598871-2026 - Wettbewerb
Schweden – Statistische Dienstleistungen – Statistikstöd
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Statistikstöd
Beschreibung: Upphandling av statistikstöd och analysfunktionalitet som stöd för uppföljning, analys och verksamhetsstyrning. Statistikstödet ska möjliggöra strukturerad, tillförlitlig och effektiv hantering av data för beslutsfattande, uppföljning av mål och planering.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79330000 Statistische Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130851:Lot:1
598871-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Statistiktjänster – Statistikstöd
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStatistikstöd
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79330000 Statistiktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001