See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lohjan kaupungin tilausajot ajalla 8.9.-12.9.2026, sisäinen kilpailutus (DPS 2025-2027))
Beschreibung: Lohjan kaupunki pyysi tarjouksia tilausajoista ajalla 8.9.-12.9.2026 yhteensä 5 kohteeseen. Tarjouskilpailu käytiin Lohjan kaupungin perustaman dynaamisen hankintajärjestelmän Tilausajot 2025-2027 sisäisenä kilpailutuksena.
Interne Kennung: 623798
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kohde 1 keskiviikko 9.9.2026 Nummen yhtenäiskoulu
Beschreibung: Reitti klo 08:30 Nummen yhtenäiskoulu (Tiedonpolku 4, 09810 Nummi) - Asemanpellon pallokenttä (Munkkaankuja, 08500 Lohja). klo 13:40 Asemanpellon pallokenttä (Munkkaankuja, 08500 Lohja) - Nummen yhtenäiskoulu (Tiedonpolku 4, 09810 Nummi). Auton koko vähintään 32 paikkainen linja-auto
Interne Kennung: 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Kohde 2 keskiviikko 9.9.2026 Källhagens skola
Beschreibung: Reitti klo 09:00 Källhagens skola (Lukkarinkuja 2, 08700 Lohja) - Asemanpellon pallokenttä (Munkkaankuja, 08500 Lohja). klo 13:45 Asemanpellon pallokenttä (Munkkaankuja, 08500 Lohja) - Källhagens skola (Lukkarinkuja 2, 08700 Lohja). Auton koko vähintään 40 paikkainen linja-auto
Interne Kennung: 2-1
Los: LOT-0003
Titel: Kohde 3 keskiviikko 9.9.2026 Ojamonharjun yhtenäiskoulu
Beschreibung: Reitti klo 08:15 Ojamonharjun yhtenäiskoulu (Kartanonkuja 4, 08200 Lohja) - Asemanpellon pallokenttä (Munkkaankuja, 08500 Lohja). klo 13:45 Asemanpellon pallokenttä (Munkkaankuja, 08500 Lohja) - Ojamonharjun yhtenäiskoulu (Kartanonkuja 4, 08200 Lohja). Auton koko vähintään 42 paikkainen linja-auto
Interne Kennung: 3-2
Los: LOT-0004
Titel: Kohde 4 keskiviikko 9.9.2026 Järnefeltin yhtenäiskoulu
Beschreibung: Reitti klo 8:30 Järnefeltin yhtenäiskoulu (Helsingiuksentie 56, 08700 Lohja) - Asemanpellon pallokenttä (Munkkaankuja, 08500 Lohja). klo 13:45 Asemanpellon pallokenttä (Munkkaankuja, 08500 Lohja) - Järnefeltin yhtenäiskoulu (Helsingiuksentie 56, 08700 Lohja). Auton koko vähintään 40 paikkainen linja-auto
Interne Kennung: 4-3
Los: LOT-0005
Titel: Kohde 5 lauantai 12.9.2026
Beschreibung: Reitti klo 8:30 Lohjan kirkkokenttä (Sibeliuksenkatu 1, 08100 Lohja) - n.klo 8:50 Nummelan linja-autoasema - n.klo 9:00 Vihti kirkonkylä Linjala. Kiertoajelua Lohja-Nummela-Vihti-Nummela Lohja. Reitillä Pyhän Birgitan kirkon rauniot ja Vihdin kirkko kylänraitti. Tämän jälkeen suuntana Suontaan Hovi, Otalammen vanhaa asemanseutua, Tuohilammen ja Härkälän kartanot. Jatkamme kohti Olkkalan ja Kourlan kartanomaisemia. Paluureitti takaisin samaa reittiä Vihti-Nummela-Lohja. Lohjalla paluu n.klo 18. Auton koko vähintään 50 paikkainen linja-auto
Interne Kennung: 5-4