598545-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Verwaltung von Finanzmärkten – VPOS és qvik fizetést biztosító szolgáltatások
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: VPOS és qvik fizetést biztosító szolgáltatások
Beschreibung: VPOS és qvik fizetést biztosító szolgáltatások 24 hónapra Nyertes ajánlattevőnek a VPOS fizetési felületen keresztül tervezetten 3 823 091 darab bankkártyás fizetési művelet, a QVIK fizetési felületen pedig tervezetten 728 203 darab qvik fizetési művelet lebonyolítását kell biztosítania. Várható tranzakciók száma 24 hónapra számítva: - VPOS 3 823 091 db - qvik 728 203 db
Interne Kennung: EKR000620822026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárást a Kbt. 81. §-a szerinti uniós nyílt közbeszerzési eljárás szabályai szerint folytatja le.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66150000 Verwaltung von Finanzmärkten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: VPOS fizetést biztosító szolgáltatás
Beschreibung: Közvetlen elektronikus bankkártyás (VPOS) fizetést biztosító szolgáltatás beszerzése a NAV-Mobil applikációban, valamint a NAV webes felületein. Ajánlatkérő a szolgáltatás biztosítása érdekében keretszerződést kíván kötni. Keretösszeg: nettó 1 647 991 847 Ft, melynek 70%-ára vállal lehívási kötelezettséget Ajánlatkérő. Ajánlatkérő az ajánlattevő részéről a műszaki leírásban meghatározott feltételeknek megfelelő szolgáltatások biztosítását várja. Ajánlattevő a VPOS szolgáltatásra csak a webes felületekre vagy csak mobil applikációs szolgáltatásra vonatkozóan az ajánlatát nem szűkítheti, illetve egyes adónemekre sem szűkítheti az ajánlatát. Az ajánlattevő feladata az elektronikus fizetési funkciókat magas szinten kiszolgáló szolgáltatások biztosítása, valamint a bevezetés időszakára a szolgáltatásokhoz történő kapcsolódását támogató, az adott szolgáltatást teljes mértékben ismerő szakemberek biztosítása. A szolgáltatás definíciója, ajánlattevővel szembeni szakmai elvárások: a) Tranzakciók azonosíthatósága: az egyes tranzakciók beazonosíthatóságát biztosítani kell. b) Visszajelzés: a szolgáltatásnak visszajelzéseket szükséges küldenie a NAV informatikai rendszerei felé a tranzakcióval és annak eredményével kapcsolatban az esemény bekövetkezése után közvetlenül, késedelem, időzített küldés nélkül (azonnali visszajelzés). c) Tranzakciók adatainak lekérdezhetősége: biztosítani szükséges az egyes tranzakciók vonatkozásában utólagos lekérdezési lehetőséget. d) Elvárás, hogy a Szolgáltató műszakilag és funkcionálisan legyen képes a pénzforgalom lebonyolításáról szóló 35/2017. (XII. 14.) MNB rendelet szerinti adatbeviteli megoldás kezelésére (AFR2). e) Teljeskörű kereskedői vezérlőpanel biztosítása a tranzakciók valós idejű követésére és a szolgáltatás monitorozására f) Biztosítani kell a szolgáltatáson közlekedő adatok megfelelő védelmét úgy, hogy azt kizárólag a címzett tudja értelmezni és feldolgozni g) Biztosítani szükséges a felhasználók által VPOS esetén megadott bankkártya adatok biztonságos kezelését és megfelelő módon történő továbbítását a kártyakibocsátó felé. h) Többnyelvű működés: a kártya elfogadói szolgáltatás esetében a szolgáltatásnak elérhetőnek kell lennie magyar és angol nyelven. i) Pénznemek kezelése: a kártya elfogadói szolgáltatásnak biztosítani kell magyar forint (HUF), pénznemben indított tranzakciók lebonyolítását. j) Elszámolás: a VPOS fizetési szolgáltatás esetében a bankkártyás tranzakciókhoz tartozó összegeket Tranzakciós nap +1 munkanapos határidővel el kell számolni a NAV által megjelölt pénzforgalmi számlaszámra. k) Analitika VPOS: Az adott napi utaláshoz mellékelni szükséges – műszaki leírás melléklete szerint – az érintett tranzakciókat tartalmazó analitikát az utalást követő 12 órán belül. l) Jutalék: biztosítani kell, hogy a NAV által megjelölt számlaszámra az ügyfél által befizetett teljes összeg elszámolásra kerüljön, a jutalék felszámítása időszakosan havonta utólagosan történjen. m) Terhelés: a szolgáltatás vonatkozásában elvárás, hogy naptári óránként legalább 41.500 tranzakciót is képes legyen futtatni. (A NAV informatikai rendszeréből időszakosan – pl. gépjárműadó befizetési időszak – jelentősen megnövekedett mennyiségű fizetési kérés