See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare materiale sanitare si consumabile 85 loturi
Beschreibung: Furnizare materiale sanitare si consumabile 85 loturi, conform caiet de sarcini atasat. Contractele subsecvente vor fi atribuite lunar sau trimestrial in functie de alocarea bugetara. Valoarea contractelor subsecvente maxime sunt pentru 3 luni. Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor Termenul limită până la care se pot solicitat clarificări de către operatorii economici interesați de accesul la procedura de atribuire: pana in a 18-a zi inainte de termenul limita pentru primirea ofertelor.Conform art.160 alin.2 si art.161 din Legea 98/2016). Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SICAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Interne Kennung: 2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: KIT PENTRU INTUBATIE ENDOBRONSICA SELECTIVA
Beschreibung: 1.1. SONDE INTUBATIE ENDOBRONSICA SELECTIVA, P.U. 80,00 lei, Valoare max. contract subsecvent 24.000,00Lei, valoare 384.000,00 lei 1.2. SISTEM ASPIRATIE IN CIRCUIT INCHIS P.U. 34,84 lei Valoare max. contract subsecvent 10.452,00 Lei, valoare 167.232,00 lei Garantia de participare- 344,52 lei
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: SONDA NAZO GASTRICA INTESTINALA CU TRIPLU LUMEN
Beschreibung: SONDA NAZO GASTRICA INTESTINALA CU TRIPLU LUMEN, P.U. 445 lei, Valoare max. contract subsecvent 267.000,00 Lei, valoare 4.272.000,00 lei Garantia de participare- 2.670,00 lei
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: PANSAMENT TRISTRATIFICAT STERIL HEMOSTATIC SI COMPRESIV PENTRU PUNCTIILE ARTERIALE
Beschreibung: PANSAMENT TRISTRATIFICAT STERIL HEMOSTATIC SI COMPRESIV PENTRU PUNCTIILE ARTERIALE, P.U. 4,25 lei, Valoare max. contract subsecvent 19.125,00 Lei, valoare 306.000,00 lei Garantia de participare- 191,25 lei
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: SISTEM DE SIGURANTA INCHIS PENTRU PUNCTII PERICARDICE SI IN TORACOCENTEZA
Beschreibung: SISTEM DE SIGURANTA INCHIS PENTRU PUNCTII PERICARDICE SI IN TORACOCENTEZA P.U. 375 lei, Valoare max. contract subsecvent 11.250,00 Lei, valoare 180.000,00 lei Garantia de participare- 112,50 lei
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: MANUSI SANITARE CU SOLUTIE DE SAPUN PH 5,5 SI ALOE VERA
Beschreibung: MANUSI SANITARE CU SOLUTIE DE SAPUN PH 5,5 SI ALOE VERA, P.U. 1 lei, Valoare max. contract subsecvent 33.000,00 Lei, valoare 528.000,00 lei Garantia de participare- 330,00 lei
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: CONECTOR FARA AC PENTRU ACCES INTRAVENOS CU SEPT DESPICAT
Beschreibung: CONECTOR FARA AC PENTRU ACCES INTRAVENOS CU SEPT DESPICAT, P.U. 5,3 lei, Valoare max. contract subsecvent 31.800,00 Lei, valoare 508.800,00 lei Garantia de participare- 318,00 lei
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: SISTEM INCHIS ANTIMICROBIAN DIUREZA ORARA
Beschreibung: SISTEM INCHIS ANTIMICROBIAN DIUREZA ORARA, P.U. 55 lei, Valoare max. contract subsecvent 49.500,00 Lei, valoare 792.000,00 lei Garantia de participare- 495,00 lei
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: CATETER VENOS CENTRAL CU DOUA CAI DUBLU LUMEN
Beschreibung: CATETER VENOS CENTRAL CU DOUA CAI DUBLU LUMEN, P.U. 46 lei, Valoare max. contract subsecvent 207.000,00 Lei, valoare 3.312.000,00 lei Garantia de participare- 207 lei
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: SET CATETER VENOS CENTRAL CU 5 LUMENE CU DEBIT RIDICAT
Beschreibung: SET CATETER VENOS CENTRAL CU 5 LUMENE CU DEBIT RIDICAT,P.U. 294,53 lei, Valoare max. contract subsecvent 88.359,00 Lei, valoare 1.413.744,00 lei Garantia de participare- 883,59 lei
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: SET CATETER VENOS CENTRAL CU 7 LUMENE
Beschreibung: SET CATETER VENOS CENTRAL CU 7 LUMENE, P.U. 433,13 lei, Valoare max. contract subsecvent 25.987,80 Lei, valoare 415.804,80 lei Garantia de participare- 259,87 lei
