598312-2026 - Wettbewerb
Polen – Kühlvorrichtungen – Zakup lodowiska mobilnego wraz z niezbędną infrastrukturą w Gminie Miejskiej Jarosław w ramach zadania „Fizyczna odnowa przestrzeni publicznych Gmin MOF Jarosław – Przeworsk”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup lodowiska mobilnego wraz z niezbędną infrastrukturą w Gminie Miejskiej Jarosław w ramach zadania „Fizyczna odnowa przestrzeni publicznych Gmin MOF Jarosław – Przeworsk”.
BeschreibungZakup lodowiska mobilnego wraz z niezbędną infrastrukturą w Gminie Miejskiej Jarosław w ramach zadania „Fizyczna odnowa przestrzeni publicznych Gmin MOF Jarosław – Przeworsk”. W zakres zadania wchodzi wykonanie wszystkich prac, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania mobilnego lodowiska będącego przedmiotem zamówienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz normami. Przedmiot zamówienia obejmuje: Komponenty lodowiska mobilnego. Zakup, dostawę lodowiska mobilnego odkrytego o wymiarach 20x30 m wraz z koniecznymi do jego uruchomienia komponentami. Zamawiający zapewnia podłączenie elektroenergetyczne w formie skrzynki elektrycznej w sąsiedztwie lodowiska oraz miejsce poboru wody na potrzeby lodowiska. Montaż zakupionego lodowiska o wymiarach 20x30 m wraz z koniecznymi do jego funkcjonowania komponentami. - Uruchomienie lodowiska w tym napełnienie instalacji ziębniczej, wytworzenie tafli lodu koniecznej grubości min. 6 - 8cm. - Przeszkolenie osób wskazanych przez Zamawiającego z prawidłowej eksploatacji i bezpiecznej obsługi lodowiska, dostarczenie instrukcji eksploatacji i konserwacji obiektu i poszczególnych urządzeń. - Serwis lodowiska zgodny z zapisami gwarancji zawartymi w umowie.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42513200 Kühlvorrichtungen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungZakup lodowiska mobilnego wraz z niezbędną infrastrukturą w Gminie Miejskiej Jarosław w ramach zadania „Fizyczna odnowa przestrzeni publicznych Gmin MOF Jarosław – Przeworsk”. W zakres zadania wchodzi wykonanie wszystkich prac, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania mobilnego lodowiska będącego przedmiotem zamówienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz normami. Przedmiot zamówienia obejmuje: Komponenty lodowiska mobilnego. Zakup, dostawę lodowiska mobilnego odkrytego o wymiarach 20x30 m wraz z koniecznymi do jego uruchomienia komponentami. Zamawiający zapewnia podłączenie elektroenergetyczne w formie skrzynki elektrycznej w sąsiedztwie lodowiska oraz miejsce poboru wody na potrzeby lodowiska. Montaż zakupionego lodowiska o wymiarach 20x30 m wraz z koniecznymi do jego funkcjonowania komponentami. - Uruchomienie lodowiska w tym napełnienie instalacji ziębniczej, wytworzenie tafli lodu koniecznej grubości min. 6 - 8cm. - Przeszkolenie osób wskazanych przez Zamawiającego z prawidłowej eksploatacji i bezpiecznej obsługi lodowiska, dostarczenie instrukcji eksploatacji i konserwacji obiektu i poszczególnych urządzeń. - Serwis lodowiska zgodny z zapisami gwarancji zawartymi w umowie. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: Komponenty lodowiska mobilnego. Zakup, dostawę, montaż i uruchomienie lodowiska mobilnego odkrytego o wymiarach 20x30 m wraz z koniecznymi do jego uruchomienia komponentami: - Modułowa instalacja mrożenia lodowiska mobilnego o powierzchni 600 m2. Instalacja rozkładana na płaskiej, równej oraz utwardzonej powierzchni. Instalacje wykonać zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa wg PN-ISO 5149-1997r. „Mechaniczne instalacje ziębnicze do oziębiania i ogrzewania. Wymagania bezpieczeństwa” oraz PN-72/M-04601. Wszystkie urządzenia i materiały zastosowane przy realizacji instalacji chłodniczej muszą posiadać dopuszczenia do stosowania w budownictwie oraz odpowiednie atesty energetyczne, bezpieczeństwa, UDT, CE. - System chłodniczy. System chłodniczy w wykonaniu dedykowanym dla płyty lodowiska o powierzchni 600 m2 z lokalizacją kolektorów na krótszym boku lodowiska. Instalacja lodowiska rury PEHD 16 mm x 2,0 mm wykonana w układzie Tiechelmana. Kolektory łączone za pomocą obejm typu VICTAULIC. W rurach powinien krążyć czynnik mrożący wodę na tafli lodowiska – glikol etylenowy 35%. Wężownica ziębnicza lodowiska powinna być z rur polietylenowych o średnicy nie mniejszej niż 16 mm w rozstawie osiowym nie mniej niż 60 mm w kształcie U – rurki mocowane za pomocą listew o rozstawie nie mniejszym niż 1,0 m. Kolektory w systemie ziębniczym mają pracować w układzie Tichelmana w celu wyrównania ciśnień i temperatur płynu ziębniczego na całej tafli lodowiska. - Agregat chłodniczy z modułem pompowym. Produkcja chłodu na potrzeby wymrożenia tafli lodowiska będzie realizowana przez fabrycznie zmontowany i przetestowany agregat wody lodowej ze skraplaczem chłodzonym powietrzem. Urządzenie zostanie dostarczone z pełnym ładunkiem operacyjnym ekologicznego czynnika chłodniczego R454B o niskim współczynniku GWP=465 oraz oleju. Urządzenie będzie zbudowane na bazie sprężarek hermetycznych typu scroll. Panele jednostki, ramy i odsłonięte powierzchnie stalowe będą zabezpieczone trwałą powłoką lakierniczą. Odporność na korozję będzie wynosić 675 h w teście mgły solnej. Panel elektryczny będzie zbudowany ze stali ocynkowanej i będzie miał stopień ochrony IP54. Urządzenie zostanie przetestowane fabrycznie zgodnie z normami EN14511, a wydajność będzie certyfikowana przez Eurovent. Agregat będzie zgodny ze wszystkimi obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi Ekoprojektu (Ecodesign) zgodnie z dyrektywą ramową ErP 2009/125/WE Parlamentu Europejskiego. Urządzenie będzie ponadto posiadało ekopaszport (EPD) zgodny z ISO 14025:2006. szczegółowy opis stanowi załącznik do SWZ
Optionen
Beschreibung der Optionennie dotyczy