See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa specjalistycznego sprzętu medycznego dla placówek Centrum Medycznego „KOL-MED"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: „ Dostawa specjalistycznego sprzętu medycznego dla placówek Centrum Medycznego „KOL-MED” dla Centrum Medycznego „KOL-MED” Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Tarnowie.
Vorherige Bekanntmachung: 522421-2025
Interne Kennung: CM5/121/25/ZP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 39717200 Klimageräte, 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke, 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 - Sprzęt kardiologiczny i diagnostyczny
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja oraz, jeżeli wymagane, konfiguracja specjalistycznego sprzętu medycznego wykorzystywanego w diagnostyce i monitorowaniu układu krążenia oraz parametrów życiowych pacjentów. Sprzęt przeznaczony jest do użytku w placówkach medycznych, w tym w poradniach specjalistycznych (kardiologicznych, internistycznych), pracowniach diagnostycznych oraz karetkach transportowych i ratowniczych. Wszystkie oferowane urządzenia medyczne muszą być wyrobami medycznymi w rozumieniu przepisów prawa, tj.: • rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych (MDR) oraz uchylającego dyrektywy 93/42/EWG i 90/385/EWG, • ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U. z 2022 r. poz. 974), • oraz muszą być wprowadzone do obrotu i używania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z obowiązującymi przepisami. Każde z urządzeń medycznych musi: • posiadać oznakowanie CE potwierdzające zgodność z przepisami MDR, • być zarejestrowane w odpowiednich rejestrach (np. EUDAMED, jeżeli obowiązek rejestracji dotyczy danego wyrobu), • posiadać deklarację zgodności producenta, • posiadać instrukcją użytkowania w języku polskim. Dopuszcza się, aby osprzęt i akcesoria, które zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nie są klasyfikowane jako wyroby medyczne i nie podlegają obowiązkowi certyfikacji, były oferowane bez oznakowania CE oraz bez rejestracji jako wyrób medyczny, pod warunkiem, że są one zgodne z przeznaczeniem urządzenia głównego i zapewniają jego prawidłowe oraz bezpieczne użytkowanie oraz nie podpadają pod inną dyrektywę unijną, np.: dyrektywę niskonapięciową (LVD), dyrektywę kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) czy dyrektywę RoHS. Ponadto, wszystkie oferowane przez Wykonawcę urządzenia muszą być kompletne pod względem funkcjonalnym i w pełni gotowe do użytkowania zgodnie z ich przeznaczeniem, bez konieczności dokonywania jakichkolwiek dodatkowych zakupów. Oznacza to, że każde urządzenie musi być wyposażone we wszystkie niezbędne elementy umożliwiające jego uruchomienie, prawidłowe użytkowanie oraz ładowanie (w szczególności takie jak: zasilacze, przewody zasilające, akumulatory, baterie, ładowarki itp.). Zakres zamówienia obejmuje m.in.: • Aparat EKG w ilości 1 sztuki - urządzenie do nieinwazyjnego monitorowania elektrycznej aktywności serca z dedykowanym stolikiem, drukarką i możliwością zapisu danych cyfrowych. • Systemy Holter EKG oraz ciśnieniowy (ABPM) w ilości 5 sztuk - systemy rejestrujące pracę serca i ciśnienie tętnicze pacjenta wraz z kompatybilnym oprogramowaniem. • Bieżnia do testów wysiłkowych z systemem EKG w ilości 1 sztuki - urządzenie do prób wysiłkowych w diagnostyce chorób serca, zintegrowane z modułem rejestracji EKG oraz monitorowaniem parametrów życiowych. • Stanowisko diagnostyczne (stacja robocza) w ilości 1 sztuki - zestaw komputerowy z certyfikowanym medycznym oprogramowaniem do analizy zapisów EKG i testów wysiłkowych. • Defibrylator w ilości 3 sztuk - urządzenie do ratowania życia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, z funkcją monitorowania i zapisu rytmu serca. • Koncentrator tlenu w ilości 2 sztuk - sprzęt do długoterminowej terapii tlenowej pacjentów z niewydolnością oddechową (np. POChP, COVID-19). Wymagania ogólne: • Interfejs w języku polskim (jeśli dotyczy). • Dokumentacja techniczna i użytkowa w języku polskim. • Gwarancja minimum 24 miesiące. • Możliwość integracji z systemem EDM lub eksportu wyników (np. PDF, XML, DICOM). • Szkolenie personelu w zakresie użytkowania urządzeń (jeśli dotyczy).