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: KIT INGRIJIRE ORALA ANTIBACTERIAN PENTRU 24 ORE
Beschreibung: KIT INGRIJIRE ORALA ANTIBACTERIAN PENTRU 24 ORE, P.U. 12 lei, Valoare max. contract subsecvent 54.000,00 Lei, valoare 864.000,00 lei Garantia de participare- 540,00 lei
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: SET COLECTARE MATERII FECALE IN SINDROAME DIAREICE
Beschreibung: SET COLECTARE MATERII FECALE IN SINDROAME DIAREICE, P.U. 675 lei, Valoare max. contract subsecvent 202.500,00 Lei, valoare 3.240.000,00 lei Garantia de participare- 2.025,00 lei
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: SET COMPLET PENTRU RECUPERARE INTRAOPERATORIE A SÂNGELUI
Beschreibung: SET COMPLET PENTRU RECUPERARE INTRAOPERATORIE A SÂNGELUI P.U. 1.000,00 lei, Valoare max. contract subsecvent 45.000,00 Lei, valoare 720.000,00 lei Garantia de participare- 450,00 lei
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: BIOCONECTOR FARA AC (NEEDLE FREE)
Beschreibung: BIOCONECTOR FARA AC (NEEDLE FREE), P.U. 5 lei, Valoare max. contract subsecvent 7.500,00 Lei, valoare 120.000,00 lei Garantia de participare - 75,00 lei
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: FILTRU ANTIBACTERIAN PENTRU ANESTEZIE PERIDURALA
Beschreibung: FILTRU ANTIBACTERIAN PENTRU ANESTEZIE PERIDURALA, P.U. 4 lei Valoare max. contract subsecvent 600 Lei, valoare 9.600,00 lei Garantia de participare - 6,00 lei
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: TRUSA CATETER VENOS CENTRAL ADULTI TRIPLU LUMEN ANTIMICROBIAN CU RIFAMPICINA SI MICONAZOLE 7,5FR,
Beschreibung: TRUSA CATETER VENOS CENTRAL ADULTI TRIPLU LUMEN ANTIMICROBIAN CU RIFAMPICINA SI MICONAZOLE 7,5FR, P.U. 360 lei, Valoare max. contract subsecvent 21.600,00 Lei, valoare 345.600,00 lei Garantia de participare- 216,00 lei
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: FILTRU DELEUCOCITARE SANGE TRANSFUZAT PENTRU O UNITATE DE SANGE
Beschreibung: FILTRU DELEUCOCITARE SANGE TRANSFUZAT PENTRU O UNITATE DE SANGE, P.U. 250, Valoare max. contract subsecvent 37.500,00 Lei, valoare 600.000,00 lei Garantia de participare- 375,00 lei
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: FILTRU DELEUCOCITARE SANGE TRANSFUZAT PENTRU DOUĂ UNITĂȚI DE SÂNGE
Beschreibung: FILTRU DELEUCOCITARE SANGE TRANSFUZAT PENTRU DOUĂ UNITĂȚI DE SÂNGE, P.U. 340 lei, Valoare max. contract subsecvent 51.000,00 Lei, valoare 816.000,00 lei Garantia de participare - 510,00 lei
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: SONDA NASOGASTRICA CU DUBLU LUMEN
Beschreibung: SONDA NASOGASTRICA CU DUBLU LUMEN, P.U. 35 lei, Valoare max. contract subsecvent 157.500,00 Lei, valoare 2.520.000,00 lei Garantia de participare- 1.575,00 lei
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: PUNGA PENTRU ALIMENTATIE ENTERALA 500 ML
Beschreibung: PUNGA PENTRU ALIMENTATIE ENTERALA 500 ML, P.U. 9,5 lei, Valoare max. contract subsecvent 22.800,00 Lei, valoare 364.800,00 lei Garantia de participare - 228,00 lei
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: PACHET MATERIALE PREVENTIE ESCARE
Beschreibung: PACHET MATERIALE PREVENTIE ESCARE, P.U. 800 lei, Valoare max. contract subsecvent 120.000,00 Lei, valoare 1.920.000,00 lei Garantia de participare- 1.200,00 lei
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: APLICATOR STERIL CU CLORHEXIDINA2% SI ALCOOL IZOPROPILIC 70%
Beschreibung: APLICATOR STERIL CU CLORHEXIDINA2% SI ALCOOL IZOPROPILIC 70%, P.U. 19 lei, Valoare max. contract subsecvent 5.700,00 Lei, valoare 91.200,00 lei Garantia de participare - 57,00 lei
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: CATETER VENOS CENTRAL CU 3 SI CU 4 LUMENE IMPREGNAT CU ARGINT 16G
Beschreibung: CATETER VENOS CENTRAL CU 3 SI CU 4 LUMENE IMPREGNAT CU ARGINT 16G, P.U. 150 lei, Valoare max. contract subsecvent 22.500,00 Lei, valoare 360.000,00 lei Garantia de participare - 225,00 lei
