597030-2026 - Wettbewerb
Polen – Transport von Haushaltsabfällen – Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r.
Beschreibung4.1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r. 4.2. Zamawiający zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp dopuszcza składanie ofert częściowych z podziałem na 7 części,
Interne KennungDGO.271/P.3.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1.2. Tryb udzielenia zamówienia. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych w trybie przetargu nieograniczonego (art. 132 ustawy Pzp). 24.12. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia w postępowaniu. 24.13. Zamawiający nie stosuje procedury określonej w art. 139 ust. 2 ustawy Pzp. 11.1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy zakupowej: https://oneplace.marketplanet.pl lub poczty elektronicznej zwiazekgmin@zwiazekgmin.lubartow.pl - z zastrzeżeniem pkt 11.15. 11.2. Zamawiający wyznacza następujące osoby do kontaktu z Wykonawcami: Pani Anna Furtak-Filip tel. +48 81 854 36 15, email: zwiazekgmin@zwiazekgmin.lubartow.pl 11.3. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przekazywanym na adres e-mail Zamawiającego przyjmuje się datę zapisu wiadomości na serwerze odbiorczym. W przypadku skorzystania z Platformy za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich rejestracji na Platformie. 11.11. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo- aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.: - podłączenie do Internetu: min 512 Kb/s na komputer (zalecane szerokopasmowe łącze internetowe); - komputer PC/MAC z aktualnym systemem operacyjnym wspieranym przez producenta; - wybrana przeglądarka wpierana przez producenta: MS Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub MS Edge; 11.12. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające prawidłowe złożenie kwalifikowanego podpisu elektronicznego: - zainstalowaną bezpłatną wersję oprogramowania Oracle JAVA w wersji co najmniej 1.8.0_202 lub użycie JAVA w wersji oprogramowania OpenJDK wydanej na licencji GPL. Rekomendowaną wersją jest AdoptOpenJDK, dostępną na stronie https://adoptopenjdk.net; - podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Wykonawcę; - certyfikat kwalifikowany zainstalowany na komputerze, na którym Wykonawca będzie się logował do konta (certyfikat musi być widoczny w magazynie logicznym certyfikatów systemu Windows o nazwie „Osobisty”). 11.13. Zamawiający wskazuje, że dopuszczalne formaty przesyłanych plików (o wielkości do 100 MB) ujęte są w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, tj. w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. poz. 773). - z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 13.2. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i złożona pod rygorem nieważności w postaci elektronicznej za pośrednictwem Platformy dostępnej pod adresem https://zkgzl.ezamawiajacy.pl/ 10. Szczegółowe informacje dot. RODO zawiera rozdział 22 SWZ 10. 11. Zamawiający nie wymaga wnoszenia wadium w przedmiotowym postepowaniu. 12. Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 21.1 Projekt Umowy stanowi Załącznik nr 2a, 2b i 2c do SWZ. 21.2 Zamawiający przewiduje możliwości wprowadzenia zmian do zawartej umowy, na podstawie art. 454-455 ustawy Pzp oraz postanowień Projektu Umowy.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
TitelOdbiór i transport odpadów komunalnych z sektora I – gmina Ostrówek
Beschreibung1) część 1 zamówienia – Odbiór i transport odpadów komunalnych z sektora I – gmina Ostrówek zgodnie z poniższymi zasadami: a) Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych. b) Odebrane przez Wykonawcę odpady komunalne zostaną przekazane do instalacji własnej Zamawiającego: Zakład Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej, Wólka Rokicka 100, 21-100 Lubartów. W przypadku odpadów komunalnych, które będą poddane zagospodarowaniu poprzez składowanie, Zamawiający wskaże właściwą instalację. c) Wymagana masa odpadów do odbioru i transportu 1122 Mg– w zakresie podstawowym oraz 112 Mg w zakresie objętym prawem opcji. d) Zamawiający stosownie do treści art. 433 pkt. 4) ustawy pzp wskazuje, iż minimalna wielkości świadczenia wynosi 500 Mg.
Interne KennungDGO.271/P.3.2026 - cześć 1
Optionen
Beschreibung der Optionen4.5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy w okresie trwania umowy wyczerpaniu ulegnie zakres podstawowy a zlecenie dodatkowej ilości odbioru i transportu będzie leżało w interesie Zamawiającego oraz wynikało z jego bieżących potrzeb (zwiększona ilość odpadów oddanych do odbioru). Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w trakcie obowiązywania umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Zamówienie w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie jednostronnego oświadczenia woli. 4.6. Szacowana ilość frakcji w okresie realizacji umowy będzie wynosiła: 4.6.1. w części 1 zamówienia:  w zakresie podstawowym 1122 Mg  w zakresie objętym prawem opcji 112 Mg;
LosLOT-0002
TitelOdbiór i transport odpadów komunalnych z sektora II – gmina Serniki
Beschreibung2) część 2 zamówienia – Odbiór i transport odpadów komunalnych z sektora II – gmina Serniki zgodnie z poniższymi zasadami: a) Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych. b) Odebrane przez Wykonawcę odpady komunalne zostaną przekazane do instalacji własnej Zamawiającego: Zakład Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej, Wólka Rokicka 100, 21-100 Lubartów. W przypadku odpadów komunalnych, które będą poddane zagospodarowaniu poprzez składowanie, Zamawiający wskaże właściwą instalację. c) Wymagana masa odpadów do odbioru i transportu 1967 Mg– w zakresie podstawowym oraz 197 Mg w zakresie objętym prawem opcji. d) Zamawiający stosownie do treści art. 433 pkt. 4) ustawy pzp wskazuje, iż minimalna wielkości świadczenia wynosi 500 Mg.