Interne Kennung: CM5/121/25/ZP- część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123000 Herz-Kreislauf-Ausrüstung, 33123200 Elektrokardiografen, 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen, 33120000 Aufzeichnungssysteme und Untersuchungsgeräte, 33121000 System zur ambulanten Langzeitaufzeichnung, 33121500 Elektrokardiogramm, 33182100 Defibrillator, 33157800 Sauerstoffzufuhranlage, 33157810 Sauerstofftherapieanlage, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 30214000 Arbeitsplätze
Los: LOT-0008
Titel: Część nr 2- Wyposażenie dla osób z niepełnosprawnościami
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu przeznaczonego do wsparcia obsługi pacjentów z niepełnosprawnościami oraz osób o ograniczonej mobilności. Sprzęt ma służyć do przemieszczania pacjentów, bezpiecznego pomiaru parametrów ciała oraz zapewnienia wygody podczas obsługi medycznej. Wszystkie oferowane urządzenia medyczne muszą być wyrobami medycznymi w rozumieniu przepisów prawa, tj.: • rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych (MDR) oraz uchylającego dyrektywy 93/42/EWG i 90/385/EWG, • ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U. z 2022 r. poz. 974), • oraz muszą być wprowadzone do obrotu i używania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z obowiązującymi przepisami. Każde z urządzeń medycznych musi: • posiadać oznakowanie CE potwierdzające zgodność z przepisami MDR, • być zarejestrowane w odpowiednich rejestrach (np. EUDAMED, jeżeli obowiązek rejestracji dotyczy danego wyrobu), • posiadać deklarację zgodności producenta, • być objęte instrukcją użytkowania w języku polskim. Dopuszcza się, aby osprzęt i akcesoria, które zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nie są klasyfikowane jako wyroby medyczne i nie podlegają obowiązkowi certyfikacji, były oferowane bez oznakowania CE oraz bez rejestracji jako wyrób medyczny, pod warunkiem, że są one zgodne z przeznaczeniem urządzenia głównego i zapewniają jego prawidłowe oraz bezpieczne użytkowanie oraz nie podpadają pod inną dyrektywę unijną, np.: dyrektywę niskonapięciową (LVD), dyrektywę kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) czy dyrektywę RoHS. Ponadto, wszystkie oferowane przez Wykonawcę urządzenia muszą być kompletne pod względem funkcjonalnym i w pełni gotowe do użytkowania zgodnie z ich przeznaczeniem, bez konieczności dokonywania jakichkolwiek dodatkowych zakupów. Oznacza to, że każde urządzenie musi być wyposażone we wszystkie niezbędne elementy umożliwiające jego uruchomienie, prawidłowe użytkowanie oraz ładowanie (w szczególności takie jak: zasilacze, przewody zasilające, akumulatory, baterie, ładowarki itp.). Zakres zamówienia obejmuje m.in.: • Wózek inwalidzki w ilości 4 sztuk - standardowy wózek ręczny składany, z pełnym oparciem, podłokietnikami, podnóżkami, hamulcami oraz kołami tylnymi z szybkozłączkami. • Waga dla osób niepełnosprawnych – krzesełkowa ze zwiększoną nośnością w ilości 1 sztuki - elektroniczna waga medyczna z wbudowanym fotelem dla pacjenta. Przeznaczona do pomiaru w pozycji siedzącej. • Waga elektroniczna ze wzrostomierzem w ilości 12 sztuk - stacjonarna waga elektroniczna z wbudowanym wzrostomierzem teleskopowym lub ultradźwiękowym, zasilana sieciowo i/lub akumulatorowo. Wymagania ogólne: • Interfejs w języku polskim (jeśli dotyczy). • Dokumentacja techniczna i użytkowa w języku polskim. • Gwarancja minimum 24 miesiące.
