597019-2026 - Vorankündigung
Finnland – Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser) – Kutsu markkinavuoropuheluun: Digipatologian järjestelmäkokonaisuus
Bekanntmachung über vorherige Marktkonsultation
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kutsu markkinavuoropuheluun: Digipatologian järjestelmäkokonaisuus
Beschreibung: Pohjois-Karjalan, Keski-Suomen, Pohjois-Savon ja Etelä-Savon hyvinvointialueet valmistelevat digipatologian järjestelmäkokonaisuuden hankintaa yhteistyössä. Alustavasti tavoitteena on aloittaa kilpailutus Q4/2026 aikana ja saattaa loppuun Q1/2027 mennessä. Hankintayksikkö haluaa kartoittaa digipatologian markkinaa ja käydä markkinavuoropuhelua ennen tarjouspyynnön laatimista. Kiinnostus osallistua markkinavuoropuheluun pyydetään ilmoittamaan sähköpostilla osoitteeseen emma.niskasaari@nhg.fi. Määräaika ilmoittautumiselle on 14.9.2026. Ilmoittautumisen yhteydessä pyydämme kertomaan, miten tarjoomanne vastaa tietopyynnön liitteenä olevaan hankinnan kohteen kuvaukseen.
Interne Kennung: 625871
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
Los: LOT-0000