See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de elaborare D.A.L.I., P.A.C., P.T.E. și Asistență tehnică din partea Proiectantului, aferente obiectivului de investiții ”MODERNIZAREA ȘI REABILITAREA DRUMULUI JUDEȚEAN DJ 100B”
Beschreibung: Urmare a prezentei proceduri se urmărește realizarea de Servicii de elaborare D.A.L.I., P.A.C., P.T.E. și Asistență tehnică din partea Proiectantului, aferente obiectivului de investiții ”MODERNIZAREA ȘI REABILITAREA DRUMULUI JUDEȚEAN DJ 100B” Contextul realizării acestei achiziții: Documentația este elaborată la cererea Beneficiarului în baza notei conceptuale, realizarea acestui obiectiv de investiții, va avea ca scop asigurarea unui trafic rutier fluent în Județul Prahova, având un efect pozitiv atât pentru mediu cât și pentru oameni, prin reducerea poluării și a timpului consumat în trafic. Drumul județean DJ 100B asigură legătura între localitățile Potigrafu (din DN 1) – Balta Doamnei – Lacul Turcului – Gherghița – Drăgănești – Bărăitaru – Fulga (DJ 100C). Lungimea totală a drumului județean DJ 100B studiat care face obiectul proiectării și asistenței tehnice din partea proiectantului, este de 36,492 km. Prin realizarea obiectivului de investiții se fluidizează traficul în zonă, având un efect pozitiv atât pentru mediu cât și pentru oameni prin reducerea poluării și a timpului consumat în trafic. Prin prezentul Caiet de sarcini se solicită realizarea următoarelor servicii: - Studii de teren (topografic, geotehnic, identificare rețele existente, etc.) - Expertize tehnice pe specialități (drumuri, poduri, etc.) - documentație D.A.L.I. - documentație P.A.C. - documentație P.T.E. - Documentație în vederea obținerii Certificatului de Urbanism - Documentații Avize și acorduri - Raport privind impactul asupra mediului - Alte studii specifice – Studiu pedologic, Studiu circulație, etc. - Asistență tehnică din partea Proiectantului pe toată durata derulării lucrărilor de execuție. La ofertare nu se va depasi valoarea estimata totala de 7.675.000,00 lei fara TVA. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire pana in a 22-a zi inainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire în a 12-a zi inainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă nu va răspunde la solicitările de clarificări transmise după data limită stabilită.
Interne Kennung: 2842889/2025/14844
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71241000 Durchführbarkeitsstudie, Beratung, Analyse
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Scopul achiziției este realizarea studiilor de teren, studiului geotehnic, raportul privind impactul asupra mediului, documentații suport pentru obținerea de avize, acorduri și autorizații, Expertize tehnice, precum și D.A.L.I., P.A.C., P.T.E. și asistență tehnică în vederea realizării obiectivului: ”MODERNIZAREA ȘI REABILITAREA DRUMULUI JUDEȚEAN DJ 100B”. Prin prezentul Caiet de sarcini se solicită realizarea următoarelor servicii: - Studii de teren (topografic, geotehnic, identificare rețele existente, etc.) - Expertize tehnice pe specialități (drumuri, poduri, etc.) - documentație D.A.L.I. - documentație P.A.C. - documentație P.T.E. - Documentație în vederea obținerii Certificatului de Urbanism - Documentații Avize și acorduri - Raport privind impactul asupra mediului - Alte studii specifice – Studiu pedologic, Studiu circulație, etc. - Asistență tehnică din partea Proiectantului pe toată durata derulării lucrărilor de execuție.
Interne Kennung: 1