2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tekniska konsulttjänster elnät
Beschreibung: Upphandling avseende ramavtal för tekniska konsulttjänster inom elnätsområdet. Uppdrag kan omfatta exempelvis projektering, utredning, konstruktion, projektledning, provning, dokumentation och besiktning inom hög- och lågspänningsanläggningar.
Interne Kennung: 26/19
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71314000 Dienstleistungen im Energiebereich, 71314100 Dienstleistungen im Elektrobereich
5. Los
Los: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 26/19
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314100 Tjänster på elområdet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000