597588-2026 - Wettbewerb
Polen – Fällen von Bäumen – Interwencyjne prace związane z pielęgnacją i wycinką drzew oraz zakrzaczeń na terenie ZZ Nowy Sącz
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelInterwencyjne prace związane z pielęgnacją i wycinką drzew oraz zakrzaczeń na terenie ZZ Nowy Sącz
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wycince oraz przycince pielęgnacyjnej drzew rosnących na skarpach rzek, potoków, międzywalu, w pobliżu zabudowań, dróg, budynków użyteczności publicznej, użytków rolnych oraz usuwanie wywrotów, wiatrołomów, śniegołomów, krzaków i zakrzaczeń oraz Wykonawca dokona nasadzeń kompensacyjnych drzew i krzewów w przypadku gdy wynika to z obowiązku nałożonego w decyzji.
Interne KennungK.ROZ.270.2.152.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77340000 Baum- und Heckenschnitt
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Prawa Opcji na następujących warunkach: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania, z Prawa Opcji polegającego na zwiększeniu zakresu usługi do maksymalnie 100% wynagrodzenia Wykonawcy określonego w ofercie. 2. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od pozyskania środków finansowych na realizację zamówienia w ramach prawa opcji. 3. Realizacja zamówienia w ramach opcji odbywa się na zasadach właściwych dla zamówienia podstawowego. Od momentu skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji do przedmiotu zamówienia udzielanego w ramach opcji odnoszą się wszystkie zapisy umowy bezpośrednio regulujące kwestie opcji oraz regulujące sposób wykonania umowy oraz obowiązki Wykonawcy w sposób ogólny. 4. Zamawiający złoży wykonawcy pisemne oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji nie później niż na 7 dni przed końcem terminu obowiązywania umowy na adres e-mail wskazany w § 16 pkt 2 wzoru umowy. Moment złożenia oświadczenia jest momentem uruchomienia opcji. 5. Rozliczenie przedmiotu umowy objętego zakresem zamówienia w ramach prawa opcji nastąpi na podstawie cen jednostkowych określonych w kosztorysie ofertowym stanowiącym załącznik do Umowy. 6. Prawo opcji stanowi wyłączne uprawnienie Zamawiającego, a Wykonawcy nie służy roszczenie o wykonanie przez Zamawiającego tego prawa. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. 7. Wykonawcy nie przysługuje prawo rezygnacji z realizacji opcji i nie może składać oferty jedynie w zakresie zamówienia podstawowego lub zamówienia opcjonalnego i tylko wybranego zakresu opcji. Wykonawca jest obowiązany do wykonania przedmiotu zamówienia w pełnym zakresie, tj. zarówno zamówienia podstawowego, jak i objętego prawem opcji