See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Håckla ARV Åtvidaberg, om- och tillbyggnad med partnering som arbetsform
Beschreibung: Åtvidabergs Vatten upphandlar entreprenör för utveckling och genomförande av åtgärder vid Håckla avloppsreningsverk. Projektet omfattar om- och tillbyggnad av befintlig anläggning och genomförs i partnering, där beställare och entreprenör tillsammans utvecklar lösningar och optimerar projektet utifrån funktion, ekonomi och tid. Upphandlingen riktar sig till entreprenörer med erfarenhet av liknande projekt, särskilt i befintlig driftmiljö, och med god förmåga att arbeta i partnering.
Interne Kennung: 26/30
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232421 Abwasserbehandlungsanlage
5. Los
Los: LOT-0000