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: SET CATETERIZARE ARTERIALA RADIALA
Beschreibung: SET CATETERIZARE ARTERIALA RADIALA, P.U. 75 lei, Valoare max. contract subsecvent 225.000,00 Lei, valoare 3.600.000,00 lei Garantia de participare - 2.250,00 lei
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: SET CATETERIZARE ARTERIALA FEMURALA
Beschreibung: SET CATETERIZARE ARTERIALA FEMURALA, P.U. 75 lei, Valoare max. contract subsecvent 67.500,00 Lei, valoare 1.080.000,00 lei Garantia de participare - 675,00 lei
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: TRANSDUCTORI MASURARE A PRESIUNII ARTERIALE INVAZIV TIP EDWARDS CU O SINGURA CELULA COMPATIBILE CU MONITOARELE SPACELAB/CHEMINST/NIHON KOHDEN/ PHILIPS/ EDAN/MINDRAY
Beschreibung: TRANSDUCTORI MASURARE A PRESIUNII ARTERIALE INVAZIV TIP EDWARDS CU O SINGURA CELULA COMPATIBILE CU MONITOARELE SPACELAB/CHEMINST/NIHON KOHDEN/ PHILIPS/ EDAN/MINDRAY, P.U. 135 lei, Valoare max. contract subsecvent 810.000,00 Lei, valoare 12.960.000,00 lei Garantia de participare - 8.100,00 lei
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: KIT DE MONITORIZARE HEMODINAMICA PRIN TERMODILUTIE EV1000
Beschreibung: KIT DE MONITORIZARE HEMODINAMICA PRIN TERMODILUTIE EV1000, P.U. 2.200,00 lei, Valoare max. contract subsecvent 198.000,00 Lei, valoare 3.168.000,00 lei Garantia de participare - 1.980,00 lei
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: KIT DE INTUBATIE OROTRAHEALA IN URGENTA IN TERAPIE INTENSIVA
Beschreibung: KIT DE INTUBATIE OROTRAHEALA IN URGENTA IN TERAPIE INTENSIVA, P.U. 1.600,00 lei, Valoare max. contract subsecvent 96.000,00 Lei, valoare 1.536.000,00 lei Garantia de participare- 960,00 lei
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: CATETER DE DIALIZA CU DOUA LUMENE
Beschreibung: CATETER DE DIALIZA CU DOUA LUMENE, P.U. 306 lei, Valoare max. contract subsecvent 183.600,00 Lei, valoare 2.937.600,00 lei Garantia de participare- 1.836,00 lei
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: CATETER DE DIALIZA CU TREI LUMENE,
Beschreibung: CATETER DE DIALIZA CU TREI LUMENE, P.U. 352,04 lei, Valoare max. contract subsecvent 211.224,00 Lei, valoare 3.379.584,00 lei Garantia de participare - 2.112,24 lei
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: CATETER VENOS CENTRAL IMPREGNAT CU ANTISEPTIC TIP BIGUANIDA 3 LUMENE
Beschreibung: CATETER VENOS CENTRAL IMPREGNAT CU ANTISEPTIC TIP BIGUANIDA 3 LUMENE, P.U. 202,13 lei, Valoare max. contract subsecvent 30.319,50 Lei, valoare 485.112,00 lei Garantia de participare - 303,19 lei
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: CATETER VENOS CENTRAL IMPREGNAT CU ANTISEPTIC TIP BIGUANIDA 4 LUMENE
Beschreibung: CATETER VENOS CENTRAL IMPREGNAT CU ANTISEPTIC TIP BIGUANIDA 4 LUMENE, P.U. 242,55 lei, Valoare max. contract subsecvent 36.382,50 Lei, valoare 582.120,00 lei Garantia de participare- 363,82 lei
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: SISTEM INCHIS PENTRU RESPIRATIE NONINVAZIVA MECANICA TIP CORT CU CONEXIUNE LA CIRCUITUL VENTILATOR CU 2 BRATE
Beschreibung: SISTEM INCHIS PENTRU RESPIRATIE NONINVAZIVA MECANICA TIP CORT CU CONEXIUNE LA CIRCUITUL VENTILATOR CU 2 BRATE, P.U. 1.400,00 lei, Valoare max. contract subsecvent 210.000,00 Lei, valoare 3.360.000,00 lei Garantia de participare - 2.100,00 lei
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: MANSETA INFUZARE SUB PRESIUNE 500ML SI 1000ML
Beschreibung: MANSETA INFUZARE SUB PRESIUNE 500ML SI 1000ML, P.U. 175 lei, Valoare max. contract subsecvent 262.500,00 Lei, valoare 4.200.000,00 lei Garantia de participare - 2.625,00 lei
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: SET MOBILIZARE SI ROTIRE PACIENT – ATI )+SPITAL
Beschreibung: SET MOBILIZARE SI ROTIRE PACIENT – ATI )+SPITAL, P.U. 420 lei, Valoare max. contract subsecvent 75.600,00 Lei, valoare 1.209.600,00 lei Garantia de participare - 756,00 lei
