2. Verfahren
Verfahren
Titel: Påbyggnad fordon
Beschreibung: Upphandlingen avser ramavtal för påbyggnation och anpassning av fordon samt tillhörande utrustning. I uppdraget ingår att leverera och installera påbyggnadslösningar och utrustning för olika typer av verksamhetsfordon, såsom exempelvis poolbilar, transportfordon, mindre servicefordon samt kranbilar. Uppdraget omfattar även anpassning av fordon utifrån verksamhetens specifika behov. Påbyggnation och utrustning kan omfatta bland annat: skåp- och påbyggnadslösningar, arbetsbelysning och extraljus, blixt- och varningsljus enligt krav för arbete på väg, alkolås, specialanpassad verktygsinredning.
Interne Kennung: HMAB 2026/431
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50117100 Umbau von Kraftfahrzeugen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38960000 Alkohol-Zündschlosssperre
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Påbyggnad fordon
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: HMAB 2026/431
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50117100 Ombyggnad av motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 38960000 Alkolås
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Påbyggnad fordon