596977-2026 - Ergebnis
Rumänien – Straßeninstandhaltungsarbeiten – Acord cadru de Lucrări de întreţinere curentă și periodică a drumurilor judeţene, Zonele I-IV (4 loturi)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de Lucrări de întreţinere curentă și periodică a drumurilor judeţene, Zonele I-IV (4 loturi)
Beschreibung: Prin prezentul acord cadru se vor realiza lucrări de întreținere curenta si periodica a drumurilor județene. Realizarea corectă a lucrărilor de întreținere și reparare a îmbrăcăminților bituminoase presupune cunoașterea tipurilor de defecțiuni caracteristice, a cauzelor care le-au provocat, precum și a măsurilor și tehnologiilor specifice prevenirii și remedierii acestora. Fiecare defecțiune constatată trebuie remediată prin tehnologii specifice, după analizarea și eventuala eliminare a cauzelor care au produs-o, în caz contrar aceasta reapărând în aceleași condiții sau chiar mai grave. Acordul cadru care face obiectul prezentei proceduri face obiectul intervențiilor asupra: gropilor, rupturilor de margini, făgașe, fisuri și crăpături, faianțări, Degradări din îngheț-dezgheț (burdușire), care presupune remedierea defecțiunilor prin covor asfaltic, remedierea prin reciclare la rece, întreținerea drumurilor prin pietruire, asigurarea colectării și evacuării apelor din zona drumurilor, întreținerea drumurilor prin pietruire, asigurarea colectării și evacuării apelor din zona drumurilor, întreținere șanțuri, rigole, poduri, podețe, pasaje, întreținerea platformei drumurilor, etc in conformitate cu cerințele impuse prin caietul de sarcini. Cantități minime si maxime aferente acordului-cadru Cantitățile minime-maxime aferente acordului cadru se regăsesc in ANEXA 8 la caietul de sarcini, împărțite pe tipuri de activități. - valoarea minimă a unui acord cadru (pentru 1 lot): 13.058.612,35 lei exclusiv TVA; - valoarea maximă a unui acord cadru (pentru 1 lot): 49.964.405,77 lei exclusiv TVA; - valoarea minimă a acordului cadru pentru toate cele 4 loturi (zone): 52.234.449,42 lei exclusiv TVA; - valoarea maximă a acordului cadru pentru toate cele 4 loturi (zone): 199.857.623,08 lei exclusiv TVA Frecventa si valoarea contractelor ce urmează sa fie atribuite: Durata prezentului Acord Cadru este de 4 ani începând cu data semnării lui de catre parti. Contractele subsecvente se vor incheia anual, sau ori de căte ori este nevoie, in functie de necesitatile achizitorului si de fondurile alocate aceastei destinatii. Cantitati minime si maxime aferente celui mai mare contract subsecvent: In baza celui mai mare contract subsecvent, pe o perioada de 1 an, se vor executa lucrari de intretinere si reparare curenta a drumurilor județene, astfel cum sunt acestea descrise in Caietul de sarcini Cantitățile minime-maxime aferente acordului cadru se regăsesc in ANEXA 8 la caietul de sarcini, împărțite pe tipuri de activități. - valoarea minimă contract subsecvent (pentru 1 lot): 3.264.653,09lei exclusiv TVA; - valoarea maximă contract subsecvent (pentru 1 lot): 12.491.101,44lei exclusiv TVA; - valoarea minimă contract subsecvent pentru toate cele 4 loturi (zone): 13.058.612,35 lei exclusiv TVA; - valoarea maximă contract subsecvent pentru toate cele 4 loturi (zone): 49.964.405,77 lei exclusiv TVA; Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /informatii suplimentare, in a 12-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, in conditiile in care solicitarile se vor adresa cu cel putin 22 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Clarificarile depuse dupa acest termen nu vor mai fi luate in considerare
Interne Kennung: 4358029_2022_PAAPD1323837
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ZONA I
Beschreibung: Lucrarile aferente acestui lot se vor realiza asupra drumurilor inscrise in ANEXA nr.1 la caietul de sarcini - Zona I, pag. 18. Cantitatile minime-maxime aferente acordului cadru se regasesc in ANEXA 8 la caietul de sarcini, impartite pe tipuri de activitati. - valoarea minimă a unui acord cadru (pentru 1 lot): 13.058.612,35 lei exclusiv TVA; - valoarea maximă a unui acord cadru (pentru 1 lot): 49.964.405,77 lei exclusiv TVA; Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Durata prezentului Acord Cadru este de 4 ani începând cu data semnării lui de catre parti. Contractele subsecvente se vor incheia anual, sau ori de căte ori este nevoie, in functie de necesitatile achizitorului si de fondurile alocate aceastei destinatii. Cantitati minime si maxime aferente celui mai mare contract subsecvent: In baza celui mai mare contract subsecvent, pe o perioada de 1 an, se vor executa lucrari de intretinere si reparare curenta a drumurilor județene, astfel cum sunt acestea descrise in Caitul de sarcini Cantitățile minime-maxime aferente acordului cadru se regăsesc in ANEXA 8 la caietul de sarcini, împărțite pe tipuri de activități. - valoarea minimă contract subsecvent (pentru 1 lot): 3.264.653,09lei exclusiv TVA; - valoarea maximă contract subsecvent (pentru 1 lot): 12.491.101,44lei exclusiv TVA; Activitățile aferente prezentei documentații, vor fi realizate in conformitate cu prevederile caietului de sarcini si a legislației in vigoare. Termenul de executie al lucrarilor este de 4 ani (48 luni), conform documentației de atribuire