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: DISPOZITIV BARBOTARE OXIGEN IN SISTEM INCHIS IN APA STERILA
Beschreibung: DISPOZITIV BARBOTARE OXIGEN IN SISTEM INCHIS IN APA STERILA, P.U. 9 lei, Valoare max. contract subsecvent 81.000,00 Lei, valoare 1.296.000,00 lei Garantia de participare - 810,00 lei
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: SISTEM MASURARE PRESIUNE INTRAABDOMINALA
Beschreibung: SISTEM MASURARE PRESIUNE INTRAABDOMINALA, P.U. 276 lei, Valoare max. contract subsecvent 41.400,00 Lei, valoare 662.400,00 lei Garantia de participare- 414,00 lei
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: SET COMPLET OXIGENOTERAPIE CU DEBIT REGLABIL
Beschreibung: SET COMPLET OXIGENOTERAPIE CU DEBIT REGLABIL 38.1 CIRCUIT OXIGENOTERAPIE AIRVO2, P.U. 425 lei, Valoare max. contract subsecvent 382.500,00 Lei, valoare 6.120.000,00 lei 38.2 CANULA OXIGENOTERAPIE SAU ADAPTOR MASCA SAU ADAPTOR TRAHEOSTOMIE, P.U. 175 lei, Valoare max. contract subsecvent 262.500,00 Lei, valoare 4.200.000,00 lei 38.3 CANULA OXIGENOTERAPIE ASIMETRICA, P.U. 190 lei, Valoare max. contract subsecvent 114.000,00 Lei, valoare 1.824.000,00 lei Valoare maxima contract subsecvent 759.000,00 lei Valoare acord cadru 12.144.000,00 lei Garantia de participare- 7.590,00 lei
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: NEBULIZATOR CU CONTROLLER PENTRU AEROSOLI
Beschreibung: NEBULIZATOR CU CONTROLLER PENTRU AEROSOLI 39.1 NEBULIZATOR DE UNIC PACIENT CU PIESA IN T, P.U. 240 lei, Valoare max. contract subsecvent 21.600,00 Lei, valoare 345.600,00 lei 39.2 CONTROLLER DE NEBULIZARE, P.U. 1.160,00 lei, Valoare max. contract subsecvent 34.800,00 Lei, valoare 556.800,00 lei 39.3 SET FORMAT DIN CONTROLLER KIT DE NEBULIZARE, P.U. 6.000,00 lei, Valoare max. contract subsecvent 90.000,00 Lei, valoare 1.440.000,00 lei Valoare maxima contract subsecvent 146.400,00 lei Valoare acord cadru 2.342.400,00 lei Garantia de participare- 1.464,00 lei
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: KIT DE ADMINISTRARE CONTINUA MONITORIZATA A MEDICAMENTELOR PE INJECTOMAT
Beschreibung: KIT DE ADMINISTRARE CONTINUA MONITORIZATA A MEDICAMENTELOR PE INJECTOMAT, P.U. 24 lei, Valoare max. contract subsecvent 21.600,00 Lei, valoare 345.600,00 lei Garantia de participare- 216,00 lei
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: LAVETE MEDICALE ANTIESCARA IMPREGNATE CU ALANTOINA, INCLUSIV PENTRU IGIENIZAREA RANILOR, MUCOASELOR SI OCHILOR
Beschreibung: LAVETE MEDICALE ANTIESCARA IMPREGNATE CU ALANTOINA, INCLUSIV PENTRU IGIENIZAREA RANILOR, MUCOASELOR SI OCHILOR, P.U. 18 lei, Valoare max. contract subsecvent 270.000,00 Lei, valoare 4.320.000,00 lei Garantia de participare- 2.700,00 lei
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: CELULE DE PRESIUNE CU UN SINGUR TRANSDUCTOR DE PRESIUNE SI CU SISTEM INCHIS DE PREZERVARE SANGE PRE-RECOLTARE
Beschreibung: CELULE DE PRESIUNE CU UN SINGUR TRANSDUCTOR DE PRESIUNE SI CU SISTEM INCHIS DE PREZERVARE SANGE PRE-RECOLTARE. P.U. 160 lei, Valoare max. contract subsecvent 144.000,00 Lei, valoare 2.304.000,00 lei Garantia de participare- 1440,00 lei
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: FILTRE SOLUTII LIPIDICE (NUTRIȚIE PARENTERALĂ ȘI PROPOFOL) 24/48 ORE
Beschreibung: FILTRE SOLUTII LIPIDICE (NUTRIȚIE PARENTERALĂ ȘI PROPOFOL) 24/48 ORE, P.U. 80 lei, Valoare max. contract subsecvent 72.000,00 Lei, valoare 1.152.000,00 lei Garantia de participare- 720,00 lei
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: KIT NUTRITIE PACIENT CRITIC
Beschreibung: KIT NUTRITIE PACIENT CRITIC, P.U. 100 lei, Valoare max. contract subsecvent 60.000,00 Lei, valoare 960.000,00 lei Garantia de participare- 600,00 lei
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: MANSETE SI TUBULATURA PENTRU SISTEM DE COMPRESIE VASCULARĂ KENDALL SCD700
