597838-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Technische Hilfe – GR-CS-04 Asistenta tehnica pentru managementul proiectului, supervizarea lucrarilor si asistenta tehnica acordata de proiectant pe durata executiei lucrarilor din cadrul “Proiectului regional de dezvoltare a infrastructurii de apă și apă uzată din județul Giurgiu”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: GR-CS-04 Asistenta tehnica pentru managementul proiectului, supervizarea lucrarilor si asistenta tehnica acordata de proiectant pe durata executiei lucrarilor din cadrul “Proiectului regional de dezvoltare a infrastructurii de apă și apă uzată din județul Giurgiu”
Beschreibung: In cadrul acestui contract se vor asigura urmatoarele activitati: Activitatea A -Asistenta tehnica pentru Managementul Proiectului A.1 Asigurarea publicitatii proiectului si informarea populatiei; A.2 Suport in managementul Proiectului A3. Asistenta tehnica din partea proiectantului Activitatea B - Supervizarea executiei lucrarilor proiectului B.1 Activitati in faza de preconstructie; B.2 Activitati in perioada de constructie; B.3 Activitati post- constructie NOTA: Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20 Termen-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: in a 11-a zi înainte de termenul-limită stabilit pentru primirea ofertelor. Orice referire din cuprinsul prezentei documentatii de atribuire, (inclusiv a caietului de sarcini), prin care se indica o anume origine, sursa, productie, un procedeu special, o marca de fabrica sau de comert, un brevet de inventie si/sau o licenta de fabricație, un standard, o autorizare /certificare/atestare, un serviciu sau o cerinta se va citi si interpreta ca fiind insotita de mentiunea „sau echivalent”.
Interne Kennung: 22131317/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71356200 Technische Hilfe
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: II.2.4 Descrierea achizitiei publice In cadrul acestui contract se vor asigura urmatoarele activitati: Activitatea A – Asistenta tehnica pentru Managementul Proiectului A.1 Asigurarea publicitatii proiectului si informarea populatiei; Ofertantii vor prevedea in bugetele lor, o suma globala de 231.250 fara TVA. A.2 Suport in managementul Proiectului A3. Asistenta tehnica din partea proiectantului Activitatea B – Supervizarea executiei lucrarilor proiectului B.1 Activitati in faza de preconstructie; B.2 Activitati in perioada de constructie; B.3 Activitati post- constructie
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71313000 Umwelttechnische Beratung, 71520000 Bauaufsicht, 79411000 Allgemeine Managementberatung, 79421100 Projektüberwachung, außer Projektüberwachung von Bauarbeiten