598614-2026 - Wettbewerb
Finnland – Bauarbeiten – KVR-urakka, TVT Pääskysillankatu 4
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: KVR-urakka, TVT Pääskysillankatu 4
Beschreibung: Uudisrakennusten rakentaminen kvr-urakkamallilla; Turun Pääskyvuoren alueelle toteutettava asuinkerrostalo ja pysäköintihalli pihatöineen. Hankkeen urakkamuotona on kiinteähintainen kokonaisvastuu-urakka (KVR-urakka), sisältäen rakennus- ja talotekniset työt sekä tarjouspyynnön mukaisten suunnitelmien, sekä työ- ja toteutussuunnitelmien valmiiksi saattaminen pohjatutkimuksen ja suunnitteluohjeen lähtötietojen pohjalta, urakka-asiakirjojen mukaisesti. Hanke sisältää yhden A-energialuokan asuinkerrostalon n. 2300 k-m2. Tämän lisäksi tontille rakennetaan urakkaohjelman mukaisia pysäköintihalli- pihakansi- ja kulkualueita. Ajoliittymät tontille toteutetaan suunnitelmien mukaisesti.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-053331-LOT-0001