Interne Kennung: CM5/121/25/ZP- część 2
Haupteinstufung (cpv): 33193120 Rollstühle
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 38300000 Messinstrumente, 38310000 Präzisionswaagen
Los: LOT-0009
Titel: Część nr 3 - Diagnostyka ogólna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń diagnostycznych przeznaczonych do podstawowego i specjalistycznego badania pacjentów w gabinetach lekarskich (ogólnych, dermatologicznych, reumatologicznych). Sprzęt musi być nowy, gotowy do użytkowania, posiadać wymagane certyfikaty medyczne (np. CE/MDR) oraz być dostarczony wraz z niezbędnym wyposażeniem standardowym, instrukcjami obsługi i gwarancją. Wszystkie oferowane urządzenia medyczne muszą być wyrobami medycznymi w rozumieniu przepisów prawa, tj.: • rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych (MDR) oraz uchylającego dyrektywy 93/42/EWG i 90/385/EWG, • ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U. z 2022 r. poz. 974), • oraz muszą być wprowadzone do obrotu i używania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z obowiązującymi przepisami. Każde z urządzeń medycznych musi: • posiadać oznakowanie CE potwierdzające zgodność z przepisami MDR, • być zarejestrowane w odpowiednich rejestrach (np. EUDAMED, jeżeli obowiązek rejestracji dotyczy danego wyrobu), • posiadać deklarację zgodności producenta, • być objęte instrukcją użytkowania w języku polskim. Dopuszcza się, aby osprzęt i akcesoria, które zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nie są klasyfikowane jako wyroby medyczne i nie podlegają obowiązkowi certyfikacji, były oferowane bez oznakowania CE oraz bez rejestracji jako wyrób medyczny, pod warunkiem, że są one zgodne z przeznaczeniem urządzenia głównego i zapewniają jego prawidłowe oraz bezpieczne użytkowanie oraz nie podpadają pod inną dyrektywę unijną, np.: dyrektywę niskonapięciową (LVD), dyrektywę kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) czy dyrektywę RoHS. Ponadto, wszystkie oferowane przez Wykonawcę urządzenia muszą być kompletne pod względem funkcjonalnym i w pełni gotowe do użytkowania zgodnie z ich przeznaczeniem, bez konieczności dokonywania jakichkolwiek dodatkowych zakupów. Oznacza to, że każde urządzenie musi być wyposażone we wszystkie niezbędne elementy umożliwiające jego uruchomienie, prawidłowe użytkowanie oraz ładowanie (w szczególności takie jak: zasilacze, przewody zasilające, akumulatory, baterie, ładowarki itp.). Zakres zamówienia obejmuje m.in.: • Oftalmoskop w ilości 5 sztuk - ręczny oftalmoskop z oświetleniem LED, halogenowym lub ksenonowym umożliwiający badanie dna oka. Zasilany bateryjnie lub akumulatorowo. W zestawie pokrowiec lub futerał. • Otoskop w ilości 5 sztuk - ręczny otoskop z oświetleniem LED, halogenowym lub ksenonowym z funkcją powiększenia, wyposażony w zestaw wzierników wielorazowych i/lub jednorazowych. Zasilanie bateryjne lub akumulatorowe. • Dermatoskop w ilości 1 sztuki - dermatoskop ręczny do badania zmian skórnych, z oświetleniem LED i powiększeniem minimum 10x, z możliwością pracy kontaktowej i bezkontaktowej. Powinien posiadać możliwość współpracy z aparatem fotograficznym lub smartfonem (adapter, jeżeli dostępny). • Aparat do mierzenia ciśnienia elektroniczny z zasilaczem i dwoma mankietami w ilości 13 sztuk - automatyczny ciśnieniomierz naramienny z wyświetlaczem cyfrowym, pamięcią pomiarów, zasilaniem sieciowym (zasilacz) oraz zestawem dwóch mankietów w rozmiarze standardowym i XL. • Kapilaroskop w ilości 1 sztuk - urządzenie do nieinwazyjnego badania mikronaczyń (kapilar) skóry i paznokci. Kamera z funkcją powiększenia (min. 200x), źródło światła LED, możliwość podłączenia do komputera, zapisu i analizy obrazu. Przeznaczony do zastosowań dermatologicznych i reumatologicznych. Wymagania ogólne: • Interfejs w języku polskim (jeśli dotyczy). • Dokumentacja techniczna i użytkowa w języku polskim. • Gwarancja minimum 24 miesiące.
