597238-2026 - Ergebnis
Schweden – Sonstige gemeinschaftliche, soziale und persönliche Dienste – Leasing av bandburen grävmaskin samt hjulburen grävmaskin med släp
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Leasing av bandburen grävmaskin samt hjulburen grävmaskin med släp
Beschreibung: Upphandlingen avser leasingavtal gällande anläggningsfordon för gymnasial utbildning på Kungsmadskolan. Det som upphandlas är: - En (1) bandburen grävmaskin - En (1) hjulburen grävmaskin med släp - Två (2) stycken hjullastare - och en option för minigrävare Samtliga maskiner ska vara utrustade med flertalet redskap (skopor, gafflar mm). Grävmaskinerna ska även vara utrustade med tiltrotor.
Interne Kennung: 2025-01198
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98000000 Sonstige gemeinschaftliche, soziale und persönliche Dienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34000000 Transportmittel und Erzeugnisse für Verkehrszwecke, 43000000 Maschinen und Geräte für Bergbau und Steinbrecharbeiten, Baumaschinen, 43500000 Kettenfahrzeuge, 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000