2. Verfahren
Verfahren
Titel: Arbejdstøj
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb og levering af arbejdstøj til kommunens relevante fagområder. Rammeaftalen omfatter levering af arbejdstøj og tilhørende beklædningsartikler, herunder måltagning, tilpasning, udskiftning, logistik samt eventuelle tilknyttede serviceydelser. Leverandøren skal kunne tilbyde en samlet, driftssikker og fleksibel løsning, der sikrer høj kvalitet, god pasform, funktionalitet og komfort for medarbejderne. Løsningen skal understøtte kommunens behov for ensartethed, effektiv administration samt en stabil forsyning af arbejdstøj i hele rammeaftalens løbetid. De udbudte varer omfatter blandt andet arbejdsbukser, jakker, veste, sweatshirts, T-shirts, skjorter, regnbeklædning, høj synlighedsbeklædning samt øvrige beklædningsartikler, som nærmere specificeret i tilbudslisten.
Interne Kennung: 082026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet vedrører arbejdstøj til Næstved kommune - se mere i udbudsbetingelserne.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18110000 Berufskleidung, 18113000 Arbeitsbekleidung, 18200000 Oberbekleidung
5. Los
Los: LOT-0000