problémamentes kiszolgálása érdekében.). Amennyiben a NAV a VPOS fizetési szolgáltatás működésével kapcsolatban fennakadást tapasztal, a fennakadással érintett időszak naptári óráira vonatkozón megvizsgálja, hogy a műszaki leírásnak megfelelően teljesültek a tranzakciós darabszámra vonatkozó elvárások. n) Válaszidők: az adatkapcsolatokat illetően gondoskodni kell arról, hogy a kérdés válasz alapú kommunikáció válasz ideje ne haladja meg a 6 másodpercet. Az átlagosan elvárt válaszidő 1 másodperc. A kommunikációs válaszidő alatt az Ügyfél fizetési szándékának kezdeményezése és a Szolgáltató normál üzemi működése során adott válaszüzenet közötti időszakot kell érteni. o) Operációs rendszerek: a fizetési folyamatnak működnie kell a 10 vagy magasabb Android és iOS 15 vagy annál magasabb számú rendszerverziókat futtató eszközökön. A biztonsági vagy más okokból elavult rendszerverziókon a működés nem elvárt. A NAV webes alapú szolgáltatásai esetében, ha a NAV webes szolgáltatása elérhető, a fizetési szolgáltatásnak is biztosítottnak kell lennie. p) Teljeskörű technikai dokumentáció csomag, tesztrendszer és mintakód átadása az implementáció támogatására. q) A Szolgáltató tudomásul veszi, hogy a felhasználó tudjon választani a NAV saját mobil kliensében az általa nyújtott fizetési szolgáltatás és a további NAV által nyújtott fizetési szolgáltatások között. r) NAV web alapú szolgáltatásainak támogatása: A NAV által üzemeltetett web alapú felületek esetében a Szolgáltatónak teljeskörű szakmai támogatást kell nyújtania a szolgáltatás integrációjához. s) Tesztkörnyezet biztosítása: a NAV egyedileg fejlesztett szoftvere kapcsolódik a fizetési funkciókat biztosító szolgáltatáshoz, melynek tesztelése elengedhetetlen a bevezetést megelőzően, ezért az igénybe venni kívánt szolgáltatásnak elérhetőnek kell lennie külön létrehozott tesztkörnyezetben is, ahol valamennyi funkciója tesztelhető. Elvárás, hogy a tesztkörnyezet minden funkciója teljes mértékben megegyezzen az éles rendszer funkcióival és tesztelési folyamatok teljeskörűen biztosítva legyenek. Ehhez kapcsolódóan elvárás dedikált IT Support mind az implementáció, mind a tesztelés és üzemeltetés során. t) Elvárt kommunikációs protokoll: a szolgáltatás éles üzembe helyezéséig elvárás, hogy a Szolgáltató a NAV oldaláról felmerülő implementációs, tesztelési kérdésekre, problémákra a bejelentést követően maximum 1 munkanapon belül tájékoztatást adjon. A NAV ehhez a JIRA rendszerében külön ServiceDesk területet biztosít, ennek hiányában a bejelentések kizárólag emailen keresztül tehetők a NAV részéről. folytatás a BT-300 mezőben
Interne Kennung: EKR000620822026/1
Los: LOT-0002
Titel: QVIK fizetést biztosító szolgáltatás
Beschreibung: A qvik fizetési móddal történő fizetésekre vonatkozó beszerzés a NAV-Mobil applikációban, valamint a NAV webes felületein. Ajánlatkérő a szolgáltatás biztosítása érdekében keretszerződést kíván kötni. Keretösszeg: nettó 224 435 811 Ft, melynek 70%-ára vállal lehívási kötelezettséget Ajánlatkérő. Ajánlatkérő az ajánlattevő részéről az alábbiakban meghatározott feltételeknek megfelelő szolgáltatások biztosítását várja. Ajánlattevő a qvik fizetési szolgáltatásokra külön-külön részajánlatot nem nyújthat be, csak a webes felületekre, vagy csak mobil applikációs szolgáltatásra vonatkozóan az ajánlatát nem szűkítheti, illetve egyes adónemekre sem szűkítheti az ajánlatát. Ajánlattevő feladata az elektronikus fizetési funkciókat magas szinten kiszolgáló szolgáltatások biztosítása, valamint a bevezetés időszakára a szolgáltatásokhoz történő kapcsolódását támogató, az adott szolgáltatást teljes mértékben ismerő szakemberek biztosítása. A műszaki leírásban szereplő qvik-link és qvik-QR fizetési szolgáltatások vonatkozásában az Ajánlatkérő nem rendelkezik a tranzakciószámokra vonatkozó pontos adatokkal, tekintettel arra, hogy ezen fizetési szolgáltatást az Ajánlatkérő jelenleg még nem biztosítja, az előzetes várakozások szerint 2026-ban a tranzakciók körülbelül 16%-a fog a qvik-link, illetve qvik-QR fizetési móddal megvalósulni. A szolgáltatás definíciója, ajánlattevővel szembeni szakmai elvárások: Az alap implementációval elérhető szolgáltatás csomag részeként kötelezően biztosítandó: a) Tranzakciók