Beschreibung: MANSETE SI TUBULATURA PENTRU SISTEM DE COMPRESIE VASCULARĂ KENDALL SCD700 45.1 MANSETE PENTRU LUNGIMEA GENUNCHIULUI DIMENIUNI S/M/L - ADULT, P.U. 170 lei, Valoare max. contract subsecvent 2.550,00 Lei, valoare 40.800,00 lei 45.2 MANSETE PENTRU LUNGIMEA GENUNCHIULUI DIMENSIUNE XL - PACIENT BARIATRIC , P.U. 250 lei, Valoare max. contract subsecvent 3.750,00 Lei, valoare 60.000,00 lei 45.3 MANSETE PENTRU LUNGIMEA COAPSEI DIMENSIUNI S/M/L - ADULT, P.U. 200 lei, Valoare max. contract subsecvent 1.800,00 Lei, valoare 28.800,00 lei 45.4 MANSETE PENTRU LUNGIMEA COAPSEI DETASABILE DIMENSIUNI S/M/L- ADULT, P.U. 300 lei, Valoare max. contract subsecvent 1.800,00 Lei, valoare 28.800,00 lei 45.5 MANSETE PENTRU LABA PICIORULUI DIMENSIUNI M/L - ADULT, P.U. 120 lei, Valoare max. contract subsecvent 3.600,00 Lei, valoare 57.600,00 lei 45.6 TUBULATURA DE SCHIMB COMPATIBILA CU SISTEM DE COMPRESIE VASCULARA KENDALL SCD700, P.U. 250 lei, Valoare max. contract subsecvent 7.500,00 Lei, valoare 120.000,00 lei Valoare maxima contract subsecvent 21.000,00 lei Valoare acord cadru 336.000,00 lei Garantia de participare- 210,00 lei
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: KIT INGRIJIRE PACIENT MULTIREZISTENT
Beschreibung: KIT INGRIJIRE PACIENT MULTIREZISTENT, P.U. 125 lei, Valoare max. contract subsecvent 300.000,00 Lei, valoare 4.800.000,00 lei Garantia de participare- 3.000,00 lei
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: SET POZITIONARI/REPOZITIONARI MULTIPLE PACIENT
Beschreibung: SET POZITIONARI/REPOZITIONARI MULTIPLE PACIENT, P.U. 420 lei, Valoare max. contract subsecvent 252.000,00 Lei, valoare 4.032.000,00 lei Garantia de participare- 2.520,00 lei
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: PACHET PREVENTIE SI INGRIJIRE LEZIUNI DECUBI
Beschreibung: PACHET PREVENTIE SI INGRIJIRE LEZIUNI DECUBIT, P.U. 250 lei, Valoare max. contract subsecvent 450.000,00 Lei, valoare 7.200.000,00 lei Garantia de participare- 4.500,00 lei
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: MASCĂ FACIALĂ ORONAZALĂ NIV FĂRĂ VENTILAȚIE
Beschreibung: MASCĂ FACIALĂ ORONAZALĂ NIV FĂRĂ VENTILAȚIE, P.U. 250 lei, Valoare max. contract subsecvent 75.000,00 Lei, valoare 1.200.000,00 lei Garantia de participare- 750,00 lei
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: KIT STERIL SONDAJ VEZICAL CU SONDA FOLEY SI SENZOR DE TEMPERATURA
Beschreibung: KIT STERIL SONDAJ VEZICAL CU SONDA FOLEY SI SENZOR DE TEMPERATURA, P.U. 110 lei, Valoare max. contract subsecvent 66.000,00 Lei, valoare 1.056.000,00 lei Garantia de participare- 660,00 lei
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: TUB BLOCANT ENDOBRONȘIC
Beschreibung: TUB BLOCANT ENDOBRONȘIC, P.U. 640 lei, Valoare max. contract subsecvent 96.000,00 Lei,valoare 1.536.000,00 lei Garantia de participare- 960,00 lei
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: KIT TRAHEOSTOMIE DILATATIVĂ PERCUTANATĂ (PDT) FOLOSIND UN FIR DE GHIDARE (TEHNICA GRIGGS
Beschreibung: KIT TRAHEOSTOMIE DILATATIVĂ PERCUTANATĂ (PDT) FOLOSIND UN FIR DE GHIDARE (TEHNICA GRIGGS, P.U. 530 lei, Valoare max. contract subsecvent 7.950,00 Lei, valoare 127.200,00 lei Garantia de participare- 79,5 lei
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: KIT TRAHEOSTOMIE DILATATIVĂ PERCUTANATĂ (PDT) FOLOSIND UN FIR DE GHIDARE O PENSĂ DILATATOARE (TEHNICA GRIGGS)
Beschreibung: KIT TRAHEOSTOMIE DILATATIVĂ PERCUTANATĂ (PDT) FOLOSIND UN FIR DE GHIDARE O PENSĂ DILATATOARE (TEHNICA GRIGGS), P.U. 1.150,00 lei, Valoare max. contract subsecvent 17.250,00 Lei, valoare 276.000,00 lei Garantia de participare- 172,50 lei
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: KIT PENTRU TRAHEOSTOMIE DILATATIVĂ PERCUTANATĂ (PDT) CU TUB DE TRAHEOSTOMIE CU MANȘETĂ ÎNTĂRITĂ ȘI INTRODUCTOR
Beschreibung: KIT PENTRU TRAHEOSTOMIE DILATATIVĂ PERCUTANATĂ (PDT) CU TUB DE TRAHEOSTOMIE CU MANȘETĂ ÎNTĂRITĂ ȘI INTRODUCTOR,P.U. 250 lei, Valoare max. contract subsecvent 3.750,00 Lei, valoare 60.000,00 lei Garantia de participare- 37,50 lei
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: KIT PENTRU TRAHEOSTOMIE DILATATIVĂ PERCUTANATĂ (PDT)
Beschreibung: KIT PENTRU TRAHEOSTOMIE DILATATIVĂ PERCUTANATĂ (PDT), flanșă reglabilă, P.U. 190 lei, Valoare max. contract subsecvent 2.850,00 Lei, valoare 45.600,00 lei Garantia de participare- 28,50 lei
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: KIT TRAHEOSTOMIE DILATATIVĂ PERCUTANATĂ (PDT) FOLOSIND UN FIR DE GHIDARE ȘI UN DILATATOR DE 38 FR (TEHNICA CIAGLIA) - TUB DE TRAHEOSTOMIE ÎNTĂRIT, CU MANȘETĂ DE JOASĂ PRESIUNE ÎN FORMĂ DE PARĂ, FLANȘĂ REGLABILĂ
Beschreibung: KIT TRAHEOSTOMIE DILATATIVĂ PERCUTANATĂ (PDT) FOLOSIND UN FIR DE GHIDARE ȘI UN DILATATOR DE 38 FR (TEHNICA CIAGLIA) - TUB DE TRAHEOSTOMIE ÎNTĂRIT, CU MANȘETĂ DE JOASĂ PRESIUNE ÎN FORMĂ DE PARĂ, FLANȘĂ REGLABILĂ , P.U. 890 lei, Valoare max. contract subsecvent 13.350,00 Lei, valoare 213.600,00 lei Garantia de participare - 133,50 lei
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: KIT TRAHEOSTOMIE DILATATIVĂ PERCUTANATĂ (PDT) FOLOSIND UN FIR DE GHIDARE ȘI UN DILATATOR DE 38 FR (TEHNICA CIAGLIA) - TUB DE TRAHEOSTOMIE CU MANȘETĂ, CU FLANȘĂ FIXĂ, FLEXIBILĂ
Beschreibung: KIT TRAHEOSTOMIE DILATATIVĂ PERCUTANATĂ (PDT) FOLOSIND UN FIR DE GHIDARE ȘI UN DILATATOR DE 38 FR (TEHNICA CIAGLIA) - TUB DE TRAHEOSTOMIE CU MANȘETĂ, CU FLANȘĂ FIXĂ, FLEXIBILĂ, P.U. 890 lei, Valoare max. contract subsecvent 13.350,00 Lei, valoare 213.600,00 lei Garantia de participare - 133,50 lei
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: SET PRELEVARE SECRETII TRAHEALE LA PACIENTII INTUBATI
Beschreibung: SET PRELEVARE SECRETII TRAHEALE LA PACIENTII INTUBATI, P.U. 2,2 lei, Valoare max. contract subsecvent 6.600,00 Lei, valoare 105.600,00 lei Garantia de participare- 66,00 lei
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: SET PENTRU ADMINISTRARE IV
Beschreibung: SET PENTRU ADMINISTRARE IV, P.U. 14 lei, Valoare max. contract subsecvent 21.000,00 Lei, valoare 336.000,00 lei Garantia de participare- 210,00 lei
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: SET CATETER ANTIMICROBIAN TRIPLU LUMEN 7F
Beschreibung: SET CATETER ANTIMICROBIAN TRIPLU LUMEN 7F, P.U. 398 lei, Valoare max. contract subsecvent 59.700,00 Lei, valoare 955.200,00 lei Garantia de participare- 597,00 lei
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: SET CATETER ANTIMICROBIAN PATRU LUMENE 7F
Beschreibung: SET CATETER ANTIMICROBIAN PATRU LUMENE 7F, P.U. 520 lei, Valoare max. contract subsecvent 78.000,00 Lei, valoare 1.248.000,00 lei Garantia de participare- 780,00 lei
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: SET CATETER VENOS CENTRAL DIALIZA
Beschreibung: SET CATETER VENOS CENTRAL DIALIZA, P.U. 470 lei, Valoare max. contract subsecvent 42.300,00 Lei, valoare 676.800,00 lei arantia de participare- 423,00 lei
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: SET CATETER VENOS CENTRAL CU 3 SI 4 LUMENE
Beschreibung: SET CATETER VENOS CENTRAL CU 3 SI 4 LUMENE, P.U. 425 lei, Valoare max. contract subsecvent 63.750,00 Lei, valoare 1.020.000,00 lei Garantia de participare- 637,50 lei
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: CATETER VENOS CENTRAL ANTIMICROBIAN CU 2 / 3 / 4 / 5 LUMENE
Beschreibung: CATETER VENOS CENTRAL ANTIMICROBIAN CU 2 / 3 / 4 / 5 LUMENE, P.U. 250 lei, Valoare max. contract subsecvent 75.000,00 Lei, valoare 1.200.000,00 lei Garantia de participare- 750,00 lei
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: TRUSA COMPLETA CATETER VENOS CENTRAL ANTIMICROBIAN CU 2 / 3 / 4 LUMENE
Beschreibung: TRUSA COMPLETA CATETER VENOS CENTRAL ANTIMICROBIAN CU 2 / 3 / 4 LUMENE, P.U. 700 lei, Valoare max. contract subsecvent 105.000,00 Lei, valoare 1.680.000,00 lei Garantia de participare- 1050,00 lei
