und OP-Instrumente – Aparat angiograficzny z wyposażeniem
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelAparat angiograficzny z wyposażeniem
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa Angiografu jednopłaszczyznowego z ramieniem C/G do zastosowań w zabiegach hemodynamicznych wraz z wyposażeniem.
Interne KennungZP.057.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający, po przeprowadzeniu postępowania ZP.036.2026 i jego unieważnieniu oraz przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie ww. postępowania w drugiej połowie października 2026 r. i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem terminu składania ofert określonego w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp nie jest możliwe, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego. Mając na uwadze powyższe oraz stawiając dobro pacjentów jako cel najwyższy, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest w pełni uzasadnione, przez co za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na realizację ww. zadania. W świetle powyższych przepisów Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp w przeprowadzeniu postępowania przetargowego na zakup „Aparatu angiograficznego z wyposażeniem” i skrócił termin składania ofert do 15 dni. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z opisanych powyżej okoliczności, które należy rozpatrywać jako względy organizacyjne oraz ważny interes Zamawiającego, przy czym opisane powyżej okoliczności mają walor czynników o charakterze obiektywnym, co oznacza, że nie zależą w żaden sposób od Zamawiającego, a stwierdzenie ich istnienia i ich weryfikacja są możliwe.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33162000 OP-Ausrüstung und OP-Instrumente
5. Los
LosLOT-0001