596590-2026 - Ergebnis
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Contract furnizare, instalare si punere in functiune echipamente IT si SOFT „Dezvoltarea infrastructurii digitale in cadrul Spitalului Clinic de Boli Infectioase si Pneumoftiziologie Victor Babes Craiova”, proiect finantat prin PNRR C.7-Transformare Digitala. Investitia specifica: I3.3 – Investitii in sistemele informatice si in infrastructura digitala a unitatilor sanitare
Beschreibung: Contract furnizare, punere in functiune echipamente IT si SOFT in cadrul proiectului „Dezvoltarea infrastructurii digitale in cadrul Spitalului Clinic de Boli Infectioase si Pneumoftiziologie Victor Babes Craiova”, proiect finantat prin PNRR C.7-Transformare Digitala. Investitia specifica: I3.3 – Investitii in sistemele informatice si in infrastructura digitala a unitatilor sanitar. Se pot solicita clarificari pana la 8 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari: in a 5-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 44170606004012026.1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48821000 Netzwerkserver
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Sisteme de protectie si securitate(Firewall)
Beschreibung: 32413100-2 Rutere de retea (Rev.2)- 1buc- descriere potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica-val estimata conform contract6 de finantare 67835 lei
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 32413100 Router für Netzwerke
Los: LOT-0003
Titel: Sisteme hardware (cluster tip Hyper-V, storage, sistem dedicat tip aplicatie web, sistem dedicat Arhiva, Sistem dedicat aplicatie Web-Site....)
Beschreibung: 3.Cluster tip Hyper-V (2 servere + storage)- sistem integrat de raportări, prevalidări, eliberare rețete, vizualizare imagini pentru cabinetele medicale - 1 buc- descriere potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica- val estimata potrivit contract finantare 243867 lei 4.Storage dedicat sistemului integrat de raportări, prevalidări, eliberare rețete, vizualizare imagini pentru toate cabinetele medicale, ce ofera back-up(amplasat in casieria unitatii in afara cladirii Data Center) -1 buc- descriere potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica;-val estimata potrivit contract finantare 14355 5.Sistem de tip aplicatie web, dedicat pentru interactiune pacient-spital(programari, accesare analize medicale, etc) -1 buc- descriere potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica;- val estimata potrivit contract finantare 78433 lei 6. Sistem dedicat pentru aplicatie Arhiva -1 buc- descriere potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica;-val estimata potrivit contract finantare- 93327 lei 7.Sistem dedicat pentru aplicatie WEB – SITE institutie si aplicatie intranet -1 buc- descriere potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica;-val estimata potrivit contract finantare - 93327 lei 9. Sistem dedicat pentru serviciul de mail institutie -1 buc- descriere potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica;-val estimata potrivit contract finantare- 93327 lei 10 .Sistem dedicat de tip PACS-1 buc- descriere potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica;-val estimata potrivit contract finantare - 93327 lei 11. Sistem de stocare documente din circuitul administrativ-1 buc- descriere potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica;-val estimata potrivit contract finantare - 28710 lei
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0008
Titel: Control acces -Sistem dedicat pentru managementul serviciilor de securitate; Aplicatie pentru managementul resurselor umane; proiectare sistem dedicat pentru managementul serviciilor de securitate
Beschreibung: Sistem dedicat pentru managementul serviciilor de securitate -1 buc- descriere si caracteristici potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica- val estimata potrivit contrcat de finantare-321756 lei Aplicatie pentru managementul resurselor umane -1 buc- descriere si caracteristici potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica-val estimata potrivit contrcat de finantare-3250 lei Proiectare Sistem dedicat pentru managementul serviciilor de securitate -1 buc- descriere si caracteristici potrivit caiet de sarcini si fisa tehnic-val estimata potrivit contrcat de finantare-6500 lei
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0012
Titel: Statii de lucru de tip desktop
Beschreibung: Furnizare Statii de lucru de tip desktop-100 buc- descriere potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer
Los: LOT-0013
Titel: Multifunctionale color (Foto-Copiator-imprimanta-scaner, etc)
Beschreibung: Multifunctionale color (Foto-Copiator-imprimanta-scaner, etc)- 10 buc- descriere si caracteristici potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 30121400 Vervielfältigungsgeräte
Los: LOT-0014
Titel: Sistem mobil tip PC -nursing cart
Beschreibung: Sistem mobil tip PC-16 buc-descriere si caracteristici potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica
Interne Kennung: 14
Haupteinstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
Los: LOT-0015
Titel: Sistem protecție de tip UPS
Beschreibung: Sistem protecție de tip UPS-200 buc- descriere si caracteristici potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 31682530 Notstromversorgungsaggregate
Los: LOT-0016
Titel: Monitoare afișare informații pentru fiecare salon
Beschreibung: Monitoare afișare informații pentru fiecare salon-200 buc-descriere si caracteristici potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica- val estimata potrivit contract finantare - 512000 lei Aplicație(software) de tip WEB, dedicata pentru afisarea datelor/ informatiilor alocate pacientilor-val estimata potrivit contract finantare- 74085 lei. Pentru solutiile software furnizate este obligatorie asigurarea update-urilor functionale pentru o perioada de minim 5 ani (repararea erorilor, imbunatatiri functionale etc).
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 33195100 Monitoren
Los: LOT-0017
Titel: Aplicatie care facilitează interacțiunea dintre spital și pacienți, accesata de pe site-ul web al Spitalului
Beschreibung: Aplicatie care facilitează interacțiunea dintre spital și pacienți, accesata de pe site-ul web al Spitalului-1 b-descriere, cerinte potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica-valoare estimata conform contract de furnizare 237072 lei Pentru solutiile software furnizate este obligatorie asigurarea update-urilor functionale pentru o perioada de minim 5 ani (repararea erorilor, imbunatatiri functionale etc)
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 48517000 IT-Softwarepaket
Los: LOT-0018
Titel: Aplicatie(software) dedicata compartimentului de radiologie si imagistica medicala
Beschreibung: Aplicatie(software) dedicata compartimentului de radiologie si imagistica medicala-1 descriere si cerinte potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica- val estimata conform contract de finantare-177804 lei .
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0020
Titel: Licențe
Beschreibung: Licențe Windows 11 pro pentru statiile de lucru-201 buc- descriere si caracteristici potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica-val estimata potrivit contract finantare-34170 lei Licențe MS OFFICE 2021 pentru statiile de lucru-201 buc- descriere si caracteristici potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica-val estimata potrivit contract finantare- 67546.05 lei; Licențe Windows Server 2022 Standard - 8 buc -- descriere si caracteristici potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica-val estimata potrivit contract finantare- 39392 lei; Licență antivirus statii desktop- 225 buc- descriere si caracteristici potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica-val estimata potrivit contract finantare-38981.25 lei Pentru solutiile software furnizate este obligatorie asigurarea update-urilor functionale pentru o perioada de minim 5 ani (repararea erorilor, imbunatatiri functionale etc).
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0023
Titel: Aplicație WEB pentru intranet si Aplicatie pentru managementul documentelor digitalizate
Beschreibung: Aplicație WEB pentru intranet-1 buc- descriere si cerinte potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica- val estimata potrivit contract de finantare -4000 lei Aplicatie pentru managementul documentelor digitalizate--1 buc- descriere si cerinte potrivit caiet de sarcini si fisa tehnica- val estimata potrivit contract de finantare-66825 lei.
Interne Kennung: 23