2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przywrócenie oraz odbudowa wrzosowisk na gruntach pod zlikwidowanymi liniami energetycznymi w 2025 r. w Nadleśnictwie Dretyń
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zabiegów usuwania zbędnej dendroflory i biomasy na nieruchomościach gruntowych będących własnością Skarbu Państwa zarządzanych przez Nadleśnictwo Dretyń o łącznej powierzchni 2,95 ha. oraz odkryciu gleby z usunięciem darni na powierzchni 0,70 ha.
Vorherige Bekanntmachung: 715386-2025
Interne Kennung: Z.270.09.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zabiegów usuwania zbędnej dendroflory i biomasy na nieruchomościach gruntowych będących własnością Skarbu Państwa zarządzanych przez Nadleśnictwo Dretyń o łącznej powierzchni 2,95 ha. oraz odkryciu gleby z usunięciem darni na powierzchni 0,70 ha Przedmiot zamówienia obejmuje wykoszenie, wycięcie i usunięcie niepożądanej dendroflory pod postacią samosiewów, odrostów i nalotu sosen, brzóz, osiki, dębów, czeremchy (siewki sosny, brzozy, czeremchy, dębu wyrywać z korzeniami; usuwanie mechaniczne) wraz z wywiezieniem biomasy poza granice obszaru wrzosowiska na wyznaczone składowisko tymczasowe oraz odkryciu gleby z usunięciem darni broną talerzową. Lokalizacja składowisk tymczasowych w obu leśnictwach zostanie wskazana przez zamawiającego
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 3.4. Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy obejmujący czynności takie same (analogiczne), jak opisane w opisie przedmiotu zamówienia („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą prace analogiczne, jak opisane w SWZ (i wycenione przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty). Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości stanowiącej równowartość do 20 % wartości przedmiotu zamówienia określonej zgodnie z § 10 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 11 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będzie cena jednostkowa prac zawartych w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej lub (2) powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również (3) w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w (4) przypadku powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę.