2. Verfahren
Verfahren
Titel: Projektledare Bergtunnel
Beschreibung: Vätternvatten inbjuder till anbudsgivning vid upphandling av projektledare för delprojekt bergtunnel med uppdrag att leda färdigställandet av detaljprojektering och framtagande av förfrågningsunderlag inför upphandling av kommande entreprenader där projektledaren deltar. Projektledaren ska därefter ansvara för ledning och uppföljning av entreprenadernas genomförande samt säkerställa en strukturerad och ändamålsenlig överlämning till driftorganisationen. Vi ser fram emot ert anbud.
Interne Kennung: Dnr 2026/44
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
5. Los
Los: LOT-0000
598359-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ingenjörstjänster – Projektledare Bergtunnel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektledare Bergtunnel
Intern identifierare: Dnr 2026/44
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000