2. Verfahren
Verfahren
Titel: Leverans av skogsflis
Beschreibung: Närpes Fjärrvärme Ab inbjuder härmed till anbudsgivning avseende leverans av skogsflis för perioden 1.5.2027–31.12.2028, med option på förlängning om ett (1) + ett (1) år för kalenderåren 2029 respektive 2030. Den uppskattade årliga leveransvolymen uppgår till cirka 20 000 MWh. Den angivna volymen är en uppskattning och utgör ingen garanti för en viss framtida inköpsvolym. Leveranserna sker fortlöpande under avtalsperioden enligt Närpes Fjärrvärme Ab:s aktuella bränslebehov.
Interne Kennung: 868435
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09111400 Brennstoffe auf Holzbasis
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03413000 Brennholz
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Option på förlängning om ett (1) + ett (1) år för kalenderåren 2029 respektive 2030