Interne KennungDGO.271/P.3.2026 - cześć 2
Beschreibung der Optionen4.5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy w okresie trwania umowy wyczerpaniu ulegnie zakres podstawowy a zlecenie dodatkowej ilości odbioru i transportu będzie leżało w interesie Zamawiającego oraz wynikało z jego bieżących potrzeb (zwiększona ilość odpadów oddanych do odbioru). Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w trakcie obowiązywania umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Zamówienie w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie jednostronnego oświadczenia woli. 4.6. Szacowana ilość frakcji w okresie realizacji umowy będzie wynosiła: 4.6.2. w części 2 zamówienia:  w zakresie podstawowym 1967 Mg  w zakresie objętym prawem opcji 197 Mg;
LosLOT-0003
TitelOdbiór i transport odpadów komunalnych z sektora III – gmina Ostrów Lubelski
Beschreibung3) część 3 zamówienia – Odbiór i transport odpadów komunalnych z sektora III – gmina Ostrów Lubelski zgodnie z poniższymi zasadami: a) Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych. b) Odebrane przez Wykonawcę odpady komunalne zostaną przekazane do instalacji własnej Zamawiającego: Zakład Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej, Wólka Rokicka 100, 21-100 Lubartów. W przypadku odpadów komunalnych, które będą poddane zagospodarowaniu poprzez składowanie, Zamawiający wskaże właściwą instalację. c) Wymagana masa odpadów do odbioru i transportu 1990 Mg– w zakresie podstawowym oraz 199 Mg w zakresie objętym prawem opcji. d) Zamawiający stosownie do treści art. 433 pkt. 4) ustawy pzp wskazuje, iż minimalna wielkości świadczenia wynosi 500 Mg.
Interne KennungDGO.271/P.3.2026 - cześć 3
Beschreibung der Optionen4.5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy w okresie trwania umowy wyczerpaniu ulegnie zakres podstawowy a zlecenie dodatkowej ilości odbioru i transportu będzie leżało w interesie Zamawiającego oraz wynikało z jego bieżących potrzeb (zwiększona ilość odpadów oddanych do odbioru). Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w trakcie obowiązywania umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Zamówienie w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie jednostronnego oświadczenia woli. 4.6. Szacowana ilość frakcji w okresie realizacji umowy będzie wynosiła: 4.6.3. w części 3 zamówienia:  w zakresie podstawowym 1990 Mg  w zakresie objętym prawem opcji 199 Mg;
LosLOT-0004
TitelOdbiór i transport odpadów komunalnych z sektora IV - gmina Lubartów
Beschreibung4) część 4 zamówienia – Odbiór i transport odpadów komunalnych z sektora IV - gmina Lubartów zgodnie z poniższymi zasadami: a) Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych. b) Odebrane przez Wykonawcę odpady komunalne zostaną przekazane do instalacji własnej Zamawiającego: Zakład Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej, Wólka Rokicka 100, 21-100 Lubartów. W przypadku odpadów komunalnych, które będą poddane zagospodarowaniu poprzez składowanie, Zamawiający wskaże właściwą instalację. c) Wymagana masa odpadów do odbioru i transportu 6456 Mg– w zakresie podstawowym oraz 646 Mg w zakresie objętym prawem opcji. d) Zamawiający stosownie do treści art. 433 pkt. 4) ustawy pzp wskazuje, iż minimalna wielkości świadczenia wynosi 500 Mg.