Interne Kennung: CM5/121/25/ZP- część 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33120000 Aufzeichnungssysteme und Untersuchungsgeräte, 33124130 Diagnostische Ausstattung, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33122000 Ophtalmologische Geräte, 33123000 Herz-Kreislauf-Ausrüstung
Los: LOT-0010
Titel: Część nr 4– Ginekologia i położnictwo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu diagnostycznego przeznaczonego do monitorowania stanu płodu oraz zdrowia kobiet w ciąży w ramach opieki przedporodowej. Zamawiany sprzęt ma być nowy, fabrycznie kompletny, gotowy do pracy, spełniający wymagania Rozporządzenia MDR 2017/745 oraz posiadający oznaczenie CE. Wszystkie oferowane urządzenia medyczne muszą być wyrobami medycznymi w rozumieniu przepisów prawa, tj.: • rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych (MDR) oraz uchylającego dyrektywy 93/42/EWG i 90/385/EWG, • ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U. z 2022 r. poz. 974), • oraz muszą być wprowadzone do obrotu i używania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z obowiązującymi przepisami. Każde z urządzeń medycznych musi: • posiadać oznakowanie CE potwierdzające zgodność z przepisami MDR, • być zarejestrowane w odpowiednich rejestrach (np. EUDAMED, jeżeli obowiązek rejestracji dotyczy danego wyrobu), • posiadać deklarację zgodności producenta, • być objęte instrukcją użytkowania w języku polskim. Dopuszcza się, aby osprzęt i akcesoria, które zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nie są klasyfikowane jako wyroby medyczne i nie podlegają obowiązkowi certyfikacji, były oferowane bez oznakowania CE oraz bez rejestracji jako wyrób medyczny, pod warunkiem, że są one zgodne z przeznaczeniem urządzenia głównego i zapewniają jego prawidłowe oraz bezpieczne użytkowanie oraz nie podpadają pod inną dyrektywę unijną, np.: dyrektywę niskonapięciową (LVD), dyrektywę kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) czy dyrektywę RoHS. Ponadto, wszystkie oferowane przez Wykonawcę urządzenia muszą być kompletne pod względem funkcjonalnym i w pełni gotowe do użytkowania zgodnie z ich przeznaczeniem, bez konieczności dokonywania jakichkolwiek dodatkowych zakupów. Oznacza to, że każde urządzenie musi być wyposażone we wszystkie niezbędne elementy umożliwiające jego uruchomienie, prawidłowe użytkowanie oraz ładowanie (w szczególności takie jak: zasilacze, przewody zasilające, akumulatory, baterie, ładowarki itp.). Zakres zamówienia obejmuje m.in.: • KTG (kardiotokograf) w ilości 1 sztuki - urządzenie do monitorowania tętna płodu oraz czynności skurczowej mięśnia macicy. Aparat stacjonarny lub przenośny, z wyświetlaczem, możliwością rejestracji zapisu, wydrukiem papierowym (drukarka wbudowana lub zewnętrzna), funkcją alarmów. Zestaw powinien zawierać co najmniej dwie sondy oraz paski do mocowania.. • Detektor tętna płodu w ilości 1 sztuki - urządzenie przenośne do szybkiego, przesiewowego wykrywania tętna płodu od I trymestru ciąży. Aparat z wyświetlaczem wartości tętna, głośnikiem, możliwością pracy na baterii lub akumulatorze. W zestawie głowica ultradźwiękowa o częstotliwości min. 2 MHz, żel oraz instrukcja obsługi. Wymagania ogólne: • Interfejs w języku polskim (jeśli dotyczy). • Dokumentacja techniczna i użytkowa w języku polskim. • Gwarancja minimum 24 miesiące.
