598183-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – "'Servicii de împăduriri în fondul forestier proprietate publică a statului administrat de către O.S. Mușătești - campania de toamnă 2026” – Directia Silvica Arges
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: "'Servicii de împăduriri în fondul forestier proprietate publică a statului administrat de către O.S. Mușătești - campania de toamnă 2026” – Directia Silvica Arges
Beschreibung: Servicii de împăduriri în fondul forestier proprietate publică a statului administrat de O.S. Mușătești, în suprafață totală de 35,19 ha, conform referatului de necesitate și devizelor aferente campaniei de toamnă 2026. Valoare estimata totala: 495.444,93 lei fara TVA conform documentație de atribuire Prezentul contract intră în vigoare la data semnării şi îşi încetează valabilitatea la data de 31.12.2026. (Prestatorul va asigura execuția lucrărilor cu respectarea cerințelor înscrise în prezentul caiet de sarcini, în normele și îndrumările tehnice, în legislația muncii, precum si cu respectarea instrucțiunilor de utilizare a echipamentelor și substanțelor). Nota: In conformitate cu art.160, alin 2 și art. 161 din Legea 98/2016, modificat prin OUG 107/2017, Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in termen de a 5 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 10.
Interne Kennung: 109AGC277_26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Directia Silvica Arges a facut demersurile pentru aceasta, publicind Anunțul de intenție PI004385 in data de 18.12.2025. Anunț de intenție PI004385 din 18.12.2025 a) anunţul de intenţie a inclus toate informaţiile necesare pentru anunţul de participare b) anunţul de intenţie a fost transmis spre publicare cu o perioadă cuprinsă între 35 de zile şi 12 luni înainte de data transmiterii anunţului de participare
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: - Servicii de împăduriri în fond forestier administrat de R.N.P. - 35,19 ha: u.a. 33A - 7,00 ha; u.a. 34C - 3,00 ha; u.a. 44G - 3,25 ha; u.a. 48A - 19,41 ha; u.a. 51A - 2,53 ha.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231600 Aufforstung