See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Hantverkartjänster Hiss, service och underhåll
Beschreibung: Hantverkartjänst för service och underhåll på hissar för LysekilsBostäder AB samt i samordning med Lysekils kommun och Havets hus i Lysekil AB.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50740000 Reparatur und Wartung von Rolltreppen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:136803:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42416100 Aufzüge, 50750000 Wartung von Aufzugsanlagen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1+1
597830-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av hissar – Hantverkartjänster Hiss, service och underhåll
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 42416100 Hissar, 50750000 Underhåll av hissar
Optioner
Beskrivning av alternativen1+1