Interne Kennung: CM5/121/25/ZP- część 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33120000 Aufzeichnungssysteme und Untersuchungsgeräte, 33123000 Herz-Kreislauf-Ausrüstung
Los: LOT-0011
Titel: Część nr 5– Wyposażenie gabinetu zabiegowego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa specjalistycznego sprzętu medycznego przeznaczonego do wykonywania drobnych zabiegów chirurgicznych oraz proktologicznych w warunkach ambulatoryjnych. Pakiet obejmuje również urządzenia wspomagające przeprowadzanie procedur medycznych, zwiększające ich skuteczność i bezpieczeństwo.. Zamawiany sprzęt ma być nowy, fabrycznie kompletny, gotowy do pracy, spełniający wymagania Rozporządzenia MDR 2017/745 oraz posiadający oznaczenie CE. Wszystkie oferowane urządzenia medyczne muszą być wyrobami medycznymi w rozumieniu przepisów prawa, tj.: • rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych (MDR) oraz uchylającego dyrektywy 93/42/EWG i 90/385/EWG, • ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U. z 2022 r. poz. 974), • oraz muszą być wprowadzone do obrotu i używania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z obowiązującymi przepisami. Każde z urządzeń medycznych musi: • posiadać oznakowanie CE potwierdzające zgodność z przepisami MDR, • być zarejestrowane w odpowiednich rejestrach (np. EUDAMED, jeżeli obowiązek rejestracji dotyczy danego wyrobu), • posiadać deklarację zgodności producenta, • być objęte instrukcją użytkowania w języku polskim. Dopuszcza się, aby osprzęt i akcesoria, które zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nie są klasyfikowane jako wyroby medyczne i nie podlegają obowiązkowi certyfikacji, były oferowane bez oznakowania CE oraz bez rejestracji jako wyrób medyczny, pod warunkiem, że są one zgodne z przeznaczeniem urządzenia głównego i zapewniają jego prawidłowe oraz bezpieczne użytkowanie oraz nie podpadają pod inną dyrektywę unijną, np.: dyrektywę niskonapięciową (LVD), dyrektywę kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) czy dyrektywę RoHS. Ponadto, wszystkie oferowane przez Wykonawcę urządzenia muszą być kompletne pod względem funkcjonalnym i w pełni gotowe do użytkowania zgodnie z ich przeznaczeniem, bez konieczności dokonywania jakichkolwiek dodatkowych zakupów. Oznacza to, że każde urządzenie musi być wyposażone we wszystkie niezbędne elementy umożliwiające jego uruchomienie, prawidłowe użytkowanie oraz ładowanie (w szczególności takie jak: zasilacze, przewody zasilające, akumulatory, baterie, ładowarki itp.). Zakres zamówienia obejmuje m.in.: • Aparat do elektrokoagulacji w ilości 1 sztuki - urządzenie do wykonywania zabiegów elektrokoagulacyjnych skóry i błon śluzowych, z regulacją mocy, zestawem elektrod roboczych oraz pedałem nożnym. • Ligator hemoroidalny w ilości 1 sztuki - zestaw do mechanicznego lub próżniowego zakładania gumek ligaturowych w leczeniu hemoroidów I–II stopnia. • Lampa bezcieniowa w ilości 1 sztuki - lampa LED na statywie mobilnym lub mocowana do ściany/sufitu, o wysokim współczynniku oddawania barw (CRI > 90), z regulacją natężenia światła, przeznaczona do zabiegów ambulatoryjnych. • Detektor wykrywania żył w ilości 1 sztuki - urządzenie przenośne lub stacjonarne służące do wizualizacji naczyń żylnych (np. w technologii podczerwieni), ułatwiające wkłucia dożylne, szczególnie u pacjentów z trudnym dostępem naczyniowym. Zasilanie bateryjne lub akumulatorowe, z uchwytem statywowym lub ręcznym. Wymagania ogólne: • Interfejs w języku polskim (jeśli dotyczy). • Dokumentacja techniczna i użytkowa w języku polskim. • Gwarancja minimum 24 miesiące.
Interne Kennung: CM5/121/25/ZP- część 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33160000 Operationstechnik, 33162000 OP-Ausrüstung und OP-Instrumente, 33162100 OP-Ausrüstung, 33162200 OP-Instrumente, 33167000 OP-Beleuchtung, 33169000 Chirurgische Instrumente, 33169500 Systeme für die Nach- und Rückverfolgbarkeit in der Chirurgie