See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy. Zostało podzielone na 12 części: 1. część nr 1: Wał Średnicowy, Fosa Morszyńska, Fosa Bernardyńska Woda. 2. część nr 2: Kanał Zaborowski, kanał Lipkowski oraz Stawy Brustmana. 3. część nr 3: Kanał Grabowski, Kanał Imieliński i Kanał Bokserski. 4. część nr 4: Kanał Jeziorki, Kolektor B-4 i Kolektor B-2. 5. część nr 5: Kanał „W” i kanał Sielecki. 6. część nr 6: Kanał Rembertowski (I i II) i Kanał w ul. Strażackiej. 7. część nr 7: Kanał Główny „A” i Kanał Siekierkowski. 8. część nr 8: rów Piaseczyński i Kanał Piaseczyński. 9. część nr 9: Kanał Bródnowski i Kanał nr 26. 10. część nr 10: Kanał Nowa Ulga i Kanał Nowe Ujście. 11. część nr 11: Kanał Gocławski i Kanał Kawęczyński. 12. część nr 12: Kanał Wystawowy. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany dla każdej z części w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącymi załączniki nr 1.1 - 1.12 do SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: 50/PN/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie zastosowanie przepisu art. 138 ust. 2 pkt 2) PZP tj. skrócenia terminu składania ofert: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 137 ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w przypadku, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Prace utrzymaniowe koryt kanałów winny być prowadzone dwa razy do roku. Corocznie I etap prac utrzymaniowych był wykonany do końca sierpnia a II etap prac w zależności warunków pogodowych do końca listopada lub 15 grudnia. Roślinność porastająca koryta ostatni raz była wykoszona w IV kwartale 2025 r. Obecne warunki atmosferyczne sprzyjają rozrostowi roślinności na skarpach i w dnie kanału. Rozrost roślinności spowalnia i utrudnia spływ ze zlewni co przy nawalnych deszczach grozi wystąpieniem wód z koryta. W celu zapewnienia bezpieczeństwa powodziowego i niedopuszczenia do wystąpienia lokalnych potopień terenów zabudowy mieszkaniowej i infrastruktury drogowej konieczne jest w trybie pilnym wyłonienie wykonawców prac utrzymaniowych poszczególnych obiektów i przystąpienie bez zbędnej zwłoki do prac utrzymaniowych. Procedura udzielania zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego jest procedurą czasochłonną. Oprócz podstawowych czynności związanych z badaniem ofert należy liczyć się z koniecznością wzywania Oferentów do wyjaśnień, co znacznie wydłuży procedurę przetargową. Dlatego zasadne jest skrócenie terminu składania ofert z 35 dni do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, bo w zasadniczy sposób przyspieszy to procedurę wyłonienia wykonawców i pozwoli na realizację w IV kwartale prac utrzymaniowych, gwarantujących bezpieczny odpływ wód ze zlewni. Rozpoczęcie prac utrzymaniowych na początku listopada nie będzie gwarantowało w okresie jesiennym bezpiecznego odpływu wód w przypadku długotrwałych lub nawalnych opadów deszczy co skutkować będzie potopieniami i odszkodowaniami. Całe postępowanie przetargowe będzie prowadzone przy użyciu środków komunikacji elektronicznej wobec powyższego od dnia opublikowania postępowania przetargowego potencjalni Oferenci będą mieli dostęp do materiałów stanowiących podstawę do oszacowania wartości zamówienia dla poszczególnych części zamówienia i przygotowania ofert. Skrócenie terminu składania ofert do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej nie będzie rodziło niekorzystnych skutków dla potencjalnych Oferentów oraz zapewni konkurencyjność.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90720000 Umweltschutz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90721000 Dienstleistungen im Bereich Umweltsicherheit, 90721800 Schutz vor natürlichen Risiken oder Gefahren, 45246400 Hochwasserschutzarbeiten, 90470000 Reinigung von Abwässerkanälen, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 71313000 Umwelttechnische Beratung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 Wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy. Zostało podzielone na 12 części: 1. część nr 1: Wał Średnicowy, Fosa Morszyńska, Fosa Bernardyńska Woda. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany dla każdej z części w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącymi załączniki nr 1.1 do SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Części 1
Los: LOT-0002
Titel: Części 2 Wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy. Zostało podzielone na 12 części: 2) Część 2 – Kanał Zaborowski, Kanał Lipkowski oraz Stawy Brustmana, 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany dla każdej z części w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącymi załączniki nr 1.2 do SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Części 2
Los: LOT-0003
Titel: Części 3 Wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy. Zostało podzielone na 12 części: 3) Część 3 – Kanał Grabowski, Kanał Imieliński i Kanał Bokserski 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany dla każdej z części w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącymi załączniki nr 1.3 do SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Części 3
Los: LOT-0004
Titel: Części 4 Wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy. Zostało podzielone na 12 części: 4) Część 4 - Kanał Jeziorki, Kolektor B-4 i Kolektor B-2. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany dla każdej z części w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącymi załączniki nr 1.4 do SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Części 4
Los: LOT-0005
Titel: Części 5 Wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy. Zostało podzielone na 12 części: 5) Część 5 - Kanał „W” i kanał Sielecki. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany dla każdej z części w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącymi załączniki nr 1.5 do SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Części 5
Los: LOT-0006
Titel: Części 6 Wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy. Zostało podzielone na 12 części: 6) Część 6 - Kanał Rembertowski (I i II) i Kanał w ul. Strażackiej. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany dla każdej z części w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącymi załączniki nr 1.6 do SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Części 6
Los: LOT-0007
Titel: Części 7 Wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy. Zostało podzielone na 12 części: 7) Część 7 - Kanał Główny „A” i Kanał Siekierkowski. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany dla każdej z części w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącymi załączniki nr 1.7 do SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Części 7
Los: LOT-0008
Titel: Części 8 Wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy. Zostało podzielone na 12 części: 8) Część 8 - rów Piaseczyński i Kanał Piaseczyński. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany dla każdej z części w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącymi załączniki nr 1.8 do SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Części 8
Los: LOT-0009
Titel: Części 9 Wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy. Zostało podzielone na 12 części: 9) Część 9 - Kanał Bródnowski i Kanał nr 26. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany dla każdej z części w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącymi załączniki nr 1.9 do SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Części 9
Los: LOT-0010
Titel: Części 10 Wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy. Zostało podzielone na 12 części: 10) Część 10 - Kanał Nowa Ulga i Kanał Nowe Ujście. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany dla każdej z części w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącymi załączniki nr 1.10 do SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Części 10
Los: LOT-0011
Titel: Części 11 Wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy. Zostało podzielone na 12 części: 11) Część 11 - Kanał Gocławski i Kanał Kawęczyński. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany dla każdej z części w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącymi załączniki nr 1.11 do SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Części 11
Los: LOT-0012
Titel: Części 12 Wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w latach 2026-2027 prac utrzymaniowych koryt kanałów i wybranych obiektów gospodarki wodnej w granicach Warszawy. Zostało podzielone na 12 części: 12) Część 12 - Kanał Wystawowy 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany dla każdej z części w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącymi załączniki nr 1.12 do SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: Części 12