See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Microsoft nagyvállalati licencek megújítása
Beschreibung: Microsoft nagyvállalati licencek megújítása
Vorherige Bekanntmachung: 395343-2026
Interne Kennung: EKR000906612026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72253200 Systemunterstützung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Tárgyi eljárásban nyertes Ajánlattevő (Vállalkozó) feladata Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatal (Megrendelő) részére az alábbi Microsoft licencek és a hozzájuk kapcsolódó szoftver és megoldások teljesítésének biztosítása 12 hónapra. Megnevezés Mennyiség/hó Hónapok száma Rendelési mennyiség M365 E5 Unified FSA Renewal Sub Per User 750 db 12 9 000 db M365 E5 Unified Sub Per User 350 db 12 4 200 db EMS E3 ALng Sub Per User 200 db 12 2 400 db Visio P2 Sub Per User 15 db 12 180 db Project P3 Sub Per User 5 db 12 60 db Azure prepayment 58 db 12 696 db SQL Server Enterprise Core ALng SA 2L 24 db 12 288 db System Center DC Core ALng SA 16L 24 db 12 288 db Win Server DC Core ALng SA 16L 24 db 12 288 db Win Remote Desktop Services CAL ALng SA UCAL 400 db 12 4 800 db Win Remote Desktop Services Ext Con ALng SA 2 db 12 24 db Win Server External Connector ALng SA 4 db 12 48 db Visual Studio Ent with GitHub ALng SA 5 db 12 60 db Microsoft 365 Copilot 50 db 12 600 db Vállalkozó feladata továbbá opciós, lehívható keret biztosítása a szerződés időbeli hatálya alatt az alábbiak szerint: Megnevezés Mennyiség/év Azure prepayment 209 db Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy a fenti szolgáltatások esetében egyenértékű szolgáltatások nem ajánlhatók meg tekintettel arra, hogy Megrendelő informatikai rendszerének működését a jelenleg beszerezni kívánt Microsoft licencek szolgáltatják és Megrendelő informatikai rendszerének további folyamatos és zökkenőmentes üzemeltetésének biztosítása érdekében kizárólag a fentiek felelnek meg. Részletesen a Műszaki leírásban és a szerződésben.
Interne Kennung: EKR000906612026/1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Megrendelő a Szerződés 1.1. pontjában meghatározott licenceken felül opciós jogot köt ki további 209 (kétszázkilenc) darab „Azure prepayment” feltöltőkeret egy tételben való beszerzésére (a továbbiakban: Opciós termék). Megrendelő jogosult az Opciós terméket a szerződés hatályba lépésétől számított 11 hónapon belül egyoldalú, Vállalkozóhoz intézett írásbeli nyilatkozattal (továbbá: opciós nyilatkozat) megrendelni, amennyiben a licencek keretében beszerzett Azure prepayment feltöltőkeretet kimerítette. Vállalkozó az opciós nyilatkozat kézhezvételétől számított 5 (öt) munkanapon belül köteles az az Opciós terméket a jelen Szerződés 3. pontjában meghatározottak szerint átadni Megrendelő részére. A felek rögzítik, hogy az opciós jog gyakorlása a Megrendelő kizárólagos joga, a Megrendelőt nem terheli kötelezettség az Opciós termék lehívására. Az Opciós termék lehívása esetén az ellenérték megfizetése, a számlázás rendje, valamint a teljesítésigazolás kiállítása tekintetében a Szerződés 3. és 4. pontban meghatározottak az alap szolgáltatással megegyező módon alkalmazandók. Vállalkozó az Opciós termék szállítása tekintetében fennálló késedelmes, hibás vagy elmaradt teljesítése esetén a Szerződés 8. pont szerinti kötbér megfizetésére köteles. A kötbér alapját az Opciós termék nettó díja képezi. Vállalkozó az licencek és az Opciós termék szerződésszerű teljesítéstől számított minimum 12 hónap jótállást vállal. A jótállás keretében Vállalkozó szavatolja, hogy a licencek és az Opciós termék a jótállási idő alatt folyamatosan és korlátozásmentesen felhasználhatóak, azok érvényességét a gyártó nem függeszti fel, és megfelelnek a Műszaki leírásban meghatározottaknak