2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawy cewników do litotrypsji wewnątrznaczyniowej (IVL) wraz z dzierżawą generatora impulsów do litotrypsji
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy cewników do litotrypsji wewnątrznaczyniowej (IVL) wraz z dzierżawą generatora impulsów do litotrypsji kompatybilnego z dostarczonymi cewnikami oraz przeszkoleniem wyznaczonych pracowników Zamawiającego w zakresie podstawowych informacji o oferowanym asortymencie oraz z prawidłowego wykonywania zabiegów przy użyciu generatora
Interne Kennung: WSzSL/KW/AZ-104/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający na podstawie art. 138. ust. 2 pkt 2 u.p.z.p. wyznacza 15 dniowy termin składania ofert, ponieważ zachodzi konieczność pilnego zapewnienia dostępności technologii litotrypsji wewnątrznaczyniowej (IVL) dla pacjentów wymagających leczenia ciężko zwapniałych zmian naczyń. Wdrożenie technologii IVL jest niezbędne dla rozszerzenia możliwości terapeutycznych, wykonywania procedur medycznych zgodnie z aktualną wiedzą medyczną oraz zapewnienia kompleksowego leczenia pacjentów oddziału kardiologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141200 Katheter, 33111710 Angiografie-Ausstattung
5. Los
Los: LOT-0001
Haupteinstufung (cpv): 33111710 Angiografie-Ausstattung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141200 Katheter, 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający korzysta z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1. u.p.z.p. na poniższych zasadach 1) w zakresie dostaw przedmiotu zamówienia: a) Przedmiot zamówienia składa się z części gwarantowanej i z części objętej prawem opcji. b) Cześć gwarantowana obejmuje minimalny zakres realizacji przedmiotu zamówienia i oznaczona jest dla każdej z części w Formularzu asortymentowo-cenowym jako „ilość minimalna”. c) Część objęta prawem opcji obejmuje maksymalny zakres realizacji przedmiotu zamówienia i oznaczona jest dla każdej z części w Formularzu asortymentowo-cenowym jako „ilość maksymalna”. 2) w zakresie terminu realizacji umowy: a) Gwarantowany termin realizacji umowy wynosi 24 miesiące, natomiast termin objęty prawem opcji wynosi dodatkowe 6 miesięcy. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji jednorazowo przedłużając termin realizacji zamówienia o 6 miesięcy bądź częściami poprzez przedłużanie terminu realizacji umowy, o krótsze okresy, maksymalnie do osiągnięcia 6 miesięcy. b) Z prawa opcji w zakresie terminu realizacji umowy Zamawiający może skorzystać w przypadku niewykorzystania dostaw całości asortymentu określonego umową w pierwotnie określonym terminie realizacji zamówienia. 3) zapisy wspólne dla obu zakresów prawa opcji: a) Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji i jego zakresie. b) Zamawiający skorzysta z prawa opcji w miarę posiadanych środków finansowych i w przypadku wystąpienia takiej potrzeby związanej ze zwiększoną liczbą pacjentów powodującą zwiększone zużycie przedmiotu zamówienia a w zakresie przedłużenia terminu realizacji umowy – w przypadku nie dokonania dostawy całości asortymentu objętego umową w pierwotnie zakreślonym terminie realizacji zamówienia. c) Skorzystanie z prawa opcji nie jest obowiązkowe dla Zamawiającego. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. d) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie. e) Postanowienia umowy odnoszące się do przedmiotu umowy objętego zamówieniem podstawowym znajdują odpowiednie zastosowanie w odniesieniu do przedmiotu umowy objętego prawem opcji.