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: ZONA II
Beschreibung: Lucrarile aferente acestui lot se vor realiza asupra drumurilor inscrise in ANEXA nr.1 la caietul de sarcini - Zona II, pag. 19. Cantitatile minime-maxime aferente acordului cadru se regasesc in ANEXA 8 la caietul de sarcini, impartite pe tipuri de activitati. - valoarea minimă a unui acord cadru (pentru 1 lot): 13.058.612,35 lei exclusiv TVA; - valoarea maximă a unui acord cadru (pentru 1 lot): 49.964.405,77 lei exclusiv TVA; Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Durata prezentului Acord Cadru este de 4 ani începând cu data semnării lui de catre parti. Contractele subsecvente se vor incheia anual, sau ori de căte ori este nevoie, in functie de necesitatile achizitorului si de fondurile alocate aceastei destinatii. Cantitati minime si maxime aferente celui mai mare contract subsecvent: In baza celui mai mare contract subsecvent, pe o perioada de 1 an, se vor executa lucrari de intretinere si reparare curenta a drumurilor județene, astfel cum sunt acestea descrise in Caitul de sarcini Cantitățile minime-maxime aferente acordului cadru se regăsesc in ANEXA 8 la caietul de sarcini, împărțite pe tipuri de activități. - valoarea minimă contract subsecvent (pentru 1 lot): 3.264.653,09lei exclusiv TVA; - valoarea maximă contract subsecvent (pentru 1 lot): 12.491.101,44lei exclusiv TVA; Activitățile aferente prezentei documentații, vor fi realizate in conformitate cu prevederile caietului de sarcini si a legislației in vigoare. Termenul de executie al lucrarilor este de 4 ani (48 luni), conform documentației de atribuire
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: ZONA III
Beschreibung: Lucrarile aferente acestui lot se vor realiza asupra drumurilor inscrise in ANEXA nr.1 la caietul de sarcini - Zona III, pag. 20. Cantitatile minime-maxime aferente acordului cadru se regasesc in ANEXA 8 la caietul de sarcini, impartite pe tipuri de activitati. - valoarea minimă a unui acord cadru (pentru 1 lot): 13.058.612,35 lei exclusiv TVA; - valoarea maximă a unui acord cadru (pentru 1 lot): 49.964.405,77 lei exclusiv TVA; Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Durata prezentului Acord Cadru este de 4 ani începând cu data semnării lui de catre parti. Contractele subsecvente se vor incheia anual, sau ori de căte ori este nevoie, in functie de necesitatile achizitorului si de fondurile alocate aceastei destinatii. Cantitati minime si maxime aferente celui mai mare contract subsecvent: In baza celui mai mare contract subsecvent, pe o perioada de 1 an, se vor executa lucrari de intretinere si reparare curenta a drumurilor județene, astfel cum sunt acestea descrise in Caitul de sarcini Cantitățile minime-maxime aferente acordului cadru se regăsesc in ANEXA 8 la caietul de sarcini, împărțite pe tipuri de activități. - valoarea minimă contract subsecvent (pentru 1 lot): 3.264.653,09lei exclusiv TVA; - valoarea maximă contract subsecvent (pentru 1 lot): 12.491.101,44lei exclusiv TVA; Activitățile aferente prezentei documentații, vor fi realizate in conformitate cu prevederile caietului de sarcini si a legislației in vigoare. Termenul de executie al lucrarilor este de 4 ani (48 luni), conform documentației de atribuire
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: ZONA IV
Beschreibung: Lucrarile aferente acestui lot se vor realiza asupra drumurilor inscrise in ANEXA nr.1 la caietul de sarcini - Zona IV, pag. 21. Cantitatile minime-maxime aferente acordului cadru se regasesc in ANEXA 8 la caietul de sarcini, impartite pe tipuri de activitati. - valoarea minimă a unui acord cadru (pentru 1 lot): 13.058.612,35 lei exclusiv TVA; - valoarea maximă a unui acord cadru (pentru 1 lot): 49.964.405,77 lei exclusiv TVA; Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Durata prezentului Acord Cadru este de 4 ani începând cu data semnării lui de catre parti. Contractele subsecvente se vor incheia anual, sau ori de căte ori este nevoie, in functie de necesitatile achizitorului si de fondurile alocate aceastei destinatii. Cantitati minime si maxime aferente celui mai mare contract subsecvent: In baza celui mai mare contract subsecvent, pe o perioada de 1 an, se vor executa lucrari de intretinere si reparare curenta a drumurilor județene, astfel cum sunt acestea descrise in Caitul de sarcini Cantitățile minime-maxime aferente acordului cadru se regăsesc in ANEXA 8 la caietul de sarcini, împărțite pe tipuri de activități. - valoarea minimă contract subsecvent (pentru 1 lot): 3.264.653,09lei exclusiv TVA; - valoarea maximă contract subsecvent (pentru 1 lot): 12.491.101,44lei exclusiv TVA; Activitățile aferente prezentei documentații, vor fi realizate in conformitate cu prevederile caietului de sarcini si a legislației in vigoare. Termenul de executie al lucrarilor este de 4 ani (48 luni), conform documentației de atribuire
Interne Kennung: 4