2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie dróg, chodników i miejsc wyznaczonych na terenie Miasta Będzina w sezonie 2026/2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg lokalno - miejskich, chodników i innych wyznaczonych miejsc na terenie Miasta Będzina w okresie zimowym 2026/2027. Do obowiązków wykonawcy należy całodobowe świadczenie usług zimowego utrzymania przejezdności dróg poprzez odśnieżanie i zwalczanie gołoledzi dróg oraz zimowego utrzymania chodników i miejsc wyznaczonych poprzez odśnieżanie i zwalczanie śliskości nawierzchni. Wykonanie zamówienia ma na celu wyeliminowanie lub ograniczenie zakłóceń ruchu drogowego oraz ruchu pieszego wywołane takimi czynnikami jak śliskość zimowa i opady śniegu.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung, 90612000 Straßenkehrdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający, na podstawie art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, przewiduje zastosowanie prawa opcji. • Prawo opcji polega na zwiększeniu liczby czynności w zakresie usług odśnieżania i usuwania śliskości zimowej, określonych w załączniku nr 1 do SWZ pn. „Opis przedmiotu zamówienia”. • Maksymalny zakres prawa opcji wynosi 25% liczby czynności przewidzianych w ramach zamówienia podstawowego w całym okresie obowiązywania umowy. • Maksymalna wartość prawa opcji wynosi 25% wartości zamówienia podstawowego, ustalonej na podstawie cen jednostkowych określonych w Formularzu Ofertowym Wykonawcy. • Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie obowiązywania umowy, w przypadku wystąpienia warunków atmosferycznych lub innych okoliczności powodujących konieczność zwiększenia częstotliwości wykonywania usług. • Zamawiający nie ma obowiązku skorzystania z prawa opcji ani wykorzystania jego maksymalnego zakresu lub wartości. Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu roszczenia wobec Zamawiającego. • Szczegółowe zasady korzystania z prawa opcji określają postanowienia umowy.