See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Koszęcin w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli, nasiennictwa i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej w tym obsługa PAD, utrzymania obiektów leśnych, pozyskania i zrywki drewna oraz prac związanych z obsługą Ośrodka Hodowli Zwierzyny, konserwacji skrzynek lęgowych, gospodarki łąkowo-rolnej, specjalistycznego przygotowania gleby na poczet roku przyszłego, rozdrabniania pozostałości pozrębowych, oprysku przeciwko chwastom – do wykonania na terenie Nadleśnictwa Koszęcin w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli, nasiennictwa i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, utrzymania obiektów leśnych, pozyskania i zrywki drewna oraz prac związanych z obsługą Ośrodka Hodowli Zwierzyny, konserwacji skrzynek lęgowych, gospodarki łąkowo-rolnej, specjalistycznego przygotowania gleby na poczet roku przyszłego, rozdrabniania pozostałości pozrębowych, oprysku przeciwko chwastom – do wykonania na terenie Nadleśnictwa Koszęcin w roku 2026 wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Szacunkowa wartość zamówienia uwzględnia zamówienie podstawowe, prawo opcji o wartości 30% zamówienia podstawowego oraz zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP o wartości 50% zamówienia podstawowego.
Interne Kennung: ZG.270.9.2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft, 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I – leśnictwa: Kalina, Boronów
Beschreibung: Prace z zakresu hodowli, nasiennictwa i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, utrzymania obiektów leśnych, pozyskania i zrywki drewna w leśnictwach: Kalina, Boronów.
Interne Kennung: Pakiet I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30% Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z § 11 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). Szacunkowa wartość zamówienia uwzględnia zamówienie podstawowe, prawo opcji o wartości 30% zamówienia podstawowego oraz zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP o wartości 50% zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II – leśnictwa: Cieszowa, Lipowiec
Beschreibung: Prace z zakresu hodowli, nasiennictwa i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, utrzymania obiektów leśnych, pozyskania i zrywki drewna w leśnictwach: Cieszowa, Lipowiec.
Interne Kennung: Pakiet II
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III – leśnictwo Kamienica
Beschreibung: Prace z zakresu hodowli, nasiennictwa i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, utrzymania obiektów leśnych, pozyskania i zrywki drewna w leśnictwie Kamienica.
Interne Kennung: Pakiet III
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV – leśnictwa: Koszęcin, Piłka, Strzebiń, Brusiek, Piasek, Kalety, obsługa PAD, OHZ, konserwacja skrzynek lęgowych
Beschreibung: Prace z zakresu hodowli, nasiennictwa i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, utrzymania obiektów leśnych, pozyskania i zrywki drewna w leśnictwach: Koszęcin, Piłka, Strzebiń, Brusiek, Piasek, Kalety, obsługa PAD, gospodarka łowiecka w OHZ, konserwacja skrzynek lęgowych we wszystkich leśnictwach Nadleśnictwa Koszęcin.
Interne Kennung: Pakiet IV
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V – leśnictwa: Dyrdy, Zielona
Beschreibung: Prace z zakresu hodowli, nasiennictwa i ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, utrzymania obiektów leśnych, pozyskania i zrywki drewna w leśnictwach: Dyrdy, Zielona.
Interne Kennung: Pakiet V
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI – pakiet specjalistyczny: wszystkie leśnictwa Nadleśnictwa Koszęcin
Beschreibung: Prace z zakresu awansowego przygotowania gleby na poczet roku przyszłego, rozdrabniania pozostałości pozrębowych, oprysku powierzchni przeciwko chwastom, ochrony przeciwpożarowej we wszystkich leśnictwach Nadleśnictwa Koszęcin.
Interne Kennung: Pakiet VI
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VII – gospodarka łąkowo-rolna: wszystkie leśnictwa Nadleśnictwa Koszęcin
Beschreibung: Prace z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej we wszystkich leśnictwach Nadleśnictwa Koszęcin.
Interne Kennung: Pakiet VII
Haupteinstufung (cpv): 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft