2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Przebudowa dostrzegalni przeciwpożarowej Ponik w Leśnictwie Dziadówki oraz Choroń w leśnictwie Dębowiec” – opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz wykonanie na jej podstawie robót budowlanych
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, a następnie wykonanie na podstawie tej dokumentacji robót budowlanych w zakresie przebudowy dostrzegalni przeciwpożarowych. Zamawiający dopuszcza w ramach zamówienia składanie ofert częściowych, tj. przedmiot zamówienia został podzielony na dwie Części: a) Część I – Przebudowa dostrzegalni przeciwpożarowej „Ponik” w leśnictwie Dziadówki, zlokalizowanej na działce nr 290/11, obręb 0015-Ponik, nr rozliczeniowy zadania 02-38-1.2-01; b) Część II – Przebudowa dostrzegalni przeciwpożarowej Choroń w Leśnictwie Dębowiec dla zadania pod nazwą: „Dostrzegalnie przeciwpożarowe – przebudowa” nr zadania 02-38-1.2-02. 2) Opis zamówienia: Część I Przebudowa dostrzegalni przeciwpożarowej „Ponik” w leśnictwie Dziadówki, zlokalizowanej na działce nr 290/11, obręb 0015-Ponik, nr rozliczeniowy zadania 02-38-1.2-01 Część II Przebudowa dostrzegalni przeciwpożarowej „Choroń” w leśnictwie Dębowiec, zlokalizowanej na działce nr 215/9, obręb 0001-Choroń, nr rozliczeniowy zadania 02-38-1.2-02 Realizacja przedmiotu zamówienia odbywa się w formule „zaprojektuj i wybuduj”, a szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ - Część I oraz Załącznik nr 11 do SWZ – Część II Szczegółowy zakres zamówienia określony jest w SWZ.
Interne Kennung: S.270.13.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Część I – Przebudowa dostrzegalni przeciwpożarowej „Ponik” w leśnictwie Dziadówki, zlokalizowanej na działce nr 290/11, obręb 0015-Ponik, nr rozliczeniowy zadania 02-38-1.2-01
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia: a) Dokumentacja projektowa wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, a w tym m.in.: • koncepcja przebudowy dostrzegalni, • projekt zagospodarowania terenu, • projekt architektoniczno-budowlany, • projekt techniczny, • projekt wykonawczy, • informacja BiOZ, • przedmiar robót, • kosztorys inwestorski, • szczegółowa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (SSTWiOR). b) Uzyskanie uzgodnień i pozwoleń, w tym m.in.: • pozwolenia na budowę, • deklaracji Natura 2000, • informację organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną wydawana przez PGW Wody Polskie na podstawie Porozumienia z dnia 20.05.2024 r. zawartego pomiędzy Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, a Prezesem PGW Wody Polskie – dla inwestycji, które nie uzyskały deklaracji zgodności z celami środowiskowym. Powyższe nie stanowi katalogu zamkniętego. Ponadto, jeżeli dopuszczają to obowiązujące przepisy, za zgodą Zamawiającego, można odstąpić od uzyskania niektórych dokumentów, które w trakcie realizacji umowy mogą okazać się zbędne. c) Roboty budowlane w zakresie przebudowy dostrzegalni p.poż.: d) Zawiadomienie właściwego organu nadzoru budowalnego o zakończeniu budowy wraz z przedłożeniem dokumentacji budowy i dokumentacji powykonawczej przekazanej przez Wykonawcę, będzie realizowane przez Zamawiającego. Zakres dokumentacji technicznej / projektowej musi być zgodny z obowiązującymi przepisami. Ilość poszczególnych dokumentów do przekazania została określona w PFU. W dokumentacji projektowej nie należy używać nazw własnych materiałów i urządzeń zgodnie z art. 99 ust. 4 Pzp, należy określić jedynie oczekiwane minimalne parametry jakościowe oraz wymagany standard i wygląd. Roboty budowlane należy opisać w kolejności zgodnej z technologią ich wykonywania i pogrupować je zgodnie z rodzajami robót. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp. e) Przedmiot zamówienia dzieli się na następujące etapy Etap I – wykonanie koncepcji rozwiązań projektowych, a po jej akceptacji przez Zamawiającego, w dalszej kolejności kompletnej dokumentacji projektowej (zaakceptowanej przez Zamawiającego) wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzeniem braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do złożonego zgłoszenia robót (jeśli dotyczy). Zamawiający przewiduje weryfikację dokumentacji projektowej przez zewnętrzny podmiot w ramach koreferatu. Etap II - wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacją. W zakres tego etapu wchodzi również przygotowanie harmonogramu robót, zapewnienie sprawowania nadzoru autorskiego w trakcie realizacji a także wykonanie dokumentacji powykonawczej. Wykonawca zobowiązany jest na bieżąco przekazywać Zamawiającemu uzyskane w trakcie realizacji zamówienia kluczowe dokumenty, decyzje, zgody i uzgodnienia. Zgłoszenie zakończenia robót w nadzorze budowlanym jest po stronie Zamawiającego.
Interne Kennung: Część I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje opcji w niniejszym postępowaniu.
Los: LOT-0003
Titel: Część II – Przebudowa dostrzegalni przeciwpożarowej Choroń w Leśnictwie Dębowiec dla zadania pod nazwą: „Dostrzegalnie przeciwpożarowe – przebudowa” nr zadania 02-38-1.2-02
Interne Kennung: Część II
597406-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Works - Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: S.270.13.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45110000 Building demolition and wrecking work and earthmoving work, 71320000 Engineering design services, 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services, 71221000 Architectural services for buildings, 71242000 Project and design preparation, estimation of costs, 71248000 Supervision of project and documentation
5. Lot
Lot: LOT-0002
Internal identifier: Część I
Additional classification (cpv): 71320000 Engineering design services, 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services, 71221000 Architectural services for buildings, 71242000 Project and design preparation, estimation of costs, 71248000 Supervision of project and documentation
Options:
Lot: LOT-0003
Internal identifier: Część II