2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Łagów w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa, nasiennictwa, utrzymania obiektów edukacyjnych i turystycznych i porządkowania zadrzewień oraz prace z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Łagów w roku 2026.
Interne Kennung: SA.270.1.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I Gospodarka leśna w leśnictwach Nieskurzów, Jeleniów i Paprocice
Beschreibung: Pakiet I Gospodarka leśna w leśnictwach Nieskurzów, Jeleniów i Paprocice obejmujący prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania obiektów edukacyjnych i turystycznych i porządkowania zadrzewień oraz prace z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej.
Interne Kennung: Pakiet I Gospodarka leśna w leśnictwach Nieskurzów, Jeleniów i Paprocice
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 30% Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II Gospodarka leśna w leśnictwach Planta i Baćkowice
Beschreibung: Pakiet II Gospodarka leśna w leśnictwach Planta i Baćkowice obejmujący prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna.
Interne Kennung: Pakiet II Gospodarka leśna w leśnictwach Planta i Baćkowice
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III Gospodarka leśna w leśnictwach Orłowiny i Widełki
Beschreibung: Pakiet III Gospodarka leśna w leśnictwach Orłowiny i Widełki obejmujący prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, utrzymania obiektów edukacyjnych i turystycznych oraz prace z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej.
Interne Kennung: Pakiet III Gospodarka leśna w leśnictwach Orłowiny i Widełki
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV Gospodarka leśna w leśnictwach Bardo, Łukawa i Chańcza
Beschreibung: Pakiet IV Gospodarka leśna w leśnictwach Bardo, Łukawa i Chańcza obejmujący prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, oraz prace z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej.
Interne Kennung: Pakiet IV Gospodarka leśna w leśnictwach Bardo, Łukawa i Chańcza
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V Gospodarstwo Szkółkarskie Szumsko
Beschreibung: Pakiet V Gospodarstwo Szkółkarskie Szumsko obejmujący prace z zakresu szkółkarstwa, nasiennictwa, utrzymania obiektów edukacyjnych i turystycznych i porządkowania zadrzewień.
Interne Kennung: Pakiet V Gospodarstwo Szkółkarskie Szumsko
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung