598725-2026 - Ergebnis
Rumänien – Leitungen – Achizitia de Ţevi şi accesorii preizolate din oţel Dn 600 ÷800 mm
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitia de Ţevi şi accesorii preizolate din oţel Dn 600 ÷800 mm
Beschreibung: II.1.4) Descriere succintă: Achizitia de „Ţevi şi accesorii preizolate din oţel Dn 600 ÷800 mm” in conformitate cu prevederile din caietul de sarcini nr. 1926/20.02.2025. Achiziționarea produselor se va realiza prin încheierea unui acord cadru. Durata acordului cadru va fi de 18 luni de la data semnării, și va fi încheiat cu maxim 3 operatori economici. Prin acordul cadru se achiziționează :Teava preizolata Dn600/800 mm, Teava preizolata Dn800/1000 mm, Cot preizolat Dn600/800 mm, Cot preizolat Dn800/1000 mm, Mansoane electrosudabile ţeavă Dn600/800 mm, Operatiune Mansonare Dn600/800 mm. Manşoane Dn800/1000 mm termocontractibile, Operatiune Manşonare Dn800/1000 mm, Căciula de capat Dn 600/800 mm, Montare caciula de capat Dn 600/800 mm, Caciula de capat Dn800/1000 mm, Montare caciula de capat Dn800/1000 mm, Inel de etanșare Dn800/1000 mm. Produsele vor avea asigurată o garanție de minim 5 ani. Produsele care, în timpul perioadei de garanţie, le înlocuiesc pe cele defecte, beneficiază de o nouă perioadă de garanţie care curge de la data înlocuirii produsului. Termenul de livrare reprezintă termenul asumat de fiecare ofertant în cadrul factorului de evaluare „Termenul de livrare” şi nu poate depăşi maxim 90 zile calendaristice, de la data emiterii comenzii de către Autoritatea Contractantă, termen asumat de către ofertantul câştigător prin propunerea tehnică. Termenul de livrare va fi termenul declarat de ofertant pentru factorul de evaluare „Termenul de livrare”. Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificări/informații suplimentare: A. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de maxim 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. B. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare, Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor”.
Interne Kennung: 41268559/2025/4P
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44163100 Leitungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: (natura si cantitatea lucrarilor, produselor sau serviciilor sau o mentiune privind nevoile si cerintele) Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru si celui mai mare contract subsecvent se regăsesc precizate în Anexa 2 Listă cantitati minime /maxime Acord cadru/Contract Subsecvent aferente Caietului de sarcini. Contractele subsecvente aferente acordului cadru se vor semna semestrial și/sau în funcție de necesitățile Autorității contractante. Durata contractelor subsecvente va fi de maxim 6 luni.
Interne Kennung: 1