2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Kompleksowa dostawa gazu ziemnego obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu na potrzeby Gminnego Ośrodka Kultury Perła w Nowinach” – II postępowanie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku — Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 43 z późn. zm.), obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu o prognozowanym wolumenie około 3 200 000 kWh, licząc w okresie dostaw, do budynków Gminnego Ośrodka Kultury Perła w Nowinach ul. Perłowa 1, 26-052 Nowiny, na użytek własny, do celów grzewczych. 1) Wykonawca zobowiązany jest do dokonania wszelkich czynności i uzgodnień z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (Polska Spółka Gazownictwa Rejon Dystrybucji Gazu w Tarnowie), niezbędnych do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy u Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Procedura zmiany sprzedawcy będzie przeprowadzana kolejny raz. 2) Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia w imieniu Zamawiającego procedury zmiany dotychczasowego sprzedawcy gazu ziemnego. 3) Informacje dotyczące aktualnego stanu umów do punktów poboru gazu: • umowa zawarta na czas określony do 30.09.2026 z Wykonawcą: „PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. ul. Jana Kazimierza 3, 01-248 Warszawa. 4) Przewidywane zużycie paliwa gazowego ma charakter szacunkowy oraz służy wyłącznie do porównania ofert i w żadnym wypadku nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu gazu ziemnego w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu niepobrania przez Zamawiającego podanej ilości gazu, jak i pobrania większej ilości gazu, niż prognozowana. 5) Zamawiający nie jest objęty ochroną taryfową na podstawie ustawy z dnia 26.01.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu. 6) Zamawiający warunkuje rozpoczęcie usługi skutecznym przeprowadzeniem procesu zmiany sprzedawcy u Operatora Systemu Dystrybucyjnego. 7) Zamawiający nie będzie kontrolował wartości umowy. Wskazane zużycie gazu ziemnego w okresie 12 miesięcy ma jedynie charakter orientacyjny, służący porównaniu ofert i w żadnym wypadku nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu gazu ziemnego w podanej ilości. W przypadku przekroczenia Zamawiający zapłaci za rzeczywiste zużycie paliwa gazowego. 8) Zamawiający wyraża zgodę na otrzymywanie faktur wstępnych w grupie taryfowej W-6.1 na podstawie prognozowanego zużycia paliwa gazowego oraz fakturę rozliczeniową za pobrane paliwo gazowe wystawioną na koniec okresu rozliczeniowego której kwota zostanie pomniejszona o kwotę wynikającą w faktur wstępnych. 2. Przedmiot zamówienia opisano szczegółowo w: a) opis przedmiotu zamówienia (opz), który stanowi załącznik nr 6 do SWZ.
Interne Kennung: 2/G/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65210000 Gasversorgung
5. Los
Los: LOT-0001