2. Verfahren
Verfahren
Titel: BEMU jednotky v Ústeckým kraji – Švestková dráha II.
Beschreibung: Zadavatel připravuje pořízení čtyř (4) ks nových železničních vozidel BEMU s elektrickým bateriovým pohonem (dále také jako „Garantovaný počet“ a „Vozidla“) pro účely jejich budoucího využití při zajišťování veřejných služeb v přepravě cestujících po železnici pro Ústecký kraj v rámci provozního souboru BEMU jednotek Švestková dráha. Ústecký kraj deklaroval záměr uzavřít se zadavatelem za tímto účelem smlouvu o veřejných službách v přepravě cestujících po železnici na dobu 15 dopravních let, předpokládaný termín zahájení od roku 2030 (s možným posunem zahájení plnění na rok 2032). Technické, kvalitativní a bezpečnostní požadavky na pořizovaná vozidla ve významné míře vycházejí z požadavků stanovených Ústeckým krajem pro jejich budoucí využití při zajišťování dopravní obslužnosti kraje. Zadavatel tyto požadavky v odpovídajícím rozsahu promítl do zadávacích podmínek této veřejné zakázky. V souvislosti s připravovaným pořízením Vozidel a jejich budoucím využitím pro zajišťování veřejných služeb pro Ústecký kraj hodlá zadavatel usilovat o zajištění spolufinancování Vozidel v rámci 2. kola výzvy z programu TRANSGov: Modernizace veřejné dopravy (číslo výzvy ModF: TRANSGov č. 1/2024). Zadavatel tedy (potenciálně) naplňuje definici zadavatele dle § 4 odst. 2 ZZVZ. S ohledem na zamýšlené spolufinancování Vozidel zadavatel požaduje, aby se účastníci zadávacího řízení podrobně seznámili s podmínkami a pravidly výše uvedeného dotačního programu, včetně podmínek příslušné výzvy, a to v rozsahu relevantním pro předmět této veřejné zakázky. Účastníci jsou povinni tyto podmínky zohlednit při zpracování svých nabídek a respektovat je při následném plnění veřejné zakázky, budou-li se na její plnění vztahovat. Veřejná zakázka je zadávána v jednacím řízení s uveřejněním dle § 60 ZZVZ, neboť zadavatel s ohledem na podmínky Nabídkového řízení dospěl k závěru, že jeho specifickou potřebu nelze uspokojit bez adekvátní úpravy na trhu již dostupných řešení a vzhledem ke složitosti předmětu plnění, skutečnosti, že technické podmínky předmětu plnění nelze dostatečně definovat pouze odkazem na technické normy ve smyslu § 90 odst. 1 a 2 ZZVZ a jeho přímé vazbě na podmínky Nabídkového řízení, je nutné uskutečnit jednání s účastníky zadávacího řízení. Účelem této nadlimitní veřejné zakázky na dodávky zadávané v jednacím řízení s uveřejněním dle ustanovení § 60 a násl. ZZVZ je uzavření smlouvy na dodávku Vozidel společně se zajištěním servisních služeb a dále možnost uplatnění opčního práva nad rámec Garantovaného počtu a na prodloužení doby poskytování servisních služeb, vše ve smyslu bodu 2.9 této zadávací dokumentace. Výsledkem zadávacího řízení bude uzavření smlouvy na plnění veřejné zakázky s jediným dodavatelem.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zadávací řízení na zadání veřejné zakázky je vedeno formou jednacího řízení s uveřejněním dle § 60 a násl. ZZVZ. Minimální technické podmínky, které musí nabídka splňovat, jsou v souladu s § 61 odst. 4 ZZVZ stanoveny samostatně v příloze č. 8 zadávací dokumentace. Tyto minimální technické podmínky zadavatel nemůže s ohledem na § 61 odst. 11 ZZVZ v průběhu jednání v zadávacím řízení měnit. Zadavatel stanoví, že dodavatel, který podá v souladu s touto zadávací dokumentací žádost o účast v zadávacím řízení a prokáže splnění kvalifikačních předpokladů stanovených v této zadávací dokumentaci a ZZVZ, bude následně ze strany zadavatele vyzván k podání předběžné nabídky ve smyslu ustanovení § 61 odst. 5 a 6 ZZVZ. Zadavatel vyloučí z účasti v zadávacím řízení účastníky, kteří neprokázali splnění kvalifikace. Účastník, který bude zadavatelem vyzván k podání předběžné nabídky, je povinen respektovat minimální technické podmínky uvedené v příloze č. 8 zadávací dokumentace stanovené zadavatelem v této zadávací dokumentaci, které je současně povinen zohlednit následně i ve své nabídce. Zadavatel zdůrazňuje, že bližší podmínky plnění mohou být s účastníky, kteří budou vyzváni k podání předběžné nabídky a tyto předběžné nabídky podají, dále projednávány v další fázi tohoto zadávacího řízení. Zadavatel zdůrazňuje, že v souladu s ustanovením § 61 odst. 11 ZZVZ bude oprávněn v průběhu zadávacího řízení upravit zadávací podmínky, vyjma stanovených minimálních technických podmínek, které budou účastníci povinni ve svých nabídkách (či předběžných nabídkách) zohlednit a respektovat. Zadavatel si v souladu s § 61 odst. 9 ZZVZ vyhrazuje právo o předběžných nabídkách nejednat a zadat veřejnou zakázku přímo na základě předběžných nabídek. Předmětem případných jednání o předběžných nabídkách mohou být veškeré zadávací podmínky a další aspekty plnění veřejné zakázky, s výjimkou minimálních technických podmínek stanovených v této zadávací dokumentaci a pravidel pro hodnocení nabídek podle § 115 ZZVZ. Zadavatel je v průběhu jednání oprávněn v tomto rozsahu zadávací podmínky změnit nebo doplnit, přičemž o takové změně nebo doplnění účastníky zadávacího řízení písemně informuje. Zadavatel zdůrazňuje, že cílem případných jednání o předběžných nabídkách je zlepšení předběžných nabídek ve prospěch zadavatele. Pokud je v textu této zadávací dokumentace použit pojem „nabídka“, rozumí se jím jak předběžná nabídka dle § 61 odst. 6 ZZVZ, tak (konečná) nabídka dle § 61 odst. 12 ZZVZ, pokud není uvedeno výslovně jinak.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34620000 Schienenfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34622400 Eisenbahnwagen, 34622200 Eisenbahnpersonenwagen, 34600000 Eisenbahn- und Straßenbahnlokomotiven und rollendes Material sowie zugehörige Teile
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 2026/BEMU
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Objednatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku z této Smlouvy spočívající v možnosti a) a) využít opční právo v souladu s článkem 16. Smlouvy a navýšit tak počet dodávaných jednotek; a/nebo b) prodloužit dobu trvání pozáručních servisních služeb a periodické údržby ve smyslu článku 11. Smlouvy až o dalších 5 let.