See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Demolare pavilioane existente, lucrări de consolidare şi reabilitare pavilioane existente, realizare pavilioane noi, împrejmuire, foişoare şi reabilitare reţele utilităţi în cazarma 1253 Caracal” cod proiect 2018–C/I–1253 Caracal
Beschreibung: Prin proiect au fost propuse următoarele obiective de investiție: OBIECT 1 Demolare pavilioane S, S1, S2, G, I, imprejmuire perimetrala existenta OBIECT 2 - CONSOLIDARE PAVILION C, C1, C2, C3, C4 OBIECT 3 - CONSOLIDARE PAVILION A OBIECT 4 -CONSOLIDARE PAVILION R1 OBIECT 5 - CONSOLIDARE PAVILION R2 OBIECT 6 - CONSOLIDARE PAVILION O1 OBIECT 7 - CONSOLIDARE PAVILION L, L1, L2, L3 OBIECT 8 -CONSOLIDARE PAVILION S6 OBIECT 9 - CONSOLIDARE PAVILION T1, T4, T5 OBIECT 10 - CONSOLIDARE PAVILION T3 OBIECT 11 - REABILITARE PAVILIOANE C, C1, C2, C3, C4 OBIECT 12 - REABILITARE PAVILION A OBIECT 13 - REABILITARE PAVILION R1 OBIECT 14 - REABILITARE PAVILION R2 OBIECT 15 - REABILITARE PAVILION O1 OBIECT 16 - REABILITARE PAVILIOANE L, L1, L2, L3 OBIECT 17 -REABILITARE PAVILION S6 OBIECT 18 - REABILITARE PAVILIOANE T1, T4, T5 OBIECT 19 - REABILITARE PAVILION T3 OBIECT 20- PAVILION COMANDAMENT OBIECT 21 - PAVILION SALI DE SPECIALITATE OBIECT 22 - PAVILION SALI DE SPECIALITATE-infirmerie OBIECT 23-PAVILION SALA DE SPORT SI TEREN DE SPORT AFERENT OBIECT 24- PAVILION NOU CENTRALA TERMICA OBIECT 25-PLATFORMA DESEURI OBIECT 26- PUNCT DE SPALARE TEHNICA MILITARA OBIECT 27- PAVILIOANE PENTRU ADAPOSTIREA TEHNICII MILITARE OBIECT 28- PUNCT DE CONTROL TEHNIC OBIECT 29- STATIE ALIMENTARE CU COMBUSTIBIL OBIECT 30-REALIZARE.REFACERE DRUMURI, RACORDURI DRUMURI NOI LA CELE EXISTENTE SI ALEI DE ACCES OBIECT 31 - IMPREJMUIRE PERIMETRALA SI SISTEM CONTROL ACCES OBIECT 32 - FOISOARE DE PAZA OBIECT 33 - RETEA DE ILUMINAT PERIMETRAL OBIECT 34 - INFRASTRUCTURA SISTEM TEHNIC DE SECURITATE (acesta nu face obiectul prezentei proceduri) OBIECT 35 - SISTEM TEHNIC DE SECURITATE (SISOM) (acesta nu face obiectul prezentei proceduri) OBIECT 36 - PARCARE AUTOTURISME PROPRIETATE PERSONALA OBIECT 37 -REABILITARE SI EXTINDERE RETEA DE CANALIZARE OBIECT 38 - REABILITARE SI EXTINDERE REȚEA DE APĂ SI REȚEA PENTRU STINGEREA INCENDIILOR OBIECT 39 - RETEA TERMICA SI RACORDURI LA PAVILIOANELE EXISTENTE SI NOI OBIECT 40 - REABILITARE SI EXTINDERE RETEA ELECTRICA OBIECT 41-RACORD SI RETEA EXTERIOARA DE UTILIZARE A GAZELOR NATURALE OBIECT 42 - POST DE TRANSFORMARE OBIECT 43 - GRUPURI GENERATOARE DE JOASA TENSIUNE OBIECT 44 - DOTARI MOBILIER PAVILIOANE OBIECT 45 - SISTEM TEHNIC DE SECURITATE AL OBIECTIVULUI MILITAR (acesta nu face obiectul prezentei proceduri) Termenul limita stabilit pentru operatorii economici pentru solicitarile de clarificari, conform art. 160 din Legea 98/2016 este de 16 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor cu 10 zile conform art. 161 din Legea 98/2016.
Interne Kennung: 4332487_2025_PAAPD1568797
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: LObiectivul principal este proiectare și execuție lucrări pentru obiectivul de investiție „Demolare pavilioane existente, lucrări de consolidare şi reabilitare pavilioane existente, realizare pavilioane noi, împrejmuire, foişoare şi reabilitare reţele utilităţi în cazarma 1253 Caracal”Cod proiect 2018-C/I-1253 Caracal Ofertantul va proiecta și executa toate lucrările necesare pentru finalizarea la termen a investiției, conform Documentatiei puse la dispozitie. Acesta va avea în vedere și relocarea posibilelor utilități identificate pe amplasamentul lucrărilor
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros