597025-2025 - Wettbewerb
Polen – Feuerwehrfahrzeuge – "Wspólne inicjatywy na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa obszaru transgranicznego w zakresie odporności na zmiany klimatu – klęski żywiołowe i pożary” - dostawa dwóch średnich samochodów ratowniczo- gaśniczych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Miasta i Gminy Łosice
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel"Wspólne inicjatywy na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa obszaru transgranicznego w zakresie odporności na zmiany klimatu – klęski żywiołowe i pożary” - dostawa dwóch średnich samochodów ratowniczo- gaśniczych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Miasta i Gminy Łosice
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: Część 1 - Dostawa średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosicach wraz dostawą wyposażenia do średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosicach wraz z dostosowaniem schowków/skrytek do wyspecyfikowanych elementów wyposażenia. Szkolenie z obsługi dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosicach. Część 2 - Dostawa średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Czuchlebach wraz dostawą wyposażenia do średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Czuchlebach wraz z dostosowaniem schowków/skrytek do wyspecyfikowanych elementów wyposażenia. Szkolenie z obsługi dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Czuchlebach. 2. Szczegółowy opis i wymagania średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych, ich wyposażenia i warunki jakim ma odpowiadać przedmiot zamówienia, zostały określone w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 3. Nie dokonano podziału zamówienia na więcej części z następujących powodów. Charakterystyka zamówienia, w szczególności jej przedmiot nie pozwala na dzielenie zamówienia na części z powodów technicznych i ekonomicznych. Wykonanie zamówienia przez Wykonawcę umożliwi efektywniejsze egzekwowanie prawa do rękojmi i gwarancji. Ze względu na zapewnienie kompatybilności wyposażenia z samochodami rozdzielenie dostawy groziłoby niedającymi się wyeliminować problemami organizacyjnymi związanymi z odpowiedzialnością za poszczególne elementy dostawy wykonanej przez różnych Wykonawców oraz zabudowę samochodu z uwzględnieniem wyposażenia. Zamówienie stanowi spójną całość co wynika wprost z opisu przedmiotu zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch nowych średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych wraz z wyposażeniem. Istniałoby ryzyko konfliktu pomiędzy monterami wyposażenia i dostawcami samochodów w razie zgłaszania roszczeń gwarancyjnych. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu i terminowemu wykonaniu zamówienia. Zakres i specyfika zamówienia uzasadnia udzielenie zamówienia Wykonawcy, który przyjmie na siebie odpowiedzialność i ryzyko za całe zamówienie. Dokonanie podziału zamówienia na części stanowiłoby utrudnienie dla efektywnego wydatkowania środków i terminowej realizacji zamówienia. 4. Jeżeli i wszędzie tam gdzie w opisie przedmiotu zamówienia odniesiono się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp zamawiający dopuszcza tam rozwiązania równoważne opisanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy lub równoważne. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisanym w opisie przedmiotu zamówienia niniejszego postępowania, za pomocą norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający wskazuje, iż należy przyjąć, że odniesieniu temu towarzyszą wyrazy lub równoważne. W przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 5. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 6. Zamawiający nie stawia wymogu w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia. 7. Zamawiający nie stawia wymogu w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 9. Zamawiający nie dopuszcza możliwości dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 10. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. -Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, dalej zwanej "ustawa Pzp". -Zamawiający informuje o uprzedniej ocenie ofert zgodnie z art. 139 ustawy Pzp - odwrócona kolejność oceny ofert. W postępowaniu Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. -Zamawiający nie żąda przedmiotowych środków dowodowych. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania: https://gminalosice.ezamawiajacy.pl/pn/gminalosice/demand/232144/notice/public/details
Interne KennungGPK.271.20.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42415320 Ausrüstung für Rettungsfahrzeuge
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1. Dostawa średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosicach wraz dostawą wyposażenia do średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosicach wraz z dostosowaniem schowków/skrytek do wyspecyfikowanych elementów wyposażenia. Szkolenie z obsługi dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosicach.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosicach wraz dostawą wyposażenia do średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosicach wraz z dostosowaniem schowków/skrytek do wyspecyfikowanych elementów wyposażenia. Szkolenie z obsługi dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosicach. „Wspólne inicjatywy na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa obszaru transgranicznego w zakresie odporności na zmiany klimatu – klęski żywiołowe i pożary” - dostawa średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosicach. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) dostawę średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosicach. 2) dostawę wyposażenia do średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosicach wraz z dostosowaniem schowków/skrytek do wyspecyfikowanych elementów wyposażenia. 3) szkolenie z obsługi dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosicach. 3. Szczegółowy opis i wymagania, wyposażenie i warunki jakim ma odpowiadać przedmiot zamówienia, zostały określone w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4. Nie dokonano podziału zamówienia na więcej części z następujących powodów. Charakterystyka zamówienia, w szczególności jej przedmiot nie pozwala na dzielenie zamówienia na więcej części z powodów technicznych i ekonomicznych. Wykonanie zamówienia przez Wykonawcę umożliwi efektywniejsze egzekwowanie prawa do rękojmi i gwarancji. Ze względu na zapewnienie kompatybilności wyposażenia z samochodami rozdzielenie dostawy groziłoby niedającymi się wyeliminować problemami organizacyjnymi związanymi z odpowiedzialnością za poszczególne elementy dostawy wykonanej przez różnych Wykonawców oraz zabudowę samochodu z uwzględnieniem wyposażenia. Zamówienie stanowi spójną całość co wynika wprost z opisu przedmiotu zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest dostawa średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosicach. Istniałoby ryzyko konfliktu pomiędzy monterami wyposażenia i dostawcami samochodów w razie zgłaszania roszczeń gwarancyjnych. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu i terminowemu wykonaniu zamówienia. Zakres i specyfika zamówienia uzasadnia udzielenie zamówienia Wykonawcy, który przyjmie na siebie odpowiedzialność i ryzyko za całe zamówienie. Dokonanie podziału zamówienia na części stanowiłoby utrudnienie dla efektywnego wydatkowania środków i terminowej realizacji zamówienia. 5. Jeżeli i wszędzie tam gdzie w opisie przedmiotu zamówienia odniesiono się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp zamawiający dopuszcza tam rozwiązania równoważne opisanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy lub równoważne. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisanym w opisie przedmiotu zamówienia niniejszego postępowania, za pomocą norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający wskazuje, iż należy przyjąć, że odniesieniu temu towarzyszą wyrazy lub równoważne. W przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 6. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 7. Zamawiający nie stawia wymogu w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia. 8. Zamawiający nie stawia wymogu w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 9. Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 10. Zamawiający nie dopuszcza możliwości dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 11. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. -Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, dalej zwanej "ustawa Pzp". -Zamawiający informuje o uprzedniej ocenie ofert zgodnie z art. 139 ustawy Pzp - odwrócona kolejność oceny ofert. W postępowaniu Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. - Zamawiający nie żąda przedmiotowych środków dowodowych. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania: https://gminalosice.ezamawiajacy.pl/pn/gminalosice/demand/232144/notice/public/details
Interne KennungGPK.271.20.2025 - część 1
Menge1 Stück
LosLOT-0002
TitelCzęść 2. Dostawa średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Czuchlebach wraz dostawą wyposażenia do średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Czuchlebach wraz z dostosowaniem schowków/skrytek do wyspecyfikowanych elementów wyposażenia. Szkolenie z obsługi dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Czuchlebach.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Czuchlebach wraz dostawą wyposażenia do średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosicach wraz z dostosowaniem schowków/skrytek do wyspecyfikowanych elementów wyposażenia. Szkolenie z obsługi dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Czuchlebach. „Wspólne inicjatywy na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa obszaru transgranicznego w zakresie odporności na zmiany klimatu – klęski żywiołowe i pożary” - dostawa średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosicach. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) dostawę średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Czuchlebach. 2) dostawę wyposażenia do średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Czuchlebach wraz z dostosowaniem schowków/skrytek do wyspecyfikowanych elementów wyposażenia. 3) szkolenie z obsługi dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Czuchlebach. 3. Szczegółowy opis i wymagania, wyposażenie i warunki jakim ma odpowiadać przedmiot zamówienia, zostały określone w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4. Nie dokonano podziału zamówienia na więcej części z następujących powodów. Charakterystyka zamówienia, w szczególności jej przedmiot nie pozwala na dzielenie zamówienia na więcej części z powodów technicznych i ekonomicznych. Wykonanie zamówienia przez Wykonawcę umożliwi efektywniejsze egzekwowanie prawa do rękojmi i gwarancji. Ze względu na zapewnienie kompatybilności wyposażenia z samochodami rozdzielenie dostawy groziłoby niedającymi się wyeliminować problemami organizacyjnymi związanymi z odpowiedzialnością za poszczególne elementy dostawy wykonanej przez różnych Wykonawców oraz zabudowę samochodu z uwzględnieniem wyposażenia. Zamówienie stanowi spójną całość co wynika wprost z opisu przedmiotu zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest dostawa średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Czuchlebach. Istniałoby ryzyko konfliktu pomiędzy monterami wyposażenia i dostawcami samochodów w razie zgłaszania roszczeń gwarancyjnych. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu i terminowemu wykonaniu zamówienia. Zakres i specyfika zamówienia uzasadnia udzielenie zamówienia Wykonawcy, który przyjmie na siebie odpowiedzialność i ryzyko za całe zamówienie. Dokonanie podziału zamówienia na części stanowiłoby utrudnienie dla efektywnego wydatkowania środków i terminowej realizacji zamówienia. 5. Jeżeli i wszędzie tam gdzie w opisie przedmiotu zamówienia odniesiono się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp zamawiający dopuszcza tam rozwiązania równoważne opisanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy lub równoważne. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisanym w opisie przedmiotu zamówienia niniejszego postępowania, za pomocą norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający wskazuje, iż należy przyjąć, że odniesieniu temu towarzyszą wyrazy lub równoważne. W przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 6. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 7. Zamawiający nie stawia wymogu w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia. 8. Zamawiający nie stawia wymogu w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 9. Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 10. Zamawiający nie dopuszcza możliwości dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 11. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. -Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, dalej zwanej "ustawa Pzp". -Zamawiający informuje o uprzedniej ocenie ofert zgodnie z art. 139 ustawy Pzp - odwrócona kolejność oceny ofert. W postępowaniu Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. - Zamawiający nie żąda przedmiotowych środków dowodowych. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania: https://gminalosice.ezamawiajacy.pl/pn/gminalosice/demand/232144/notice/public/details
Interne KennungGPK.271.20.2025 - część 2