598788-2025 - Wettbewerb
Polen – Dieselöl – Zakup i sukcesywna dostawa oleju napędowego dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim sp. z o.o.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup i sukcesywna dostawa oleju napędowego dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim sp. z o.o.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach zamówienia podstawowego jest sukcesywna dostawa 1 636,86 m3 (1 636 860 litrów) oleju napędowego na warunkach określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz Wzorze Umowy stanowiącym załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp polegającego na dostawie do siedziby Zamawiającego maksymalnie do 186 m3 (186 000 litrów) oleju napędowego.
Interne Kennung899/2025/016
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 376 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 378 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), zwaną dalej „ustawą Pzp” oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie. Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający wymaga, aby w przedmiocie zamówienia udział produktów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, był większy niż 50%. Zgodnie z art. 393 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp Zamawiający odrzuci ofertę, w której udział produktów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, nie przekracza 50%. Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy: 1) Wykonawcę, w stosunku, do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 393 ust. 4 ustawy Pzp, 2) Wykonawcę, w stosunku, do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt 4,5,7 ustawy Pzp, 3) Wykonawcę, w stosunku, do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspierania agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 514) zwanej dalej „ustawą sankcyjną”, 4) Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady UE 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. zwanego dalej „rozporządzeniem 833/2014”. Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia. Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 ustawy Pzp lub art. 109 ust. 1 pkt 4,5,7 ustawy Pzp, jeżeli udowodni Zamawiającemu, że spełnił łącznie przesłanki określone w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp. Zamawiający oceni, czy podjęte przez Wykonawcę czynności są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy. Jeżeli podjęte przez Wykonawcę czynności nie będą wystarczające do wykazania jego rzetelności, Zamawiający wyklucza Wykonawcę. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 ustawy Pzp. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia żaden z Wykonawców nie może podlegać wykluczeniu z postępowania. W przypadku polegania przez Wykonawcę na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Zamawiający bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w języku polskim, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim sp. z o.o., pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/mzk_gorzow. Każdy Wykonawca dołącza do oferty aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postepowaniu. Oświadczenie Wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (zwanym dalej „JEDZ”). JEDZ stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia, każdy z Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia składa oświadczenie JEDZ wraz z ofertą. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą oświadczenie JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby. W celu wykazania, że Wykonawca/każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia /podmiot udostępniający zasoby nie podlegają wykluczeniu wraz z ofertą należy złożyć oświadczenie Wykonawcy/Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia /podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp polegającego na dostawie do siedziby Zamawiającego maksymalnie do 186 m3 (186 000 litrów) oleju napędowego. Warunki realizacji zamówienia w ramach prawa opcji określone zostały we Wzorze Umowy stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.