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: SET CATETER VENOS CENTRAL PE TERMEN LUNG CU INSERTIE DIN VENA PERIFERICA
Beschreibung: SET CATETER VENOS CENTRAL PE TERMEN LUNG CU INSERTIE DIN VENA PERIFERICA, P.U. 1.200,00 lei Valoare max. contract subsecvent 108.000,00 Lei, valoare 1.728.000,00 lei Garantia de participare- 1.080,00 lei
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: SOLUTIE BLOCARE LUMEN CATETER
Beschreibung: SOLUTIE BLOCARE LUMEN CATETER, P.U. 45 lei, Valoare max. contract subsecvent 6.750,00 Lei, valoare 108.000,00 lei Garantia de participare- 67,50 lei
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: BLOCANT BRONSIC SELECTIV
Beschreibung: BLOCANT BRONSIC SELECTIV, P.U. 1.000,00 lei, Valoare max. contract subsecvent 150.000,00 Lei, valoare 2.400.000,00 lei Garantia de participare - 1.500,00 lei
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: FILM PROTECTIE CUTANATA ZONA DE TRAHEOSTOMIE
Beschreibung: FILM PROTECTIE CUTANATA ZONA DE TRAHEOSTOMIE, P.U. 45 lei, Valoare max. contract subsecvent 40.500,00 Lei, valoare 648.000,00 lei Garantia de participare- 405,00 lei
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: PANSAMENT ABSORBANT TRAHEOSTOMIE
Beschreibung: PANSAMENT ABSORBANT TRAHEOSTOMIE, P.U. 16 lei, Valoare max. contract subsecvent 14.400,00 Lei, valoare 230.400,00 lei Garantia de participare- 144,00 lei
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: PANSAMENT PROTECTIE CALCAI
Beschreibung: PANSAMENT PROTECTIE CALCAI P.U. 48 lei, Valoare max. contract subsecvent 86.400,00 Lei, valoare 1.382.400,00 lei Garantia de participare- 864,00 lei
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: PANSAMENT ANTIESCARA SACRALA
Beschreibung: PANSAMENT ANTIESCARA SACRALA P.U. 24 lei, Valoare max. contract subsecvent 43.200,00 Lei, valoare 691.200,00 lei Garantia de participare- 432,00 lei
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: SPRAY CURATARE PLAGI SI LEZIUNI TEGUMENTARE
Beschreibung: SPRAY CURATARE PLAGI SI LEZIUNI TEGUMENTARE P.U. 50 lei, Valoare max. contract subsecvent 22.500,00 Lei, valoare 360.000,00 lei Garantia de participare- 225,00 lei
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: LAVETE CURATARE TEGUMENT CU ESCARE
Beschreibung: LAVETE CURATARE TEGUMENT CU ESCARE P.U. 14 lei, Valoare max. contract subsecvent 42.000,00 Lei, valoare 672.000,00 lei Garantia de participare- 420,00 lei
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: PANSAMENT ANTIMICROBIAN LEZIUNI DE DECUBIT
Beschreibung: PANSAMENT ANTIMICROBIAN LEZIUNI DE DECUBIT P.U. 20 lei, Valoare max. contract subsecvent 60.000,00 Lei, valoare 960.000,00 lei Garantia de participare- 600,00 lei
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: PANSAMENT ABSORBANT LEZIUNI SACRALE
Beschreibung: PANSAMENT ABSORBANT LEZIUNI SACRALE P.U. 40 lei, Valoare max. contract subsecvent 36.000,00 Lei, valoare 576.000,00 lei Garantia de participare- 360,00 lei
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: PANSAMENT ABSORBANT LEZIUNI DE DECUBIT
Beschreibung: PANSAMENT ABSORBANT LEZIUNI DE DECUBIT P.U. 45 lei, Valoare max. contract subsecvent 27.000,00 Lei, valoare 432.000,00 lei Garantia de participare- 270,00 lei
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: PANSAMENT CU SILICON PENTRU PROTECTIE ZONE CU LEZIUNI INTINSE
Beschreibung: PANSAMENT CU SILICON PENTRU PROTECTIE ZONE CU LEZIUNI INTINSE P.U. 30 lei, Valoare max. contract subsecvent 13.500,00 Lei, valoare 216.000,00 lei Garantia de participare- 135,00 lei
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: COMBITUBE REUTILIZABILE AUTOCLAVABILE
Beschreibung: COMBITUBE REUTILIZABILE AUTOCLAVABILE P.U. 500 lei, Valoare max. contract subsecvent 30.000,00 Lei, valoare 480.000,00 lei Garantia de participare- 300,00 lei
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: ACCESORII PENTRU PREVENIREA ESCARELOR ȘI POZIȚIONAREA PACIENTULUI
