5968-2024 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI Z TERENU GMINY RYCHWAŁ
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI Z TERENU GMINY RYCHWAŁ
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Rychwał oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego w Rychwale przy ul. Żurawin
Interne Kennung: G.271.12.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Rychwał, na których zamieszkują mieszkańcy w sposób zapewniający osiągnięcie wymaganego poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu, poziomu składowania odpadów komunalnych i odpadów Page 5/9 pochodzących z przetwarzania odpadów komunalnych, zwanego dalej ,,poziomem składowania’’ oraz poziomu ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1469 ze zm.), zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Wielkopolskiego na lata 2019-2025 wraz z planem inwestycyjnym i załącznikami oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Rychwał. Odpady komunalne odbierane z nieruchomości zamieszkałych Wykonawca Wykonawca zobowiązany będzie do przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i odpadów ulegających biodegradacji (w tym odpadów zielonych) do Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Pozostałe odebrane odpady Wykonawca zobowiązany będzie zagospodarować zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, w myśl przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz ustawy o odpadach. Urządzenia do gromadzenia odpadów komunalnych zmieszanych dla nieruchomości zamieszkałych (pojemniki, worki) zostaną zapewnione przez właścicieli nieruchomości. Worki do selektywnej zbiórki odpadów oraz pojemniki do odpadów w postaci popiołu z palenisk domowych zapewnia Wykonawca wkalkulowując ich koszt w cenę oferty. Dla zainteresowanych właścicieli nieruchomości zamieszkałych Wykonawca na czas trwania umowy udostępni urządzenia do gromadzenia odpadów zmieszanych na zasadach uregulowanych pomiędzy Wykonawcą, a właścicielem nieruchomości w drodze odrębnej umowy cywilno-prawnej. Urządzenia te w dniach odbioru odpadów komunalnych zostaną ustawione w miejscach gromadzenia odpadów wskazanych przez właściciela nieruchomości z zastrzeżeniem, że pojemnik oraz worki należy wystawić do granicy posesji z drogą publiczną. W przypadku nieruchomości leżących w pobliżu wąskich, nieutwardzonych, gruntowych lub też „trudno-przejezdnych” dróg wykonawca powinien dysponować różnego rodzaju pojazdami, aby móc zapewnić prawidłowe świadczenie usług. Dotyczy to również nowych nieruchomości, jeśli pojawią się w trakcie realizacji zamówienia. Pojemniki mogą być plastikowe, metalowe, nowe lub używane. Wykonawca dostarczać będzie Zamawiającemu, do końca miesiąca poprzedzającego na miesiąc następny, rezerwę worków do selektywnej zbiórki odpadów w następującej ilości: 100 niebieskich, 150 żółtych, 100 zielonych oraz 100 brązowych. Pierwszą dostawę worków należy przewidzieć do 31 grudnia 2023 r.