2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa wysokowydajnych komputerów przenośnych z systemem operacyjnym.
Beschreibung: Komputer przenośny – urządzenie elektroniczne, składające się z elementów takich jak: procesor, płyta główna, pamięć operacyjna, karta graficzna, karty rozszerzeń, pamięć masowa (dysk twardy), bateria, kamera, mikrofon, zintegrowana klawiatura, urządzenie wskazujące i wyświetlacz. Wysokowydajny komputer przenośny będzie wykorzystywany do informatyki śledczej, aplikacji biurowych, aplikacji obliczeniowych, pakietu Office, obsługi poczty e-mail, jako lokalna baza danych. Wysokowydajny komputer przenośny będący przedmiotem zamówienia przeznaczony jest dla Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, które realizuje m.in. zadania związane bezpośrednio z prowadzeniem analiz powłamaniowych oraz dotyczących incydentów bezpieczeństwa. Zadania te realizowane są poprzez skanowanie obrazów dysków, plików, zrzutów pamięci w celu dokumentacji przestępczego charakteru działania sprawców oraz w poszukiwaniu ukrytego złośliwego kodu. Zamawiający posiada specjalistyczne oprogramowanie i zaawansowane narzędzia dedykowane dla urządzeń z systemem Windows, które umożliwiają szczegółową analizę treści, mających na celu przeprowadzenie postępowania dowodowego oraz prowadzenie zaawansowanych analiz na potrzeby informatyki śledczej i kryptografii. Komputer będzie również wykorzystywany do zaawansowanej analizy nagrań audio-wideo przy wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania, które Zamawiający posiada. Zamawiający przewiduje zakup 14 sztuk wysokowydajnych komputerów przenośnych w ramach zamówienia gwarantowanego oraz 6 sztuk wysokowydajnych komputerów przenośnych w ramach opcji. Zastosowanie: Wysokowydajne komputery przenośne będą wykorzystywane do prowadzenia zaawansowanych analiz na potrzeby informatyki śledczej i kryptografii.
Vorherige Bekanntmachung: 511018-2025
Interne Kennung: 54/PN/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 w związku z art. 138 ust. 2 pkt. 1 (wszczęcie postępowania poprzedzone opublikowaniem wstępnego ogłoszenia informacyjnego nr 511018-2025, OJ S 148/2025 z dnia 05.08.2025 r.) ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) zwanej dalej "ustawą p.z.p. lub p.z.p." oraz niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwaną dalej "SWZ".
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213000 Personalcomputer
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, polegającego na rozszerzeniu zamówienia w trakcie trwania umowy. Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, polegającej na zwiększeniu zakresu podstawowego przedmiotu zamówienia o maksymalnie 6 szt. Zamawiający gwarantuje, że odbierze i zapłaci za podstawowy zakres przedmiotu zamówienia, tj. 14 szt. W przypadku skorzystania z prawa opcji przez Zamawiającego, Wykonawca dokona zgodnie ze złożonym przez Zamawiającego zamówieniem, dostawy komputerów takich samych i za taką samą cenę brutto, jak zaoferował dla zakresu podstawowego zamówienia. Możliwość złożenia zamówienia do zakupu realizowanego w ramach opcji – do 6 miesięcy od daty podpisania Umowy. Dostawa zamówienia w ramach opcji – do 21 dni kalendarzowych od dnia złożenia zamówienia. W przypadku nie poinformowania Wykonawcy należy traktować, że Zamawiający nie będzie korzystał z prawa opcji.