See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Extinderea sistemului de canalizare apa uzata menajera din Oras Pogoanele in localitatea Padina, Judetul Buzau
Beschreibung: Compania de Apa Buzau este operator regional de servicii de alimentare cu apa si de canalizare si isi desfasoara activitatea pe raza judetului Buzau. Principalele lucrari ce se vor executa in cadrul acestei investitii constau in: 1. Reţea de canalizare apă uzată menajeră gravitaţională având lungimea totală de L=60089m, echipată cu 1392 cămine de vizitare; 2. Staţii de pompare ape uzate menajere - 17 buc; 3. Conducte de refulare apă uzată în lungime de L=18242m; 4. Cămine de racord – 1550 buc. Lucrarile se vor executa pe teritoriul unitati administrative UAT Pogoanele si UAT Padina, atat in intravilanul cat si in extravilanul, fiind amplasate pe domeniul public. Valoarea fara TVA: 71.535.710,42 lei fara TVA din care 60.000,00 lei organizarea de santier. Valoarea estimată a contractului nu include “cheltuieli diverse și neprevăzute”. Suma aferenta procentului de diverse si neprevazute, astfel cum acestea au fost definite in Devizul General este de 860,566.92 lei fara TVA si nu este cuprinsa in valoarea estimata a contractului sectorial. Numarul de zile până la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 15 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde o singura data, in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificari cu 10 zile inainte de data limita de primire a ofertelor. In conformitate cu prevederile art 29 alin 3 din HG 394/2016, entitatea contractanta va raspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit.
Interne Kennung: PNRR 2023
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Principalele lucrări ce se vor executa în cadrul acestei investiţii constau în: 1. Reţea de canalizare apă uzată menajeră gravitaţională având lungimea totală de L=60089m, echipată cu 1392 cămine de vizitare; 2. Staţii de pompare ape uzate menajere - 17 buc; 3. Conducte de refulare apă uzată în lungime de L=18242m; 4. Cămine de racord – 1550 buc..
Interne Kennung: 1