597898-2026 - Wettbewerb
Slowenien – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Izdelava strokovnih podlag (SP) za fazo ŠV in fazo DPN ter sodelovanje v postopku do sprejema Uredbe o DPN za Letališče Edvarda Rusjana Maribor
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Izdelava strokovnih podlag (SP) za fazo ŠV in fazo DPN ter sodelovanje v postopku do sprejema Uredbe o DPN za Letališče Edvarda Rusjana Maribor
Beschreibung: V pripravi je državni prostorski načrt za Letališče Edvarda Rusjana Maribor (v nadaljnjem besedilu: DPN LJMB). Pobudnik in investitor DPN je Ministrstvo za infrastrukturo in energetiko. S sprejemom DPN bo zagotovljena celovita ureditev LJMB in rezerviran ustrezen prostor za nadaljnjo širitev in posodabljanje letališke in druge infrastrukture. Z DPN LJMB bodo določena območja za umeščanje nove letališke in spremljajoče infrastrukture, ki obsega urejanje manevrskih površin ter umeščanje drugih objektov in naprav. Za DPN LJMB so že pridobljene smernice nosilcev urejanja prostora, izdana odločba o celoviti presoji vplivov na okolje in sprejet Sklep o pripravi DPN.
Interne Kennung: 430-30/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung, 71335000 Technische Studien, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71241000 Durchführbarkeitsstudie, Beratung, Analyse
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 509136