2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pozyskanie archiwalnych zdjęć lotniczych z Narodowego Archiwum Stanów Zjednoczonych(NARA)dla obszaru Rzeczypospolitej Polskiej-cz.I, w ramach proj.„Zapewnienie dostępności oraz wykorzystania przez obywateli i przedsiębiorców innowacyjnych usług sieciowych i danych przestrzennych wraz z poprawą bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i życia ludzkie świadczoną przez administrację publiczną(Smart Geoportal)
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest świadczenie specjalistycznej usługi polegającej na pozyskaniu archiwalnych zdjęć lotniczych z Narodowego Archiwum Stanów Zjednoczonych (National Archives and Records Administration (NARA)) dla obszaru Rzeczypospolitej Polskiej- część I, w ramach projektu „Zapewnienie dostępności oraz wykorzystania przez obywateli i przedsiębiorców innowacyjnych usług sieciowych i danych przestrzennych wraz z poprawą bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i życia ludzkiego świadczoną przez administrację publiczną (Smart Geoportal)” 2. Ze względu na specyfikę zamówienia zostanie ono zrealizowane w trzech etapach, tj.: Etap I: Kwerenda archiwalna zasobu NARA oraz budowa przestrzennej bazy danych (wektorowej) zasięgów zdjęć lotniczych z lat 1939–1945. Etap II: Przestrzenna analiza pokrycia terytorialnego oraz wytypowanie optymalnego zestawu materiałów referencyjnych do skanowania. Etap III: Pozyskanie, digitalizacja oraz kalibracja (nadanie georeferencji) skanów będących materiałem źródłowym dla przyszłych opracowań. dla wytypowanych obszarów testowych. 3. Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej OPZ, stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: BDG-ZP.2610.26.2026.DI
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. W niniejszym postępowaniu Zamawiający: 1) nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp; 2) nie stawia wymagań w zakresie zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, stosowanie do art. 95 ustawy Pzp; 3) nie stawia wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp; 4) nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy Pzp; 5) nie przewiduje zawarcia umowy ramowej; 6) nie przewiduje zwrotu kosztów udziału Wykonawców w postępowaniu; 7) nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp; 8) nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej; 9) będzie prowadził rozliczenia z Wykonawcami wyłącznie w walucie polskiej (PLN); 10) przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert zgodnie z art. 139 ustawy Pzp; 11) nie przewiduje zastosowanie prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp; 12) nie przewiduje możliwości udzielania zaliczek; 13) nie ustanawia obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, o którym mowa odpowiednio w art. 60 i art. 121 ustawy Pzp; 14) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych - ze względu na specyfikę zamówienia zostanie ono zrealizowane w trzech etapach. Wyniki prac wykonanych w ramach kolejnych etapów mają wpływ na realizację prac w następnym etapie (np. prace zrealizowane w etapie I mają wpływ na etap II). Ponadto prace wykonywane w ramach poszczególnych etapów mogą być realizowane równolegle. Jeden wykonawca zapewnia jednolite metadane, standard jakości, kompatybilność wyników i jednoznaczną odpowiedzialność, a ewentualne częściowe nakładanie się prac nie usuwa zależności między etapami. 15) nie dopuszcza składania ofert wariantowych; 16) prowadzi procedurę postępowania w języku polskim; 17) Zadanie współfinansowane jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 w ramach Projekt „Zapewnienie dostępności oraz wykorzystania przez obywateli i przedsiębiorców innowacyjnych usług sieciowych i danych przestrzennych wraz z poprawą bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i życia ludzkiego świadczoną przez administrację publiczną (Smart Geoportal)” na podstawie porozumienia o dofinansowanie nr FERC.02.01-IP.01-0006/25-00; 18) zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający, zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia w przypadku nieuzyskania decyzji o przyznaniu środków finansowych, odmowy zatwierdzenia finansowania, ograniczenia jego wysokości albo w przypadku niepodpisania umowy o dofinansowanie lub jej rozwiązania przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego. Unieważnienie postępowania z przyczyn, o których mowa powyżej, nie stanowi podstawy do dochodzenia przez wykonawców jakichkolwiek roszczeń wobec Zamawiającego, w tym roszczeń o zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72314000 Datenerhebung und -zusammentragung
5. Los
Los: LOT-0001