597791-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Wohnungs-, Gebäude- und Fensterreinigung – Andelsboligforeningen af 1941 - Udbud af rengøring 2026 - Offentligt udbud
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelAndelsboligforeningen af 1941 - Udbud af rengøring 2026 - Offentligt udbud
Vorherige Bekanntmachung564542-2025
Interne Kennung289736235
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres af Servicemægleren A/S som rådgiver for Andelsboligforeningen af 1941.En række af Udbudslovens frivillige udelukkelsesgrunde er gældende for nærværende udbud., jf. Udbudslovens § 137, nr. 1, 2, 3, 5 og 6. Se i denne forbindelse udbudsbetingelsernes punkt 6.1.1.For yderligere beskrivelse af udbuddet, henvises der til udbudsmaterialet. Udbudslovens § 134A og de obligatoriske udelukkelsesgrunde er ligeledes omfattet af nærværende udbud.Opgaven er ikke opdelt i delaftaler, jf. også udbudsbetingelserne, punkt 4.3.Ordregiver har undladt at opdele opgaven i delaftaler, grundet opgavens begrænsede økonomiske og volumenmæssige omfang. Ordregiver ser desuden flere positive synergimæssige og styringsmæssige effekter ved, at det er en leverandøren, der håndterer den samlede opgave for Ordregiver, hvorfor det er optimalt, at opgaven udbydes som én samlet opgave.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90911000 Wohnungs-, Gebäude- und Fensterreinigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste, 90911100 Reinigung von Unterkünften, 90911200 Gebäudereinigung
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenDer indgår diverse optionspriser i udbudsmaterialet, herunder bl.a. optionstimepriser, forskellige serviceydelser og udvidelses- og reduktionspriser. De konkrete optionspriser findes i Bilag B.