Beschreibung: ACCESORII PENTRU PREVENIREA ESCARELOR ȘI POZIȚIONAREA PACIENTULUI 80.1 PROTECTOR SACRAL MARE P.U. 1.700,00 lei, Valoare max. contract subsecvent 102.000,00 Lei, valoare 1.632.000,00 lei 80.2 SUPORT CALCAI P.U. 1.000,00 lei, Valoare max. contract subsecvent 60.000,00 Lei, valoare 960.000,00 lei 80.3 SUPORT PENTRU BRAT/GENUNCHI P.U. 800 lei, Valoare max. contract subsecvent 48.000,00 Lei, valoare 768.000,00 lei 80.4 SUPORT PENTRU CAP, FORMA CIRCULARA – INCHIS – ADULT P.U. 700 lei, Valoare max. contract subsecvent 63.000,00 Lei, valoare 1.008.000,00 lei 80.5 SUPORT PENTRU CAP, FORMA CIRCULARA – DESCHIS – ADULT P.U. 600 lei, Valoare max. contract subsecvent 54.000,00 Lei, valoare 864.000,00 lei Valoare max. contract subsecvent 327.000,00 Lei, valoare totala 5.232.000,00 lei Garantia de participare- 3.270,00 lei
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: MONITORIZARE INVAZIVA CU SWAN-GANZ
Beschreibung: MONITORIZARE INVAZIVA CU SWAN-GANZ 81.1.CATETER SWAN-GANZ PENTRU TERMODILUTIE P.U. 560 lei, Valoare max. contract subsecvent 33.600,00 Lei, valoare 537.600,00 lei 81.2.SISTEM DE INJECTARE LA TEMPERATURA CAMEREI P.U. 145 lei, Valoare max. contract subsecvent 8.700,00 Lei, valoare 139.200,00 lei 81.3.INTRODUCATOR PENTRU CATETERUL SWAN-GANZ P.U. 235 lei, Valoare max. contract subsecvent 14.100,00 Lei, valoare 225.600,00 lei 81.4.TRADUCTOR DE PRESIUNE SIMPLU, ADULT, DE UNICA FOLOSINTA P.U. 105 lei, Valoare max. contract subsecvent 6.300,00 Lei, valoare 100.800,00 lei 81.5.Valoare max. contract subsecvent 62.700,00 Lei, valoare totala 1.003.200,00 lei Garantia de participare- 627,00 lei
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: KIT INGRIJIRE PACIENT CU PLAGI DIFICILE
Beschreibung: KIT INGRIJIRE PACIENT CU PLAGI DIFICILE 82.1 PANSAMENT ANTIBIOFILM DIN HIDROFIBRE CU IONI DE ARGINT P.U. 15,7 lei 82.2 PANSAMENT ANATOMIC, IMPERMEABIL, ADEZIV, DIN HIDROFIBRE, SPUMA POLIURETANICA SI SILICON PENTRU ZONA SACRALA P.U. 41,92 lei 82.3 PANSAMENT ANATOMIC, ANTIMICROBIAN, IMPERMEABIL, ADEZIV, DIN HIDROFIBRE, SPUMA POLIURETANICA SI SILICON PENTRU ZONA SACRALA P.U. 90,38 lei 82.4 PANSAMENT ANATOMIC, IMPERMEABIL, ADEZIV, DIN HIDROFIBRE, SPUMA POLIURETANICA SI SILICON PENTRU CALCAI P.U. 203,18 lei 82.5 PANSAMENT ANATOMIC, ANTIMICROBIAN, IMPERMEABIL, ADEZIV, DIN HIDROFIBRE, SPUMA POLIURETANICA SI SILICON PENTRU CALCAI P.U. 107,86 lei Valoare max. contract subsecvent 56.949,00 Lei, valoare 911.184,00 lei Garantia de participare- 569,49 lei
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: PACHET INGRIJIRE ESCARE PACIENT CRITIC
Beschreibung: PACHET INGRIJIRE ESCARE PACIENT CRITIC SOLUTIE PENTRU IRIGAREA PLAGILOR PE BAZA DE BETAINA SI POLIHEXANIDA, EFICACE IMPOTRIVA GERMENILOR MDRO PASTA PE BAZA DE ALGINAT SI ARGINT PANSAMENT SUPERABSORBANT PENTRU RĂNI ȘI CĂRBUNE ACTIV INDICAT IN GESTIONAREA EXCESULUI DE EXUDAT ȘI MIROSULUI NEPLĂCUT, STERIL, COMPUS DIN 6 STRATURI PANSAMENT STERIL, ABSORBANT, COMPUS DIN MINIM 5 STRATURI PANSAMENT STERIL, ABSORBANT, FORMA PERMITE MONTAREA LUI PE ZONE DE CONTUR, DE TIP CALCAI. PANSAMENT STERIL, ABSORBANT, FORMA PERMITE MONTAREA LUI IN ZONA SACRALA, COMPUS DIN MINIM 5 STRATURI. Valoare max. contract subsecvent 71.250,00 Lei, valoare 1.140.000,00 lei Garantia de participare- 712,50 lei
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: SIGILARE DISPOSITIVE DE ACCESS VASCULAR
Beschreibung: SIGILARE DISPOSITIVE DE ACCESS VASCULAR P.U. 40 lei, Valoare max. contract subsecvent 12.000,00 Lei, valoare 192.000,00 lei Garantia de participare- 120,00 lei
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: SIGILANT PENTRU DISPOZITIVE DE ACCES VASCULAR
Beschreibung: SIGILANT PENTRU DISPOZITIVE DE ACCES VASCULAR P.U. 45 lei, Valoare max. contract subsecvent 54.000,00 Lei, valoare 864.000,00 lei Garantia de participare - 540,00 lei
Interne Kennung: 85