598972-2026 - Wettbewerb
Polen – Planungsleistungen im Bauwesen – Opracowanie koncepcji architektonicznej, koncepcji wielobranżowej, Programu Funkcjonalno-Użytkowego oraz WKI dla budowy nowego budynku szpitala.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOpracowanie koncepcji architektonicznej, koncepcji wielobranżowej, Programu Funkcjonalno-Użytkowego oraz WKI dla budowy nowego budynku szpitala.
Beschreibungnr zgodna z SWZ:3. Opis przedmiotu zamówienia. 3.1. Zamawiający powierza, a Wykonawca zobowiązuje się wykonać: Usługę polegającą na opracowaniu koncepcji architektonicznej, koncepcji wielobranżowej, Programu Funkcjonalno-Użytkowego oraz WKI dla budowy nowego budynku szpitala wraz z łącznikiem i lądowiskiem śmigłowców lotniczego pogotowia ratunkowego oraz z zagospodarowaniem terenu. Budynek o powierzchni użytkowej ok. 3400 m2, pełniący funkcje w zakresie opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień w ramach programu inwestycyjnego pn. „Poprawa warunków świadczenia opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień w WS-SPZOZ w Zgorzelcu”, dofinansowanego ze środków Funduszu Medycznego; Nr umowy: DOI/FM/SIS/PSYCH/2026/498/45. Miejsce realizacji inwestycji: ul. Lubańska 11-12, 59-900 Zgorzelec Miejsce realizacji zamówienia: Wielospecjalistyczny Szpital – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu; 59-900 Zgorzelec, ul. Lubańska 11-12 3.3. Szczegółowy zakres prac zlecanych Wykonawcy określa projekt umowy (załącznik nr 8 do SWZ) oraz załącznik nr 1.1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 3.4. Zamawiający wymaga, a Wykonawca zobowiązuje się do zatrudnienia pracowników wykonujących bezpośrednio czynności w zakresie:  czynności administracyjno – organizacyjne w trakcie realizacji zamówienia, na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, przez cały okres realizacji Umowy. To samo zobowiązanie dotyczy Podwykonawców i dalszych Podwykonawców Wykonawcy. 3.5. Wymagania w zakresie art. 134 ust. 2 pkt. 14 ustawy PZP opisano w projekcie umowy – stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ 4. Termin i sposób wykonania zamówienia: 4.1. Zamówienie należy zrealizować w terminie: 4 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 4.2. Sposób płatności – został szczegółowo opisany w projekcie umowy - Załącznik nr 8 do SWZ. 5.Informacja o przedmiotowych środkach dowodowych 5.1. W celu potwierdzenia, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Wykonawcy zobowiązani są do złożenia następujących dokumentów (dokumenty należy złożyć wraz z ofertą): zamawiający nie wymaga przedmiotowych środków dowodowych 10.1 Informacje ogólne. 10.1.1. Oferty, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy PZP oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy PZP, przedmiotowe środki dowodowe, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2024 poz. 1557 t.j.), z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. (formaty danych: .pdf, .doc, .docx, .rtf, .xps, .odt, .xls, .xlsx). 10.1.2. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż określone w pkt 10.1.1 SWZ, przekazywane w postępowaniu, sporządza się w postaci elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne lub jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, o którym mowa poniżej. 10.1.6. Dokumenty elektroniczne przekazuje się w postępowaniu przy użyciu dedykowanej elektronicznej Platformy Zakupowej „openNexus” https://platformazakupowa.pl/pn/spzoz_zgorzelec, zwanej dalej Platformą zakupową i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego” (link do Platformy wskazany w pkt. 1.1 SWZ). Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij”. Zamawiający dopuszcza również komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres: zam.publ@spzoz.zgorzelec.pl (nie dotyczy złożenia oferty). We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się numerem znaku sprawy – 30/ZP/2026. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformazakupowa.pl na stronie danego postępowania, przesłanych przez zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM 10.1.7. W przypadku gdy dokumenty elektroniczne w postępowaniu, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informację stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 85), wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku. 10.1.12 Dokumenty elektroniczne w postępowaniu muszą spełniać łącznie następujące wymagania:  być utrwalone w sposób umożliwiający ich wielokrotne odczytanie, zapisanie i powielenie, a także przekazanie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej lub na informatycznym nośniku danych;  umożliwiają prezentację treści w postaci elektronicznej, w szczególności przez wyświetlenie tej treści na monitorze ekranowym;  umożliwiają prezentację treści w postaci papierowej, w szczególności za pomocą wydruku;  zawierają dane w układzie niepozostawiającym wątpliwości co do treści i kontekstu zapisanych informacji. 11.1 Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
Interne Kennung30/ZP/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensPrzedmiotowe zamówienie było wcześniej objęte postępowaniem przetargowym nr 21/ZP/2026. Procedura ta trwała aż 3 miesiące i ostatecznie zakończyła się koniecznością jej unieważnienia. Czas ten w sposób diametralny i nieprzewidziany skrócił pierwotnie zakładany okres przewidziany na faktyczną realizację zamówienia przez wybranego Wykonawcę. Wymóg natychmiastowego wszczęcia nowej procedury i skrócenia terminów składania ofert jest bezpośrednią konsekwencją trzymiesięcznego opóźnienia startu prac. Dalsze stosowanie standardowych terminów uniemożliwi Wykonawcy terminowe zakończenie i odbiór zadań, co bezpośrednio zagraża terminowej realizacji całej inwestycji współfinansowanej z Funduszu Medycznego. Zamówienie jest współfinansowane ze środków pochodzących z Funduszu Medycznego. Zamawiającego wiążą bezwzględne, nieprzekraczalne terminy wydatkowania i rozliczenia tych funduszy. Niedotrzymanie terminów realizacyjnych, wynikające z wydłużania procedury przetargowej, skutkować będzie utratą przyznanego dofinansowania celowego. Wiąże się to z bezpośrednią szkodą finansową dla dyscypliny finansów publicznych oraz uniemożliwieniem realizacji kluczowej inwestycji zdrowotnej. Wystąpienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia nie jest wynikiem niedbalstwa Zamawiającego, lecz efektem przedłużającej się, unieważnionej procedury nr 21/ZP/2026. W celu zabezpieczenia środków z Funduszu Medycznego oraz umożliwienia realnego wykonania umowy, skrócenie terminu składania ofert jest w pełni uzasadnione, konieczne i proporcjonalne do zaistniałej sytuacji.
Zentrale Elemente des Verfahrensc.d. pkt. 2 SWZ: 2.11. Zamawiający żąda, aby przed przystąpieniem do wykonania zamówienia, Wykonawca, o ile są już znane, podał nazwy oraz dane kontaktowe podwykonawców i osób do kontaktu z nimi, zaangażowanych w realizację zamówienia. Wykonawca zawiadamia Zamawiającego o wszelkich zmianach danych, o których mowa powyżej, w trakcie realizacji zamówienia, a także przekazuje informacje na temat nowych podwykonawców, którym w późniejszym okresie zamierza powierzyć realizację dostaw. 2.12. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. 2.13. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 2.14. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, za wyjątkiem sytuacji, o której mowa w art. 261 Ustawy. 2.15. Zamawiający zastrzega zgodnie z art. 139 Ustawy, że najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 2.16. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy PZP. 2.17. Zamawiający w części IV Standardowego Formularza Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia wymaga wypełnienia części alfa. nr zgodna z SWZ: 6.Warunki udziału w postępowaniu. Podstawy wykluczenia obligatoryjne. 6.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 6.1.1. nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie:  art. 108 ust. 1 ustawy PZP  art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) zmienionego art. 1 pkt 23 Rozporządzenia Rady (UE) z dnia 8 kwietnia 2022 nr 2022/576 w sprawie dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) zmienionego art. 1 pkt 16 Rozporządzenia Rady (UE) z dnia 23 października 2025 nr 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 2025.2033) i art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach związanych w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U z 2025r. poz. 514 t.j.). 6.1.2. spełniają warunki udziału w postępowaniu: 6.1.2.1 dotyczące zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:  Zamawiający nie określa warunku dotyczącego zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. 6.1.2.2 dotyczące uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej:  Zamawiający nie określa warunku dotyczącego uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej 6.1.2.3 dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowej  Zamawiający nie określa warunku sytuacji ekonomicznej lub finansowej. 6.1.2.4 dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej 6.1.2.4.1. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże się należytym wykonaniem: co najmniej 1 usługi polegającej na opracowaniu Programu Funkcjonalno-Użytkowego (wykonanej należycie, zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończonej) dla budowy lub przebudowy co najmniej 1 budynku użyteczności publicznej o powierzchni min. 2000 m2 i kategorii obiektu budowlanego XI, o której mowa w Załączniku do Prawa budowlanego, tj. budynki służby zdrowia, opieki społecznej i socjalnej, jak: szpitale, sanatoria, hospicja, przychodnie, poradnie, stacje krwiodawstwa, lecznice weterynaryjne, domy pomocy i opieki społecznej, domy dziecka, domy rencisty, schroniska dla bezdomnych oraz hotele robotnicze Uwaga: 1) Przez budowę Zamawiający rozumie budowę w myśl definicji wskazanej w art. 3 pkt 6 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawa budowlanego 2) Przez przebudowę Zamawiający rozumie przebudowę w myśl definicji wskazanej w art. 3 pkt 7a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawa budowlanego Pojęcie budynku użyteczności publicznej należy rozumieć zgodnie z definicją zawartą w § 3 pkt 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Warunek dotyczy usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje, bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy. W przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibungnr zgodna z SWZ:13.6.Zawartość oferty. Złożona oferta opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym, musi zawierać: 13.6.1.wypełniony załącznik nr 1 do SWZ – Formularz oferty 13.6.2.wypełniony załącznik nr 2 do SWZ – Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ). 13.6.3.wypełniony załącznik nr 3 do SWZ - oświadczenie z art. 5K Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, 13.6.4.odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia tych dokumentów, jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskaże dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. Zapisy tego punktu stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy PZP lub podwykonawcy niebędącego podmiotem udostępniającym zasoby na takich zasadach. 13.6.5.Wypełniony załącznik nr 4 do SWZ – zobowiązanie podmiotów trzecich (jeżeli dotyczy) 13.6.6. Wykonawca złoży wraz z ofertą szczegółowy opis oferowanego przedmiotu zamówienia równoważnego w którym dla każdego produktu określi nazwę producenta, postać/dawka oraz inne cechy produktu pozwalające na jednoznaczną identyfikację zaoferowanego produktu i potwierdzenie zgodności z opisem przedmiotu zamówienia (zgodnie z treścią punktu 2.2 SWZ) – jeżeli dotyczy 13.6.7.pełnomocnictwa – jeżeli niezbędne – vide pkt. 13.4. – 13.5. SWZ. 17.5. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza przed zawarciem umowy do wskazania: do podania informacji niezbędnych do uzupełnienia umowy w tym w szczególności do uzupełniania danych wskazanych § 2 ust. 1 i 1.1) W przypadku, gdy Wykonawca nie przedłoży w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie wymaganych informacji, Zamawiający odstąpi od zawarcia umowy z winy Wykonawcy.
Interne KennungOPRACOWANIE DOKUMENTACJI