Interne KennungDGO.271/P.3.2026 - cześć 4
Beschreibung der Optionen4.5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy w okresie trwania umowy wyczerpaniu ulegnie zakres podstawowy a zlecenie dodatkowej ilości odbioru i transportu będzie leżało w interesie Zamawiającego oraz wynikało z jego bieżących potrzeb (zwiększona ilość odpadów oddanych do odbioru). Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w trakcie obowiązywania umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Zamówienie w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie jednostronnego oświadczenia woli. 4.6. Szacowana ilość frakcji w okresie realizacji umowy będzie wynosiła: 4.6.4. w części 4 zamówienia:  w zakresie podstawowym 6456 Mg  w zakresie objętym prawem opcji 646 Mg;
LosLOT-0005
TitelOdbiór i transport odpadów komunalnych z sektora VI – Miasto Lubartów, zabudowa wielolokalowa
Beschreibung5) część 5 zamówienia – Odbiór i transport odpadów komunalnych z sektora VI – Miasto Lubartów, zabudowa wielolokalowa zgodnie z poniższymi zasadami: a) Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych. b) Odebrane przez Wykonawcę odpady komunalne zostaną przekazane do instalacji własnej Zamawiającego: Zakład Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej, Wólka Rokicka 100, 21-100 Lubartów. W przypadku odpadów komunalnych, które będą poddane zagospodarowaniu poprzez składowanie, Zamawiający wskaże właściwą instalację. c) Wymagana masa odpadów do odbioru i transportu 5751 Mg– w zakresie podstawowym oraz 575 Mg w zakresie objętym prawem opcji. d) Zamawiający stosownie do treści art. 433 pkt. 4) ustawy pzp wskazuje, iż minimalna wielkości świadczenia wynosi 500 Mg.
Interne KennungDGO.271/P.3.2026 - cześć 5
Beschreibung der Optionen4.5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy w okresie trwania umowy wyczerpaniu ulegnie zakres podstawowy a zlecenie dodatkowej ilości odbioru i transportu będzie leżało w interesie Zamawiającego oraz wynikało z jego bieżących potrzeb (zwiększona ilość odpadów oddanych do odbioru). Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w trakcie obowiązywania umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Zamówienie w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie jednostronnego oświadczenia woli. 4.6. Szacowana ilość frakcji w okresie realizacji umowy będzie wynosiła: 4.6.5. w części 5 zamówienia:  w zakresie podstawowym 5751 Mg  w zakresie objętym prawem opcji 575 Mg;
LosLOT-0006
TitelOdbiór i transport odpadów komunalnych z sektora V – Miasto Lubartów, zabudowa jednorodzinna
Beschreibung6) część 6 zamówienia – Odbiór i transport odpadów komunalnych z sektora V – Miasto Lubartów, zabudowa jednorodzinna zgodnie z poniższymi zasadami: a) Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych. b) Odebrane przez Wykonawcę odpady komunalne zostaną przekazane do instalacji własnej Zamawiającego: Zakład Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej, Wólka Rokicka 100, 21-100 Lubartów. W przypadku odpadów komunalnych, które będą poddane zagospodarowaniu poprzez składowanie, Zamawiający wskaże właściwą instalację. c) Wymagana masa odpadów do odbioru i transportu 6802 Mg – w zakresie podstawowym oraz 680 Mg w zakresie objętym prawem opcji. d) Zamawiający stosownie do treści art. 433 pkt. 4) ustawy pzp wskazuje, iż minimalna wielkości świadczenia wynosi 500 Mg.
Interne KennungDGO.271/P.3.2026 - cześć 6
Beschreibung der Optionen4.5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy w okresie trwania umowy wyczerpaniu ulegnie zakres podstawowy a zlecenie dodatkowej ilości odbioru i transportu będzie leżało w interesie Zamawiającego oraz wynikało z jego bieżących potrzeb (zwiększona ilość odpadów oddanych do odbioru). Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w trakcie obowiązywania umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Zamówienie w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie jednostronnego oświadczenia woli. 4.6. Szacowana ilość frakcji w okresie realizacji umowy będzie wynosiła: 4.6.6. w części 6 zamówienia:  w zakresie podstawowym 6802 Mg  w zakresie objętym prawem opcji 680 Mg;
LosLOT-0007
TitelOdbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych
Beschreibung7) część 7 zamówienia – Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych zgodnie z poniższymi zasadami: a) Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych położonych na terenie gmin członkowskich Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej. b) Odebrane przez Wykonawcę odpady komunalne zostaną przekazane do instalacji własnej Zamawiającego: Zakład Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej, Wólka Rokicka 100, 21-100 Lubartów. W przypadku odpadów komunalnych, które będą poddane zagospodarowaniu poprzez składowanie, Zamawiający wskaże właściwą instalację. c) Wymagana masa odpadów do odbioru i transportu 4710 Mg– w zakresie podstawowym oraz 471 Mg w zakresie objętym prawem opcji. d) Zamawiający stosownie do treści art. 433 pkt. 4) ustawy pzp wskazuje, iż minimalna wielkości świadczenia wynosi 500 Mg.
Interne KennungDGO.271/P.3.2026 - cześć 7
Beschreibung der Optionen4.5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy w okresie trwania umowy wyczerpaniu ulegnie zakres podstawowy a zlecenie dodatkowej ilości odbioru i transportu będzie leżało w interesie Zamawiającego oraz wynikało z jego bieżących potrzeb (zwiększona ilość odpadów oddanych do odbioru). Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w trakcie obowiązywania umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Zamówienie w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie jednostronnego oświadczenia woli. 4.6. Szacowana ilość frakcji w okresie realizacji umowy będzie wynosiła: 4.6.7. w części 7 zamówienia:  w zakresie podstawowym 4710 Mg  w zakresie objętym prawem opcji 471 Mg;