azonosíthatósága: az egyes tranzakciók beazonosíthatóságát biztosítani kell. b) Visszajelzés: a szolgáltatásnak visszajelzéseket szükséges küldenie a NAV informatikai rendszerei felé a tranzakcióval és annak eredményével kapcsolatban az esemény bekövetkezése után közvetlenül, késedelem, időzített küldés nélkül (azonnali visszajelzés). c) Tranzakciók adatainak lekérdezhetősége: biztosítani szükséges az egyes tranzakciók vonatkozásában utólagos lekérdezési lehetőséget. d) Elvárás, hogy a Szolgáltató műszakilag és funkcionálisan legyen képes a pénzforgalom lebonyolításáról szóló 35/2017. (XII. 14.) MNB rendelet szerinti adatbeviteli megoldás kezelésére (AFR2). (qvik-link, qvik-QR) e) Teljeskörű kereskedői vezérlőpanel biztosítása a tranzakciók valós idejű követésére és a szolgáltatás monitorozására f) Biztosítani kell a szolgáltatáson közlekedő adatok megfelelő védelmét úgy, hogy azt kizárólag a címzett tudja értelmezni és feldolgozni (pl.: üzenethitelesítés). g) Pénznemek kezelése: a szolgáltatásnak biztosítani kell magyar forint (HUF), pénznemben indított tranzakciók lebonyolítását. h) Elszámolás: A qvik fizetési szolgáltatások esetében a befizetések közvetlenül és azonnali átutalással a NAV által megjelölt államháztartási pénzforgalmi számlaszámokra érkeznek. A szolgáltatónak biztosítania kell, hogy az adózó egy fizetési tranzakcióval több adónemet is rendezni tudjon úgy, hogy a befizetések összege közvetlenül a NAV által megjelölt bankszámlákra érkezzenek be. i) Jutalék: biztosítani kell, hogy a NAV által megjelölt számlaszámra az ügyfél által befizetett teljes összeg elszámolásra kerüljön, a jutalék felszámítása havonta, utólagosan történjen. j) Terhelés: a szolgáltatás vonatkozásában elvárás, hogy naptári óránként legalább 41.500 tranzakciót is képes legyen futtatni. (A NAV informatikai rendszeréből időszakosan – pl. gépjárműadó befizetési időszak – jelentősen megnövekedett mennyiségű fizetési kérés problémamentes kiszolgálása érdekében.). Amennyiben a NAV a qvik fizetési szolgáltatás működésével kapcsolatban fennakadást tapasztal, a fennakadással érintett időszak naptári óráira vonatkozón megvizsgálja, hogy a műszaki leírásnak megfelelően teljesültek a tranzakciós darabszámra vonatkozó elvárások. k) Válaszidők: az adatkapcsolatokat illetően gondoskodni kell arról, hogy a kérdés válasz alapú kommunikáció válaszideje ne haladja meg az 6 másodpercet. Az átlagosan elvárt válaszidő 1 másodperc. A kommunikációs válaszidő alatt az Ügyfél fizetési szándékának kezdeményezése és az ügyfél banki applikációjának megnyitása közötti időszakot kell érteni. l) Operációs rendszerek: a fizetési folyamatnak működnie kell a 10 vagy magasabb Android és iOS 15 vagy annál magasabb számú rendszerverziókat futtató eszközökön. A biztonsági vagy más okokból elavult rendszerverziókon a működés nem elvárt. A NAV webes alapú szolgáltatásai esetében, ha a NAV webes szolgáltatása elérhető, a fizetési szolgáltatásnak is biztosítottnak kell lennie. m) Teljeskörű technikai dokumentáció csomag, tesztrendszer és mintakód átadása az implementáció és a továbbfejlesztések támogatására. n) NAV Mobil applikáció támogatása: a NAV saját mobil kliensében a felhasználó fizetési mód választása esetén, az adott fizetési módhoz kapcsolódóan kell tudnia az adott szolgáltatást biztosító Szolgáltatónak integrálódnia a NAV alkalmazásához. o) A Szolgáltató tudomásul veszi, hogy a felhasználó tudjon választani a NAV saját mobil kliensében az általa nyújtott fizetési szolgáltatás és a további NAV által nyújtott fizetési szolgáltatások között. p) Tesztkörnyezet biztosítása: a NAV egyedileg fejlesztett szoftvere kapcsolódik a fizetési funkciókat biztosító szolgáltatáshoz, melynek tesztelése elengedhetetlen a bevezetést megelőzően, ezért az igénybe venni kívánt szolgáltatásnak elérhetőnek kell lennie külön létrehozott tesztkörnyezetben is, ahol valamennyi funkciója tesztelhető. Elvárás, hogy a tesztkörnyezet minden funkciója teljes mértékben megegyezzen az éles rendszer funkcióival és tesztelési folyamatok teljeskörűen biztosítva legyenek. Ehhez kapcsolódóan elvárás dedikált IT Support mind az implementáció, mind a tesztelés és üzemeltetés során. folytatás a BT-300 mezőben
Interne Kennung: EKR000620822026/2