2. Verfahren
Verfahren
Titel: BAF monitoring rendszert támogató feladatok
Beschreibung: A szerződéses feladat elvégzése során a cél a Bodai Agyagkő Formáció (BAF) kutatásához kapcsolódó, a földtani környezet hosszú távú megfigyelésére kiépített és működtetett vízföldtani monitoring vizsgálati program végrehajtásának biztosítása. Feladat a kutatási terület monitoring pontjain akkreditált vízmintavétel, helyszíni és laboratóriumi vizsgálatok elvégzése, a mért és származtatott adatok adatbázisba rendezése, a műtárgyak karbantartása és felújítása, valamint éves üzemeltetési jelentések készítése. Az elvégzendő feladatok részletezését a szerződés 1. sz. melléklete (Műszaki leírás) tartalmazza.
Vorherige Bekanntmachung: 231669-2026
Interne Kennung: EKR000556222026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71900000 Labordienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: A szerződéses feladat elvégzése során a cél a Bodai Agyagkő Formáció (BAF) kutatásához kapcsolódó, a földtani környezet hosszú távú megfigyelésére kiépített és működtetett vízföldtani monitoring vizsgálati program végrehajtásának biztosítása. Feladat a kutatási terület monitoring pontjain akkreditált vízmintavétel, helyszíni és laboratóriumi vizsgálatok elvégzése, a mért és származtatott adatok adatbázisba rendezése, a műtárgyak karbantartása és felújítása, valamint éves üzemeltetési jelentések készítése. Az alábbiakban részletezett feladatok sorszámozása megegyezik a kapcsolódó szerződés tervezet 1. melléklet (Műszaki leírás) és a 2. melléklet (Vállalkozói díj részletezése, teljesítési és számlázási ütemezés tervezete) szerinti feladatkódokkal. 1. Vállalkozói díj átalány elszámolású része, egyenes áfa 1.1 Éves üzemeltetési jelentés 3 jelentés 2. Vállalkozói díj tételes elszámolású része (tervezett mennyiségek) egyenes áfa 2.1 Mintavétel 2.1.1 Vízmintavétel kifolyó vízből 10 mintavétel 2.1.2 Vízmintavétel szivattyúzással 43 mintavétel 2.2 Laboratóriumi vizsgálatok 2.2.1 Általános vízkémia vízből (21 komponens) 53 minta 2.2.2 Nyomelemvizsgálat vízből (31 elem) 53 minta 2.2.3 O-18 és H-2 meghatározása vízből 53 minta 2.2.4 H-3 meghatározása vízből 12 minta 2.2.5 Trícium meghatározása H-3/He-3 módszerrel vízből 12 minta 2.2.6 Rn-222 meghatározása vízből 12 minta 2.2.7 Vízkor, C-13 és C-14 meghatározása vízből 12 minta 2.2.8 S-34 meghatározása vízből 12 minta 2.2.9 N-15 meghatározása vízből 12 minta 2.2.10 O-18 (SO4-ból) meghatározása vízből 12 minta 2.2.11 Nemesgáztartalom és izotóparány mérése vízből 12 minta 2.2.12 U-234/238 meghatározása vízből 12 minta 2.2.13. Sr-87/86 meghatározása vízből 12 minta 2.2.14 Kr-81 meghatározása vízből, vízkor 4 minta 2.2.15 Cl-36 meghatározása vízből, vízkor 4 minta 2.3 Felújítás, karbantartás (keretösszeg) 2.3.1 Felújítás, karbantartás 3. Opcionális rész 3.1 A megjelölt összes mérésre/feladatra megadott mennyiség 30%-a, azzal hogy az opció ellenértéke nem haladhatja meg a szerződéses összeg (nettó vállalkozói díj) 5%-át Az elvégzendő feladatok részletezését a szerződés 1. sz. melléklete (Műszaki leírás) tartalmazza. Az 1.1. pontban felsorolt jelentés, feladatok végzése kizárólag a 297/2009 (XII. 21.) Korm. rendelet szerinti vízgazdálkodási szakértő SZVV 3.10. jogosultsággal, vagy a 266/2013 (VII. 21.) Korm. rendelet szerinti építésügyi műszaki szakértő SZÉM 3.3.4. jogosultsággal rendelkező szakértő felügyeletével/ellenjegyzésével végezhető. A 2.1. pont szerinti terepi tevékenység egésze fenti szakértő általi tervezés/felügyelet/koordinálás alatt végezhető el. A 2.2. pont szerinti laboratóriumi vizsgálatokat csak az előírt akkreditációval és megfelelő referenciákkal rendelkező laboratóriumban végezhetők el.
Interne Kennung: EKR000556222026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71353100 Hydrografische Untersuchungen, 71354400 Hydrografische Dienste
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Az opciós lehívások mértéke nem lehet több, mint az összes mérésre/feladatra megadott mennyiség +30%-a, azzal, hogy az opcióként lehívott feldadatok ellenértéke nem haladhatja meg nettó vállalkozói díj 5%-át. Az opciós rész terhére feladatot csak a szerződés időtartama alatt lehet megrendelni. Az opciós rész terhére történő munkavégzés a Megrendelő előzetes írásbeli igénye alapján történik. Ezen tételek elszámolása a teljesítés Megrendelő általi elfogadását követően, a 2. sz. melléklet (Vállalkozói díj részletezése, teljesítési, számlázási és kifizetési ütemezés tervezete) szerinti díjakon és egységárakkal, illetve az ott előírt módon történik. Az opciós rész terhére végzett munka elszámolását a teljesítésigazolásban és a számlán elkülönítetten fel kell tüntetni. Az opció további részletes leírását a szerződéstervezet (6.4. pontja: Az opciós rész felhasználására vonatkozó szabályok) tartalmazza.